katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - archeologie

zvolte stránku: - 1 - 2


Slavníkovci ve středověkém písemnictví

Slavníkovci ve středověkém písemnictví

kol. autorů
Vyšehrad, 1987. Obsahuje všechny legendy období (úvod, edice, text a poznámky), dále kroniky a nejstarší listiny. Slavníkovci, o jejichž osudech nám první zprávy přinášejí historické prameny posledních dvou desetiletí 10. století, byli posledními na Přemyslovcích nezávislými knížaty v české kotlině. Území, které ovládali, se rozkládalo v rozdílně širokém pruhu podél středního a horního toku Labe. O hmotné kultuře obyvatel této části Čech víme dnes díky soustavnému archeologickému výzkumu ( Kouřim a na Libice nad Cidlinou) mnohem více, než s čím mohla pracovat historiografie před druhou světovou válkou.Celoplátěná vazba s obálkou , 471 stran, perfektní stav.


80 Kč

Pražský sborník historický XIII.

Pražský sborník historický XIII.


Knihu sestavil dr. František Holec. Jedná se o texty Jiřího Čareka - Z dějin staroměstkých domů, Zdeněka Míky - Počátky průmoslové výroby v Praze, Karel Sklenář - Počátky archeologického výzkumu na území Prahy. Panorama, 1981, vázaná s obálkou, 195 stran. Obálka má trochu odřené kraje, knižní blok je v pěkném stavu.


80 Kč

Umělecké řemeslo v pravěku

Umělecké řemeslo v pravěku

Se 37 obrázky v textu a 16 tabulkami

Jan Filip
Archeologie. Nákladem Společnosti přátel starožitností, edice Stopami věků. Nakladatelská brož, přední strana obálky čistě oddělena od bloku, jinak dobrý stav.


150 Kč

Velká Morava

Velká Morava

Tisíciletá tradice státu a kultury

Kol. autorů
Archeologie. Nákladem Čs. akademie věd, 1963, brožovaná, 113 stran, v jednom místě uvolněné šití, jinak pěkný stav.


60 Kč

Mémoires des antiquaires du Nord 1890-1895. Starožitnosti, archeologie

Mémoires des antiquaires du Nord 1890-1895. Starožitnosti, archeologie


Copenhague, 1895, polokožená vazba, lehce odřené rohy, jazyk francouzský, 418 stran, pěkný stav


800 Kč

Pravěké dějiny Lužice

Pravěké dějiny Lužice

Jiří Neustupný
Společnost přátel Lužice, Praha, 1946, brožovaná s přebalem, místy nerozřezáno, přebal potrhán (viz foto), jinak knižní blok v pěkném stavu. Archeologie.


150 Kč

Pravěké Československo

Pravěké Československo

Úvod do studia dějin pravěku

Jan Filip
Společnost čs. prehistoriků, Praha, 1948, brožovaná, 396 stran, obsahuje fotografické přílohy, obálka částečně oddělena od knižního bloku, dobrý stav.


250 Kč

Evropský pravěk (archeologie)

Evropský pravěk (archeologie)

Nástin vývoje prvobytné společnosti

Jan Filip, M. Buchvaldek, J. Sláma
Universita Karlova, Praha, 1962, celoplátěná vazba s přebalem, 161 stran, přebal potrhán a opravován lepenkou, jinak kniha v pěkném stavu.


200 Kč

Stopami dávných věků

Stopami dávných věků

Mezi Nilem a Tigridem

Miloš Bič
Vyšehrad, Praha, 1979, celoplátěná vazba s přebalem, ten ve hřbetu v horní části otřepán, jinak pěkný stav.


100 Kč

Mikulčice Československo

Mikulčice Československo


Plakát, 1972, rozměry 84 x 57 cm.


200 Kč

Dějiny psané Římem

Dějiny psané Římem

Vojtěch Zamarovský
Mladá fronta, Praha, 1967, celoplátěná vazba s přebalem, přebal při krajích otřepán (viz foto), kniha v pěkném stavu.


70 Kč

Lidé od jezera (etnografie)

Lidé od jezera (etnografie)

R. Leakey, R. Lewin
Mladá fronta, edice Kolumbus, 1984, Praha, vázaná s přebalem, 246 str., velmi pěkný stav. Člověk, jeho počátky, jeho povaha a budoucnost Populárně naučná kniha je věnovaná počátkům lidského rodu na základě nálezů u jezera Turkana v Keni. Pokus o rekonstrukci života našich dávných předků. Lov, organizace jejich společnosti, základy řeči, výroba nástrojů.


60 Kč

Kartágo - Po stopách Punů, Římanů a Vandalů

Kartágo - Po stopách Punů, Římanů a Vandalů

Stanislav Richter
Vyšehrad, Praha, 1975, celoplátěná vazba s přebalem, 405 stran, přebal nese známky užití (stav viz foto), knižní blok v pěkném stavu. Populárně vědecká práce zachycuje dramatickou minulost kdysi slavného, bohatého a mocného punského města na severoafrickém pobřeží od jeho bájného počátku až po konečný zánik, způsobený arabskými dobyvateli. Z torzovitých zpráv rekonstruuje život starého punského Kartága, mravy a náboženské představy jeho obyvatel, umění, písemnictví a architekturu. Líčí mnohaletý urputný zápas s Římem, končící vyvrácením Kartága v r. 146 př. n. l., i osudy nového města, založeného římskými kolonisty. Tunis, Afrika.


70 Kč

Československý časopis historický č. 4, ročník 1969

Československý časopis historický č. 4, ročník 1969

M. Štěpánek, H. Ludat, O. Urban, T. Pasák
Z obsahu: Strukturální změny středověkého osídlení, Branibor, havolanská dynastie a Přemyslovci, Krize středověku a husitství, Masarykovo pojetí české otázky, Činnost protektorátní reprezentace na podzim roku 1939. Původní brož, 647 stran, pěkný stav.


100 Kč

Když slunce bylo Bohem

Když slunce bylo Bohem

Zenon Kosidowski
Lidová demokracie, 1961, Praha, vázaná s přebalem, 317 str., pěkný stav. Populární souhrn poznatků o senzačních výsledcích moderní archeologie, objevující prastaré civilizace a kolébky kultury v Mezopotáme, Egypt, na Kréta, Mexiko. Kniha referuje také o posledních nálezech v Pompejích a Herkuláneu.


70 Kč

Cheopsův odkaz - Dějiny Velké pyramidy (Egypt)

Cheopsův odkaz - Dějiny Velké pyramidy (Egypt)

Michael Haase
Brána, 2004, Praha, laminovaná vazba, 208 + 32 bar. str., pěkný stav. Velká pyramida v Gíze, hrobka krále Cheopse a centrum rozsáhlého pohřebního komplexu, pokouší již od svého vzniku před 4550 lety představivost a intelekt lidí. V posledních 200 letech byla často cílem vědeckých výzkumů, ale přesto nejsou dodnes některé otázky kolem ní vyřešeny. Tajemné architektonické struktury v systému komor a v okolí pyramidy stále otevírají prostor pro fantazii. Michael Haase podává přehled aktuálních poznatků o době, kdy pyramida vznikla, a snaží se o zodpovězení mnoha otázek o rané epoše faraonů a egyptského stavitelství.


100 Kč

Zaniklá města (archeologie)

Zaniklá města (archeologie)

Hermann a Georg Schreiberovi
Vyšehrad, 1977, Praha, vázaná s přebalem, 243 str. + obrazová příloha, pěkný stav.


70 Kč

Zprávy z minulosti

Zprávy z minulosti

Michael Kerrigan
Euromedia Group, Praha, 2011, vázaná s přebalem, přebal je v přední části natržen cca 2 cm a opraven lepenkou, jinak je kniha jako nová. Kniha obsahuje sedm oddílů věnovaných hlavním kulturám starověku: Mezopotámii, Egyptu, Palestině, Persii, Řecku, Féničanům a Etruskům, a nakonec Římanům. Uvnitř se nachází přes 200 fotografií starověkých stél, palácových nápisů, ukázek klínového písma, chrámových textů, textů na svitcích, ale i na střepech keramiky a na zdech. Texty nám představují všechny stránky života ve starověku, od válečných tažení přes zákony a dedikace až po lékařské předpisy, jídelní lístky či politickou propagandu.


240 Kč

Jak vznikl člověk (paleontologie, antropologie, pravěk)

Jak vznikl člověk (paleontologie, antropologie, pravěk)

Sága rodu homo

Vratislav Mazák, il. Zdeněk Burian a Vratislav Mazák
Práce, Praha, 1986, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Paleoantropologická kniha s ilustracemi autora a Zdeňka Buriana. Vědecky zpracovaný námět o vývoji lidstva, jeho podobách a projevech, historii nálezů a nálezců; vše, co lze pojmout do populárního zpracování starší doby kamenné. První vydání. Velice podrobně a pečlivě sepsaná odborná kniha.


70 Kč

Na počátku byl Summer

Na počátku byl Summer

Vojtěch Zamarovský
Panorama, Praha, 1983, celoplátěná vazba s přebalem, velmi pěkný stav. Populárním způsobem seznamuje knížka s dějinami a kulturou prvního historického národa, který vstoupil do dějin zhruba 3 tisíce let př. n. l. v oblasti mezi Eufratem a Tigridem. Zásluhou archeologů byly objeveny trosky sumerských měst a v nich bohaté památky, které poskytly badatelům možnost rekonstruovat dějiny tohoto podivuhodného státu a ukázat na prvenství Sumerů v různých oblastech lidského vědění a kultury. O tom všem zasvěceně a často napínavě vypráví autor využívající řady vědeckých faktů a nejnovějších poznatků.


90 Kč

Odkryté dějiny

Odkryté dějiny

První lidé na území Československa

Pavel Dvořák
Mladá fronta, Praha, 1984, celoplátěná vazba s přebalem, vydání je vybaveno mnoha fotografiemi, ilustracemi a obrazy Zdeněk Burian, naprasklá vnitřní drážka, knižní blok v pěkném stavu. Při literárním zpracování přišly na přetřes mnohé staré nálezy,dříve nepochopené nebo zapomenuté nebo i ztracené.I mnohé dávné spory a staré historie.Jsou mezi nimi falzifikátorské aféry s mezinárodní účastí i detektivní příběhy, k nimž dodnes chybí konec.V knize také vystupují archeologové - současníci i dnes už legendární osobnosti ,jako byl například Karel Absolon,ale i mnohé postavy a postavičky, které se přimotaly do barvitých dějin archeologických výzkumů.


70 Kč

Při řekách babylónských - Dějiny a kultura starověkých říší Předního Orientu

Při řekách babylónských - Dějiny a kultura starověkých říší Předního Orientu

Miloš Bič
Vyšehrad, Praha, 1990, vázaná s přebalem, naprasklá vazba v přední vnitřní drážce, knižní blok je kompaktní, pěkný stav. Při řekách babylónských: dějiny a kultura starověkých říší Předního Orientu .Oblast „při řekách babylonských” je místem zrodu nejstarší nám známé civilizace sumersko-akkadské, která značně ovlivňovala i okolní oblasti a svými důsledky zasahuje až do dneška.


80 Kč

Nástin evropského pravěku

Nástin evropského pravěku

J. Bouzek, M. Buchvaldek, L. Košnar, I. Pavlů, K. Sklenář, J. Sláma, E. Strouhal, S. Vencl
Univerzita Karlova v Praze, 1982, Praehistorica IX, celoplátěná vazba s přebalem, množství vyobrazení, 195 stran, přebal je při krajích otřepán (stav viz foto), jinak je kniha v pěkném stavu.


290 Kč

Památky neolitu na území Srbska (archeologie)

Památky neolitu na území Srbska (archeologie)


Národní galerie v Praze, 1978, katalog výstavy, obsahuje množství fotografií, pěkný stav.


60 Kč

Pravěk na soutoku - Nejstarší osudy mělnické kotliny a jejího sousedství

Pravěk na soutoku - Nejstarší osudy mělnické kotliny a jejího sousedství

Karel Sklenář
Okresní muzeum Mělník, 2008, celoplátěná vazba s přebalem, jako nová. Publikace představuje 13 důležitých archeologických lokalit na Mělnicku diachronně od paleolitu po raný středověk. Po úvodu následují kapitoly Krajina jako loviště, Dary lesa a vody, Putování za půdou, Oráči a bojovníci, Čas sekery a luku, Kov přichází k soutoku, Velké množení osad, V čase nástupu železa, Keltský svět v Polabí, Doba římská či germánská? Věk velikého stěhování, Lidé blízkého jazyka a Hrad na bílé skále. Archeologie.


250 Kč

Abusir IX - The Pyramid Complex of Raneferef (archeologie, Egypt)

Abusir IX - The Pyramid Complex of Raneferef (archeologie, Egypt)

Miroslav Verner
Český egyptologický ústav Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze + Academia, 2006, 1. vydání, vázaná, obsáhlý svazek, 520 stran, kniha je nová. Kniha je členěna do šesti kapitol, které pojednávají o dějinách výzkumu, majiteli hrobky vezíru Ptahšepsesovi, jeho společenském postavení a jeho úloze u královského dvora, stejně jako o dalších členech jeho rodiny, o poloze mastaby v rámci abúsírské královské nekropole. Největší část knihy (4. kapitola) je věnována popisu jednotlivých stavebních fází mastaby. Vedle popisu zbývajícího zdiva a architektonických prvků je představena také možná rekonstrukce původního vzhledu jednotlivých částí mastaby. Pátá kapitola (nazvaná "Poznámky k architektuře a funkci mastaby) zdůrazňuje některé prvky architektury mastaby, které jsou zasazeny do širšího kontextu vývoje staroegyptské architektury během 3. tisíciletí př. n. l. Tato kapitola též obsahuje diskuzi věnovanou prostorové a funkční analýze této mastaby. Šestá, závěrečná, kapitola shrnuje dříve pojednaná témata a zasazuje hrobku a jejího majitele do kontextu vývoje Staré říše. Zároveň je věnována dataci výstavby hrobky.


900 Kč

zvolte stránku: - 1 - 2


WebDesign - Kryštof Doležal | GraphicDesign - Lukáš Peták