katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - antropologie

zvolte stránku: - 1


Nejstarší Američané - Kniha o Eskymácích a indiánech (Eskymáci, Inuité, indiáni, etnografie)

Nejstarší Američané - Kniha o Eskymácích a indiánech (Eskymáci, Inuité, indiáni, etnografie)

Václav Šolc, Petr Hořejší
SNDK, 1968, Praha, vázaná s přebalem, 299 str., ilustrace Jaromír Vraštil, obsahuje množství vyobrazení, součástí rozkládací mapka, pěkný stav. Z obsahu: Aztékové, Algonkini, Irokézové.


300 Kč

Conditio humana konstanta či historická proměnná?

Conditio humana konstanta či historická proměnná?

Lucie Storchová
Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy, Praha, 2007, brožovaná, velmi pěkný stav. Koncepty historické antropologie a teoretická reflexe v současné historiografii. Sborník příspěvků z workshopu "Antropologie - Historie - Teorie" konaného na FHS UK v Praze dne 17. 11. 2005.


120 Kč

Physiologie krásna

Physiologie krásna

Pavel Mantegazza
I. L. Kober, Praha, kolem roku 1929, původní celoplátěná vazba, obsahuje fotografické přílohy (ukázky viz další náhledy), trochu naprasklý hřbet, jinak dobře zachováno. Paolo Mantegazza ( 31. října 1831 - 28. srpna 1910) byl italský neurolog , fyziolog a antropolog , známý pro své experimentální zkoumání listů koky na jeho účinky na lidskou psychiku. (antropologie)


200 Kč

Umění přírodních národů (2. vydání)

Umění přírodních národů (2. vydání)

Josef Čapek
Československý spisovatel, 1949, Praha, vázaná s přebalem, 324 str. + 32 str. obrazové přílohy, obálka je ve hřbetu lehce nažloutlá, zhotovil ji František Muzika, pěkný stav. Rozsáhlá studie o umění přírodních národů a jeho vlivu na moderního člověka. Úvod do poznání výtvarné tvorby přírodních národů Afriky, Oceánie a předkolumbovské Ameriky. Úvodní kapitola postihuje vztahy mezi etnickým uměním a historickým vývojem umění, další části se zabývají dílčími etnickými oblastmi. Přes značný časový odstup od vzniku knihy zaujmou její sdělení i současného čtenáře.


80 Kč

Já a moji divoši (antropologie, domorodci, Austrálie)

Já a moji divoši (antropologie, domorodci, Austrálie)

John Maclaren
Symposion, Praha, 1946, celoplátěná vazba, úprava, vazba a kresby Karel Svolinský, obsahuje fotografické přílohy, pěkný stav.


60 Kč

Vikingové - Sága tří staletí (antropologie, severské dějiny)

Vikingové - Sága tří staletí (antropologie, severské dějiny)

Johannes Brondsted
Orbis, 1967, Praha, celoplátěná vazba, 248 str. + 24 str. příloh, přebal je v krajích mírně znehodnocen viz foto, knižní blok je v pěkném stavu. Autor, profesor severské archeologie a ředitel Národního muzea v Kodani, vypráví v knížce o jednom z nejslavnějších období severských dějin. Vychází z historických událostí doby předvikinské, sleduje vývoj v Dánsku, Švédsku a Norsku v 9.-11. století, aby osvětlil důvody i význam vikinských výprav směřujících do nejrůznějšich míst evropského kontinentu. Na podkladě bohatých archeologických nálezů seznamuje se způsobem života vikingů, hmotnou a duchovní kulturou a začleňuje celé období do souvislostí evropských dějin.


80 Kč

Dějiny odívání - Starověk

Dějiny odívání - Starověk

Ludmila Kybalová
Lidové noviny, edice Dějiny odívání, 1998, Praha, vázaná, na předtitulu podpis původního majitele knihy, 220 str., jako nová. Oděv byl ve všech historických dobách symbolem postavení jednotlivce, odrazem jeho smýšlení nebo životního stylu. Tento díl vícesvazkových dějin odívání od Ludmily Kybalové, naší přední odbornice v tomto oboru, sleduje vývoj oděvu ve starověkých kulturách, tvořících předstupeň historie evropského odívání. Knihu doplňují: citáty vybrané z dobových pramenů, barevný i černobílý obrazový doprovod, tvořený dobovými malbami a skulpturami, kresby jednotlivých typů oblečení, dobové střihy.


1200 Kč

Dějiny odívání - Lidové kroje z České republiky

Dějiny odívání - Lidové kroje z České republiky

Jiřina Langhammerová
Lidové noviny, edice Dějiny odívání, 2001, Praha, vázaná, na předtitulu podpis původního majitele knihy, 262 str., velmi pěkný stav. Kniha představuje kroje podle jednotlivých regionů v celé České republice. Seznamuje s podobou krojů na Chodsku, Plzeňsku, Valašsku, Slezsku apod., a zároveň i s charakterem krojů podle jejich určení (kroje pracovní, k běžnému nošení, slavnostní). Lidové kroje tvoří nedílnou součást naší historie, neboť bezprostředně zachycují každodenní život člověka. Od narození a slavnostní křest, přes různé slavnostní chvíle provázející dětství a dospívání, jejichž vyvrcholením je svatební obřad. Krojem obecně označujeme veškerý oděv našich předků, i když v současnosti hlavně vidíme jeho slavnostní podobu při různých příležitostech jako jsou slavnosti na Chodsku a Slovácku, při Jízdě králů, dožínkách na Hané nebo masopustních veselicích.

zboží je zadáno

Dějiny odívání - Renesance

Dějiny odívání - Renesance

Ludmila Kybalová
Lidové noviny, edice Dějiny odívání, 1996, Praha, vázaná, na předtitulu podpis původního majitele knihy,174 str., pěkný stav. Oděv byl ve všech historických dobách symbolem postavení jednotlivce, odrazem jeho smýšlení nebo životního stylu. První díl vícesvazkových Dějin odívání od Ludmily Kybalové, naší přední odbornice v tomto oboru, dokumentuje proměny oděvu v době renesanční, a to v podobě tří výrazných stylů: renesanční módy italské, módy období reformace a španělské módy. Knihu doplňují citáty vybrané z dobových pramenů, barevný i černobílý obrazový doprovod tvořený dobovými malbami a grafikami, kresby jednotlivých prvků oblečení, dobové střihy i slovníček dobových pojmů ze slovníku odívání.


1500 Kč

Dějiny odívání - Od empíru k druhému rokoku

Dějiny odívání - Od empíru k druhému rokoku

Ludmila Kybalová
Nakladatelství Lidové noviny, NLN, 2004, vázaná, barevný a černobílý obrazový doprovod, názorné kresby, citáty, střihy, slovníček, na předtitulu podpis původního majitele knihy, kniha je jako nová. Další svazek edice Dějiny odívání sleduje proměny stylu oblékání ve třech obdobích devatenáctého století – v době od Velké francouzské revoluce do restaurace Bourbonů, v období předbřeznovém, v období historismu a opětovného návratu prvků rokoka a empíru.


1600 Kč

Dějiny odívání - Středověk

Dějiny odívání - Středověk

Ludmila Kybalová
Nakladatelství Lidové noviny, NLN, 2001, vázaná, na předtitulu podpis předchozího majitele knihy, kniha je ve velmi pěkném stavu. Oděv byl ve všech historických dobách symbolem postavení jednotlivce, odrazem jeho smýšlení nebo životního stylu. Tento díl vícesvazkových dějin odívání sleduje vývoj oděvu ve třech obdobích středověku, od pátého do patnáctého století: v raném středověku, od pátého do jedenáctého století, a to nejprve v Byzanci, pak v západoevropské oblasti, ve vrcholném středověku, od dvanáctého do poloviny čtrnáctého století, v pozdním středověku, od poloviny čtrnáctého století po patnácté století, včetně zvláštního fenoménu módy burgunského dvora. Knihu doplňují citáty vybrané z dobových pramenů, barevný i černobílý obrazový doprovod tvořený dobovými malbami a grafikami, kresby jednotlivých prvků oblečení, dobové střihy i slovníček dobových pojmů ze slovníku odívání.


1200 Kč

Záhadní Etruskové

Záhadní Etruskové

J. Burian, B. Mouchová
Mladá fronta, Praha, 1974, edice Kolumbus, celoplátěná vazba s přebalem, dobrý stav. Etruská civilizace, která se vyvíjela na území Itálie přibližně od 8. století př. n. l. a položila základy římské kultury, dodnes nepřestává udivovat svou vyspělostí. Etruští inženýři byli vynikajícími staviteli měst a propracovaných vodovodních systémů. Etruská sochařská díla – například proslulá Vlčice kapitolská nebo Apollon z Vejí – se zařadila mezi opravdové perly starověkého umění. Přesto o původu této civilizace víme pramálo. Stejně jako o jejím tajemném jazyku, jehož jedna část vycházela z řecké abecedy, druhá má však, stejně jako geneze Etrusků, původ neznámý. První obecně přístupná publikace v naší literatuře objasňuje, pokud kusé prameny dovolí, existenci Etrusků, zapomenutou a znovu objevenou, jejich velmocenské postavení, rozsah jejich říše, původ obestřený tajemstvím, problémy řeči a písma, základy moci i příčiny pádu, život ve městech a na vesnici a posléze výtvarné umění. Početné obrazové přílohy dotvářejí výklad. (Středomoří, Itálie, Toskánsko). Řecký filozof Aristoteles ve 4. století př. n. l. překvapeně popisoval, jak při slavnostech etruské ženy hodují se svými muži ležíce po jejich boku. Jeho údiv pramenil z toho, že v antickém Řecku měly na hodovní slavnosti povolen vstup pouze prostitutky. Prostituce existovala i u Etrusků, ale docházelo k ní především pod rouškou ušlechtilých cílů. Tzv. svatá prostituce se odehrávala ve speciálních chrámech, kde se v jednotlivých celách oddávaly kněžky poutníkům, aby obohatily nejen chrám, ale hlavně samy sebe.


60 Kč

zvolte stránku: - 1


Web: KD