katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - mytologie

zvolte stránku: - 1 - 2


Ze stínů pyramid (Egypt)

Ze stínů pyramid (Egypt)

František Hochmann
Česká katolická Charita, Praha, 1987, celoplátěná vazba, pěkný stav. Ze stínů pyramid má na mysli stíny společenského i náboženského charakteru starověkého Egypta - navazuje bezprostředně svým obsahem na předcházející knihu Putování praotců. Text je rovněž volným přepisem a výběrem dalších starozákonních knih 2. až 5. Mojžíšovy (Exodus, Levitikus, Numeri, a Deuteronomium), ale zároveň je doplněn i příslušným výkladem. Putování k Sínaji, Mojžíš - prostředník Zákona a smlouvy.


80 Kč

Moravskoslezské pověsti

Moravskoslezské pověsti

Adolf Wenig
Levné knihy, 2000, Praha, brožovaná, 214 str., pěkný stav. Adolf Wenig, autor dětské literatury a operních libret, byl také plodným sběratelem pověstí. Další jeho sbírka pověstí, kterou vydává nakladatelství Omega, je zaměřená na moravskoslezský region. Čtenář se dozví o historii kraje a místních jmen a také o nadpřirozených bytostech, které se zde podle pověstí vyskytují.


90 Kč

Poetika mýtu

Poetika mýtu

Jeleazar Moisejevič Meletinskij
Odeon, Praha, 1989, celoplátěná vazba s přebalem, přeba má na přední straně skvrnu (stav viz foto), na několika prvních stranách podtrženo tužkou, jinak je knižné blok v pěkném stavu.


400 Kč

Ossianův návrat - Keltské mýty a báje

Ossianův návrat - Keltské mýty a báje

Vladimír Hulpach, il. Miloslav Troup
Albatros, Praha, 1985, celoplátěná vazba s přebalem, dobrý stav.


100 Kč

Nad propastmi lásky a zrady (antická mytologie s humorem)

Nad propastmi lásky a zrady (antická mytologie s humorem)

Miroslav Stoniš
En Face, Moravská Ostrava, 2015, vázaná, antika, mytologie, pěkný stav. Autor nabízí čtenářům svůj románový triptych Nad propastmi lásky a zrady, v němž mnohdy s posměchem, ale někdy i s pochopením, strhává ctnostný šat z historických osobností. z období antiky . Čtivost, akce, ironie a humor – to jsou nejpodstatnější atributy této knihy.


80 Kč

Xibalba

Xibalba

Zdeněk Kučera Holub
Zoner Press, Brno, 2009, vázaná, velmi pěkný stav. Výpravný román z prostředí Střední Ameriky začíná v čase mýtů, zhruba 2000 let př. n. l. Tehdy se lovec Hadí tvář vydává zachránit svůj kmen... O více jak tisíc let později, v době starověkých mořeplavců, zavítá ke břehům Yucatánu loď fénického krále Chíráma z Tyru a jeho přítele Šalamouna. Kapitán Sanni s posádkou překonal neznámý oceán, aby splnil důležité poslání... Kniha s titulem Xibalba, což znamená Říše smrti, se neodehrává ve smyšleném světě, ale je postavená na skutečných mýtech z prostředí Střední Ameriky (konkrétně na mayském eposu Popul Vuh a na starých pověstech indiánů). Určitě každému něco říkají slova jako: mayská kultura, krvavé obřady (vyjímání srdce z živého člověka), šamani a tajemní duchové, protože tato slova se v příběhu vyskytují ve všech pádech. Vlastně bych spíše měla použít výraz "v příbězích", jelikož Xibalba není kniha o jednom samotném příběhu, ale skládá se ze tří částí. Každá část děje se odehrává v jiné době a všechny osudy se společně propojí v přítomnosti, což je velmi efektní, zajímavé a hlavně povedené.


100 Kč

Stín banyánu (Kambodža, Asie, asijské mýty a legendy)

Stín banyánu (Kambodža, Asie, asijské mýty a legendy)

Vaddey Ratnerová
Ikar, 2014, Praha, vázaná s přebalem, 288 str., velmi pěkný stav. Píše se rok 1975 a pro sedmiletou Raami ze dne na den končí dětství. Její otec se za rozbřesku vrací ze své pravidelné procházky se zprávou o bojích, které právě zachvátily ulice Phnompenhu, hlavního města Kambodže. Chaos revoluce a následný teror záhy rozdrtí všechny představy, které doposud holčička o světě měla. Ve světě novém, v němž se smrt, hladovění a tvrdá práce na hranici fyzických možností stanou něčím tak hrůzně všedním a všudypřítomným, se malá Raami upne k tomu jedinému, co jí z násilně přervaného dětství zbylo – k tradičním kambodžským mýtům a legendám, které jí vyprávěl otec.


150 Kč

Aucassin a Nicoletta

Aucassin a Nicoletta


Primus, 1995, Praha, vázaná, 83 str., pěkný stav. Zpívaná báj patří ke vzácným pokladům francouzské literatury středověku. Vznikla již v první polovině XIII. století a je pozoruhodná zejména svou originální formou střídání prózy a lyrickými verši, které - jak naznačuje rukopis - se původně zřejmě zpívaly.


60 Kč

Druidský král

Druidský král

Norman Spinrad
Knižní klub, 2003, Praha, vázaná s přebalem, 448 str., velmi pěkný stav. Fascinující příběh z hlubin věků, v nichž se v neprostupných galských hvozdech střetly dvě epochy – římská „civilizace“, podrobující si bezohledně celý svět, a galští „barbaři“, bojující za zachování svého tradičního způsobu života, je mistrným vyprávěním staré legendy.


120 Kč

Severní sen (Švédsko, vikingové)

Severní sen (Švédsko, vikingové)

Arnošt Vaněček
Československý spisovatel, 1977, Praha, vázaná s přebalem, 101 str., pěkný stav. Novela, v níž autor do cestovního zážitku ze Švédska promítá jako ohlas na zpěvy skaldů baladicky laděný příběh ze 13. století o krásné Gerdě a všemocném biskupovi, příběh z doby, kdy křesťanství sice ovládalo krajiny jižní Skandinávie, ale svatí, andělé a ďábli splývali v představách lidí s hrdiny vikinských ság.


60 Kč

Keltské pověsti - Mabinogi

Keltské pověsti - Mabinogi


Jan V. Pojer, 1944, edice Atlantis, Brno, původní nakladatelská brož včetně slídového přebalu, nerozřezána, obálka Oldřich Menhart, ilustrace Bohdan Lacina, překlad Jan Vilikovský, pěkný stav. Keltská mytologie vlastně její část, fragment příběhů nádherného národa a s nímž jsme spřízněni. Keltská mytologie je obrovsky rozvinutá . Vzhledem k tomu, že Keltové , resp. druidové nezaznamenávali své učení písemně, ale učili se je zpaměti přišli jsme o mnohé vědění což je obrovská škoda.


450 Kč

Yankee na dvoře krále Artuše

Yankee na dvoře krále Artuše

Mark Twain, il. Adolf Hoffmeister
Naše vojsko, Praha, 1954, 1. vydání, celoplátěná vazba, ukázky ilustrací viz další náhledy, pěkný stav.


80 Kč

Příběhy Mrtvého moře (Starý zákon srozumitelně)

Příběhy Mrtvého moře (Starý zákon srozumitelně)

Zenon Kosidowski
Práce, Praha, 1979, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Převyprávění biblických příběhů Starého zákona, doplněné komentářem, představuje bohatý zdroj poznatků o životě, společnosti a kultuře starověkých civilizací Předního východu a východního Středomoří. Autor se soustředil především na mytologické a historické části biblických textů, které jsou vlastně přepracovaným souborem zlidovělých a původně ústně tradovaných představ o stvoření a uspořádání světa. Krásná a čtivá kniha.


80 Kč

Nebe a hvězdy

Nebe a hvězdy

Franck Jouve, il. Michael Welply
Gemini, edice Mýty a legendy, Praha, 1994, série Mýty a legendy. Již kultovní knižní edice, fantastické a strašidelné ilustrace, které děti milují a poučné legendy si pamatují léta.Laminovaná vazba, velmi pěkný stav. (mytologie)


600 Kč

Kalevala (severská literatura)

Kalevala (severská literatura)


Odeon, 1980, Praha, vázaný, velmi obsáhlý svazek, 837 str., ilustrováno, pěkný stav. Kalevala je karelo-finský národní epos sestavený Eliasem Lönnrotem z ústní slovesnosti Finů a Karelů. Dílo obsahující 22 795 veršů je rozděleno do padesáti „run“ čili zpěvů. Epos shrnuje v sérii příběhů tří bohatýrů, Lemminkäinena, Väinämöinena a Ilmarinena, potomků mýtického Kalevy, celou finskou mytologii. Tento překlad je po ruském překladu druhým překladem do slovanského jazyka a patří mezi vůbec nejlepší překlady tohoto významného díla. Kalevala začíná mýtem o stvoření a oživení světa a narozením hrdinů Väinämöinena a Ilmarinena. Následuje příběh o námluvách pěvce Väinämöinena, který si chce zprvu vzít dívku Aino, sestru svého nepřítele Joukahainena, Aino ale spáchá sebevraždu. Väinämöinen se proto uchází o dceru čarodějnice Louhi z temné severní země Pohjoly. Dívku však nakonec získá pěvcův bratr, kovář Ilmarinen výměnou za tajemný mlýnek sampo, který svému majiteli naděluje mouku, sůl a zlato. Čarodějčina dcera zvaná „panna Pohjolanka“ je však krutá a brzy nato ji zavraždí pastýř Kullervo, jehož týrala a jemuž zotročila rodiče. Kullervo poté omylem svede vlastní sestru a když si uvědomí, že se dopustil krvesmilstva, spáchá sebevraždu. Další část Kalevaly líčí příběhy Lemminkäinena, jenž se rovněž ucházel o dceru čarodějnice Louhi, byl zavražděn laponským čarodějem, ale matka - kouzelnice jej magickými hráběmi vylovila z řeky smrti a oživila. Poté Lemminkäinen navštívil svatbu Ilmarinena a Louhiny dcery, kde způsobil poprask a pozdvižení. V závěrečné části se Ilmarinen a Väinämöinen vypraví do Pohjoly, aby získali sampo zpět. Pomáhá jim Lemminkäinen, který se chce pomstít čarodějnici Louhi za urážky. Hrdinové sampo uloupí, ale čarodějnice se svými bojovníky je pronásleduje. V závěrečném boji se Louhi promění v orla a při boji s Väinämöinenem sampo rozbije. Zůstane z něj jen část, která vyrábí sůl a ta spadne do moře, které je od té doby slané. Kalevala končí jakousi finskou verzí mýtu o narození Krista a soumrakem pohanského věku.


700 Kč

Mýty a legendy amerického kontinentu

Mýty a legendy amerického kontinentu

Daniele Küss, il. Jean Torton
Gemini, Praha, 1992, série Mýty a legendy, laminovaná vazba, ukázky ilustrací viz další náhledy, pěkný stav. Obsah legendy Amazonie, Inkové, Irské legendy na území, Vikingové, mořské jeskyně, bílí Indiáni a další. Již kultovní knižní edice, fantastické a strašidelné ilustrace, které děti milují a poučné legendy si pamatují léta. Od počátků světa vzrušují fantazii lidstva tajemní bohové, zázračné bytosti a lidští hrdinové. Tato kniha nám pootevře okénko k tajemstvím, které si lidstvo uchovává ve své paměti. Zavede nás do pochmurného amazonského pralesa, plného nebezpečí a kouzel, přiblíží nám skvosty incké mytologie, vydáme se v ní hledat nedostižné Eldorádo... Publikace je určena nejen mládeži, ale i dospělým, kteří si chtějí nenáročnou a poutavou formou objasnit nebo znovu oživit rozmanité mýty a legendy, jež kniha současně srovnává s historickými údaji. (mytologie)


400 Kč

Dramatická díla - Legendy - Trilogie o Simsonovi, Godiva, Armida

Dramatická díla - Legendy - Trilogie o Simsonovi, Godiva, Armida

Jaroslav Vrchlický
Nakladatel ani rok vydání neuveden, patrně kolem roku 1910, celokožená modra vazba se zlatou ražbou, výborný stav knihy.


150 Kč

Probuzení Tmy - Šedý král, díl 3.

Probuzení Tmy - Šedý král, díl 3.

Susan Cooperová
Albatros, 2008, Praha, vázaná, 173 str., pěkný stav. Mytologie.


80 Kč

Publius Ovidius Naso - Proměny

Publius Ovidius Naso - Proměny


Odeon, 1969, Praha, celoplátěná vazba, ilustrace Pablo Picasso, 494 str., pěkný stav. Antika, mytologie.


100 Kč

Tajemství keltské koruny - Evropa, Amerika, Asie a Afrika v bájích, pohádkách a skutečných příbězích (mytologie, báje)

Tajemství keltské koruny - Evropa, Amerika, Asie a Afrika v bájích, pohádkách a skutečných příbězích (mytologie, báje)

Marie Gucklerová Jehličková
Mariadan, 2014, laminovaná vazba, kniha je nová - zatavená ve folii. Autorčiny knihy Tajemství keltské koruny a Tajemství královské koruny autorky Marie Gucklerové Jehličkové obsahuje příběhy, které byly oceněny mnoha zahraničními cenami. Knihy představují především beletristicky zpracované dosud neznámé historické i vědecké skutečnosti. Provází čtenáře dobou vzniku civilizace, řeckou antikou, keltskou dobou, římskou antikou, románskou dobou, gotikou, renesancí, barokem, rokokem, klasicistní a romantickou dobou, současností i dobou kosmickou.


280 Kč

Ve znamení Štíra (fantasy, mytologie)

Ve znamení Štíra (fantasy, mytologie)

Maggie Stiefvaterová
Argo, 2013, Praha, vázaná s přebalem, 365 str., jako nová. Americká autorka, která se i u nás proslavila svou veleúspěšnou romantickou trilogií o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí), vystavěla svůj nový, strhující román s působivou tajemnou atmosférou na skotské, irské a manské mytologii.


150 Kč

Mýty a legendy - Vlci, draci, bájná zvířata

Mýty a legendy - Vlci, draci, bájná zvířata

Claude-Catherine Ragache, il. Francis Phillipps
Gemini, Bratislava, 1991, série Mýty a legendy, laminovaná vazba, ukázky ilustrací viz další náhledy, pěkný stav. Od počátků světa vzrušují fantazii lidstva tajemní bohové, zázračné bytosti a lidští hrdinové. V mnohých bájích a mýtech světa se však často potkáváme také s různými zvířaty — skutečnými i nadpřirozenými, jako jsou například vlk, drak a bájná zvířata, o kterých lidé věřili, že jim pomáhají, anebo jim naopak škodí. Tato kniha nam pootevře okénko k tajemstvím, které si lidstvo uchovává ve své paměti. Již kultovní knižní edice, fantastické a strašidelné ilustrace, které děti milují a poučné legendy si pamatují léta. Většina světových bájí a legend, jen namátkou: Vlci: Stvoření vlka, Vlk Fenrir, Gévaudanská bestie ... Draci: Siegfried, Strážce zlatého rouna, Susanoo, Ni Lang, Drakova perla ..... dále Duhový had, Smích bláznivé žáby, Radolo hadí král, Modří lvi, Létající opice, Netvor Ro, Ptáci boha Luga ..... a mnoho dalších.


700 Kč

Děti tropického slunce - Na motivy bajek, bájí, legend a pověstí Indiánů Mexika (Indiáni, Mexiko, mytologie)

Děti tropického slunce - Na motivy bajek, bájí, legend a pověstí Indiánů Mexika (Indiáni, Mexiko, mytologie)

Mira Holzbachová, il. Miloslav Troup
Albatros, Praha, 1978, 1. vydání, celoplátěná vazba s přebalem, ukázka ilustrací viz další náhled, přebal nese mírné známky užití, knižní blok v pěkném stavu.


90 Kč

Sedmnáct zlatých princezen - Khmerské báje a pověsti

Sedmnáct zlatých princezen - Khmerské báje a pověsti

Odolen Klindera, il. Jaroslav Šerých
Albatros, Praha, 1987, celoplátěná vazba s přebalem, ukázka ilustrací viz další náhled, výborný stav. Báje a bověsti kambodžských Khmérů s krásnými ilustracemi.


80 Kč

Bohové a králové starého Egypta (mytologie)

Bohové a králové starého Egypta (mytologie)

Vojtěch Zamarovský
Brána, Praha, 2003, vázaná, 360 stran, kniha je jako nová.


300 Kč

Goromomo Goroló - Vyprávění sibiřskejch Evenků

Goromomo Goroló - Vyprávění sibiřskejch Evenků

Pavlína Brzáková
Citadela, Praha, 1996, brožovaná, pěkný stav. Evenkské mýty, pohádky, poezie a šamanské příběhy, jejichž děj sahá až k počátkům světa. (Evenkové, mytologie)


450 Kč

zvolte stránku: - 1 - 2


Web: KD