katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - archeologie

zvolte stránku: - 1 - 2


Slavníkovci ve středověkém písemnictví

Slavníkovci ve středověkém písemnictví

kol. autorů
Vyšehrad, 1987. Obsahuje všechny legendy období (úvod, edice, text a poznámky), dále kroniky a nejstarší listiny. Slavníkovci, o jejichž osudech nám první zprávy přinášejí historické prameny posledních dvou desetiletí 10. století, byli posledními na Přemyslovcích nezávislými knížaty v české kotlině. Území, které ovládali, se rozkládalo v rozdílně širokém pruhu podél středního a horního toku Labe. O hmotné kultuře obyvatel této části Čech víme dnes díky soustavnému archeologickému výzkumu ( Kouřim a na Libice nad Cidlinou) mnohem více, než s čím mohla pracovat historiografie před druhou světovou válkou.Celoplátěná vazba s obálkou , 471 stran, perfektní stav.


80 Kč

Umělecké řemeslo v pravěku

Umělecké řemeslo v pravěku

Se 37 obrázky v textu a 16 tabulkami

Jan Filip
Archeologie. Nákladem Společnosti přátel starožitností, edice Stopami věků. Nakladatelská brož, přední strana obálky čistě oddělena od bloku, jinak dobrý stav.


150 Kč

Velká Morava

Velká Morava

Tisíciletá tradice státu a kultury

Kol. autorů
Archeologie. Nákladem Čs. akademie věd, 1963, brožovaná, 113 stran, v jednom místě uvolněné šití, jinak pěkný stav.


60 Kč

Mémoires des antiquaires du Nord 1890-1895. Starožitnosti, archeologie

Mémoires des antiquaires du Nord 1890-1895. Starožitnosti, archeologie


Copenhague, 1895, polokožená vazba, lehce odřené rohy, jazyk francouzský, 418 stran, pěkný stav


800 Kč

Pravěké dějiny Lužice

Pravěké dějiny Lužice

Jiří Neustupný
Společnost přátel Lužice, Praha, 1946, brožovaná s přebalem, místy nerozřezáno, přebal potrhán (viz foto), jinak knižní blok v pěkném stavu. Archeologie.


150 Kč

Pravěké Československo

Pravěké Československo

Úvod do studia dějin pravěku

Jan Filip
Společnost čs. prehistoriků, Praha, 1948, brožovaná, 396 stran, obsahuje fotografické přílohy, obálka částečně oddělena od knižního bloku, dobrý stav.


250 Kč

Evropský pravěk (archeologie)

Evropský pravěk (archeologie)

Nástin vývoje prvobytné společnosti

Jan Filip, M. Buchvaldek, J. Sláma
Universita Karlova, Praha, 1962, celoplátěná vazba s přebalem, 161 stran, přebal potrhán a opravován lepenkou, jinak kniha v pěkném stavu.


200 Kč

Dějiny psané Římem

Dějiny psané Římem

Vojtěch Zamarovský
Mladá fronta, Praha, 1967, celoplátěná vazba s přebalem, přebal při krajích otřepán (viz foto), kniha v pěkném stavu.


70 Kč

Cheopsův odkaz - Dějiny Velké pyramidy (Egypt)

Cheopsův odkaz - Dějiny Velké pyramidy (Egypt)

Michael Haase
Brána, 2004, Praha, laminovaná vazba, 208 + 32 bar. str., pěkný stav. Velká pyramida v Gíze, hrobka krále Cheopse a centrum rozsáhlého pohřebního komplexu, pokouší již od svého vzniku před 4550 lety představivost a intelekt lidí. V posledních 200 letech byla často cílem vědeckých výzkumů, ale přesto nejsou dodnes některé otázky kolem ní vyřešeny. Tajemné architektonické struktury v systému komor a v okolí pyramidy stále otevírají prostor pro fantazii. Michael Haase podává přehled aktuálních poznatků o době, kdy pyramida vznikla, a snaží se o zodpovězení mnoha otázek o rané epoše faraonů a egyptského stavitelství.


100 Kč

Zaniklá města (archeologie)

Zaniklá města (archeologie)

Hermann a Georg Schreiberovi
Vyšehrad, 1977, Praha, vázaná s přebalem, 243 str. + obrazová příloha, pěkný stav.

zboží je zadáno

Zprávy z minulosti

Zprávy z minulosti

Michael Kerrigan
Euromedia Group, Praha, 2011, vázaná s přebalem, přebal je v přední části natržen cca 2 cm a opraven lepenkou, jinak je kniha jako nová. Kniha obsahuje sedm oddílů věnovaných hlavním kulturám starověku: Mezopotámii, Egyptu, Palestině, Persii, Řecku, Féničanům a Etruskům, a nakonec Římanům. Uvnitř se nachází přes 200 fotografií starověkých stél, palácových nápisů, ukázek klínového písma, chrámových textů, textů na svitcích, ale i na střepech keramiky a na zdech. Texty nám představují všechny stránky života ve starověku, od válečných tažení přes zákony a dedikace až po lékařské předpisy, jídelní lístky či politickou propagandu.


240 Kč

Jak vznikl člověk (paleontologie, antropologie, pravěk)

Jak vznikl člověk (paleontologie, antropologie, pravěk)

Sága rodu homo

Vratislav Mazák, il. Zdeněk Burian a Vratislav Mazák
Práce, Praha, 1986, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Paleoantropologická kniha s ilustracemi autora a Zdeňka Buriana. Vědecky zpracovaný námět o vývoji lidstva, jeho podobách a projevech, historii nálezů a nálezců; vše, co lze pojmout do populárního zpracování starší doby kamenné. První vydání. Velice podrobně a pečlivě sepsaná odborná kniha.


70 Kč

Odkryté dějiny

Odkryté dějiny

První lidé na území Československa

Pavel Dvořák
Mladá fronta, Praha, 1984, celoplátěná vazba s přebalem, vydání je vybaveno mnoha fotografiemi, ilustracemi a obrazy Zdeněk Burian, naprasklá vnitřní drážka, knižní blok v pěkném stavu. Při literárním zpracování přišly na přetřes mnohé staré nálezy,dříve nepochopené nebo zapomenuté nebo i ztracené.I mnohé dávné spory a staré historie.Jsou mezi nimi falzifikátorské aféry s mezinárodní účastí i detektivní příběhy, k nimž dodnes chybí konec.V knize také vystupují archeologové - současníci i dnes už legendární osobnosti ,jako byl například Karel Absolon,ale i mnohé postavy a postavičky, které se přimotaly do barvitých dějin archeologických výzkumů.


70 Kč

Nástin evropského pravěku

Nástin evropského pravěku

J. Bouzek, M. Buchvaldek, L. Košnar, I. Pavlů, K. Sklenář, J. Sláma, E. Strouhal, S. Vencl
Univerzita Karlova v Praze, 1982, Praehistorica IX, celoplátěná vazba s přebalem, množství vyobrazení, 195 stran, přebal je při krajích otřepán (stav viz foto), jinak je kniha v pěkném stavu.


290 Kč

Památky neolitu na území Srbska (archeologie)

Památky neolitu na území Srbska (archeologie)


Národní galerie v Praze, 1978, katalog výstavy, obsahuje množství fotografií, pěkný stav.


60 Kč

Pravěk na soutoku - Nejstarší osudy mělnické kotliny a jejího sousedství

Pravěk na soutoku - Nejstarší osudy mělnické kotliny a jejího sousedství

Karel Sklenář
Okresní muzeum Mělník, 2008, celoplátěná vazba s přebalem, jako nová. Publikace představuje 13 důležitých archeologických lokalit na Mělnicku diachronně od paleolitu po raný středověk. Po úvodu následují kapitoly Krajina jako loviště, Dary lesa a vody, Putování za půdou, Oráči a bojovníci, Čas sekery a luku, Kov přichází k soutoku, Velké množení osad, V čase nástupu železa, Keltský svět v Polabí, Doba římská či germánská? Věk velikého stěhování, Lidé blízkého jazyka a Hrad na bílé skále. Archeologie.

zboží je zadáno

Abusir IX - The Pyramid Complex of Raneferef (archeologie, Egypt)

Abusir IX - The Pyramid Complex of Raneferef (archeologie, Egypt)

Miroslav Verner
Český egyptologický ústav Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze + Academia, 2006, 1. vydání, vázaná, obsáhlý svazek, 520 stran, kniha je nová. Kniha je členěna do šesti kapitol, které pojednávají o dějinách výzkumu, majiteli hrobky vezíru Ptahšepsesovi, jeho společenském postavení a jeho úloze u královského dvora, stejně jako o dalších členech jeho rodiny, o poloze mastaby v rámci abúsírské královské nekropole. Největší část knihy (4. kapitola) je věnována popisu jednotlivých stavebních fází mastaby. Vedle popisu zbývajícího zdiva a architektonických prvků je představena také možná rekonstrukce původního vzhledu jednotlivých částí mastaby. Pátá kapitola (nazvaná "Poznámky k architektuře a funkci mastaby) zdůrazňuje některé prvky architektury mastaby, které jsou zasazeny do širšího kontextu vývoje staroegyptské architektury během 3. tisíciletí př. n. l. Tato kapitola též obsahuje diskuzi věnovanou prostorové a funkční analýze této mastaby. Šestá, závěrečná, kapitola shrnuje dříve pojednaná témata a zasazuje hrobku a jejího majitele do kontextu vývoje Staré říše. Zároveň je věnována dataci výstavby hrobky.


900 Kč

Antike Kleinkunst aus der Sammlung des Archäologischen Instituts der Universität Frankfurt

Antike Kleinkunst aus der Sammlung des Archäologischen Instituts der Universität Frankfurt

Peter Hommel
Liebieghaus - Museu alter Plastik, 1991, brožovaná, němčina, pěkný stav.


100 Kč

77 zajímavostí ze starého Egypta (Egypt)

77 zajímavostí ze starého Egypta (Egypt)

Břetislav Vachala
Albatros, 1989, Praha, brožovaná, 265 str. + obrazová příloha, pěkný stav. Vhodně vybraných 77 zajímavostí, které jistě osloví každého čtenáře. Publikace je doplněna obrázkovými přílohami, které danou zajímavost rozšiřují a přibližují. Laik, nadšenec i odborník tak získá ucelený popis. Kniha je dále přehledně členěna do několika kapitol a doplněna jmenným seznamem panovníků + chronologickým přehledem. Považuji ji za užitečnou publikaci nejen při studiu egyptologie.


70 Kč

Sedmdesát divů světa (architektura, archeologie)

Sedmdesát divů světa (architektura, archeologie)

Chris Scarre
Slovart, 2000, Praha, vázaná s přebalem, 304 str., pěkný stav. Osudy slavných stavebních památek. Obsah výpravné publikace tvoří popis a výklad 70 největších stavitelských úspěchů starověkého světa, jenž zahrnuje nejslavnější památky, jako egyptské pyramidy, Koloseum, sochy z Velikonočního ostrova či Velkou čínskou zeď, stejně jako památky málo známé, např. kolosálního Buddhu v Bámjánu či monumentální stavby amerických indiánů, buddhistické jeskyně, paláce, přístavy, vodní stavby, opevnění atd., atd. Velký formát, obsáhlý svazek 304 stran. Kniha líčí osudy starověkých architektonických památek. Bohatě popisuje průběh jejich stavby, největší slávy a jejich postupného chátrání. Kniha je doplněna bohatými ilustracemi. Odhalování tajemství dávných kultur a civilizací. Mýty a legendy, ztracené poklady, starodávná a nerozluštěná písma, zánik civilizací. Velké množství plánků a nákresů.


350 Kč

Poklady Kypru

Poklady Kypru


NG, 1970, Praha, katalog výstavy, obsahuje množství vyobrazení, pěkný stav.


60 Kč

Zapomenutý Faraón (Egypt, Tutanchamon)

Zapomenutý Faraón (Egypt, Tutanchamon)

Philipp Vandenberg
Vyšehrad, 1987, Praha, vázaná s přebalem, 283 str., pěkný stav. Akce Tutanchamon. Hořká bída a nepopsatelné bohatství, závist, nenávist a intriky, záhadná smrt a politická vražda - to je rámec, v němž se odehrává největší archeologický objev tisíciletí: akce Tutanchamon. Čtvrtého listopadu 1922 odhalil Angličan Howard Carter, vyučený malíř, vchod do hrobky Tutanchamona - faraona zapomenutého už před třemi tisíci lety.


80 Kč

Pravěk Československa (archeologie)

Pravěk Československa (archeologie)

Jiří Neustupný a kol.
Orbis, Praha, 1960, celoplátěná vazba, 489 stran, obsahuje obrazové přílohy, pěkně zachováno.


200 Kč

Spor o praotce Čecha (archeologie, historie osídlování)

Spor o praotce Čecha (archeologie, historie osídlování)

Bohuslav Hlinka
Práce, Praha, 1984, celoplátěná vazba s přebalem, krásný stav. Odkud vlastně naši předkové přišli do země, která je dnes naší vlastí? Kdy se to přihodilo? A jak k tomu došlo? Co se na zdejším území vůbec odehrávalo v tom nejasném období mezi jejich příchodem – a prvními historickými zprávami? To jsou hlavní otázky, na něž dostaneme v této knize odpovědi. Obsahuje obrazové přílohy a mapy.


80 Kč

Příběhy ze staré Palestiny (izraelsko – judské dějiny, Palestina)

Příběhy ze staré Palestiny (izraelsko – judské dějiny, Palestina)

Tradice, archeologie, dějiny

Hans Bardtke
Vyšehrad, Praha, 1988, celoplátěná vazba s přebalem, perfektní stav. Kniha podává obraz významných dějinných událostí palestinského starověku. Profesor Bardtke sleduje biblické tradice a archeologické nálezy a snaží se vytvořit lepší obraz o zemích, které popisuje.


90 Kč

Bedřich Hrozný 1879 - 1952 (archeologie)

Bedřich Hrozný 1879 - 1952 (archeologie)


Městské kulturní středisko v Lysé nad Labem, 1979, sešit, 22 str., obsahuje množství vyobrazení (viz další foto), pěkný stav.


100 Kč

zvolte stránku: - 1 - 2


Web: KD