Alkifron Ostrov, b. d., Praha, brožovaná, 160 str., obálka nese známky užití, na přední straně v pravé dolní části ztráta (stav viz foto), knižní blok v pěkném stavu.
Catullus, Tibullus, Propertius Svoboda, Praha, 1973, edice Antická knihovna, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Souborné dílo tří velkých římských lyriků, jímž byla láska téměř jediným zdrojem a tématem jejich tvorby, kteří prošli vítězně všemi stoletími evropské kultury a jejichž dílo je podnes živé. Všichni tři žili v 1. stol. př. n. l., všichni tři umírali v mladém věku, dříve než mohli dozrát sami i jejich dílo. Přesto nám zanechali nejkrásnější milostné verše, které budou vždy uchvacovat a okouzlovat milovníky lásky a poezie.
Gerald Messadié Garamond, 2004, Praha, vázaná s přebalem, 312 str., pěkný stav. Sokrates, nejslavnější z filosofů, neměl strach ze smrti, ale bál se své ženy Xantypy. A nepochybně věděl proč. V Athénách právě došlo k vraždě a Xantypa si vzala do hlavy, že nalezne pachatele, i kdyby tím měla zkompromitovat celou athénskou společnost slavného Periklova století. Nebude to mít ale jednoduché, protože Athény zlatého věku demokracie a umění jsou prošpikované zvědy a otřásané skandály. Je do vraždy zapleten Alkibiades, Sokratův oblíbenec a extravagantní dobrodruh? A proč veliký Perikles opustil svou ženu pro náruč Aspasie, nejslavnější hetéry starověku? Když Xantypa objeví původce vraždy, dopadne na něj sama ruka dějin a uzavře nejslavnější kapitolu antiky. Opovážlivým a osvíceným perem, mísícím skutečnost s fikcí, dobývá Gerald Messadié v této filosofické detektivce Řecko z odměřeného zdiva dějin a reprodukuje jeho každodenní život bez příkras, ale v barvách, které by si nikdo nepředstavoval.
Aristofanes Orbis, edice Divadelní hry, 1960, Praha, vázaná s přebalem, ilustrace Ludmila Jiřincová (viz další fota), 141 str., pěkný stav. Lysistrate (411 př. n. l.) chybně často také Lisistrate je protiválečná komedie řeckého dramatika Aristofana. Hlavními hrdinkami jsou ženy, které se rozhodly neposkytovat mužům sex, dokud budou muži válčit.
Gaius Valerius Catullus Alois Hynek, Praha, b. d., Pestrá knihovna zábavy a kultury, rediguje Emanuel Šlechtic z Lešehradu, původní nakladatelská brož, obálka je ve hřbetu u hlavy a paty natržena, jinak pěkný stav (viz foto).
Method Molčík J. Otta, Praha, b. d., tři původní sešity, Česká knihovna zábavy a poučení, sešit 1 - 3, menší formát, na prvním sešitě v pravé části menší skvrnka (stav viz foto), sešit třetí má na zadní straně obálky malou trhlinku, jinak pěkné stavy.
Sabatino Moscati Panorama, edice Stopy fakta svědectví, 1984, Praha, vázaná s přebalem, 321 str. + obrazová příloha, pěkný stav. Moscati si v této práci všímá význačných a charakteristických složek soukromého i veřejného živíota starověkých národů, a to jak ve východních státech, tak v klasických antických zemích, a ukazuje, čím a jak tyto národy přispěly k vývoji světové civilizace, Bohatým využitím dobových pramenů literárních i dokumentárních, prozaických i básnických, úředních i soukromých dosahuje plastičnosti obrazu a zprostředkovává čtenáři konkrétní náhled do růzých sfér života starověkého lidstva.
Uspořádal: Václav Kubín Československý spisovatel, Praha, 1979, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Otmar Vaňorný, Ferdinand Stiebitz, Dana Svobodová, Julie Nováková. Edice: Klub přátel poezie. Výběrová řada. Příběhy velkých milostných dvojic antického starověku prezentované verši tehdejších básníků vybral, uspořádal a komentuje Václav Kubín. Soubor obsahuje tato díla: Paris a Helena aneb O manželském trojúhelníku (s verši Publia Ovidia Nasona), Odysseus a Pénelope aneb O věrné lásce manželské (s verši Homérovými), Arés a Afrodité aneb O trojúhleníku božském (s verši Homérovými), Dídó a Aeneas aneb O lásce vášnivé (s verši Publia Vergilia Marona), Orfeus a Eurydiké aneb O lásce až za hrob (s verši Publia Vergilia Marona a Publia Ovidia Nasona), Héró a Leandros aneb O lásce tragické (s verši Músáiovými).
Novara Istituto Geografico de Agostini, 1942, Italy, 40 volných dvojlistů s černobílými fotografiemi vzorů antické mozaiky v obálce viz další foto, italský jazyk, italština, pěkný stav.
Orbis, Praha, 1976, edice Stopy, fakta, svědectví, brožovaná s přebalem, pěkný stav. Císař Nero (*37 n. l., vládl 54 - 68 n. l.) je v povědomí lidí zapsán jako jeden z nejkrutějších panovníků všech dob. Nero Claudius Caesar Augustus Germanicus (15. prosince 37 – 9. června 68) byl římský císař pocházející z julsko-klaudijské dynastie a vládnoucí od 13. října 54 až do okamžiku své smrti. Šlo o jednoho z nejkrutějších panovníků, byl to tyran a zvrhlík. Jeho vláda je často spojována s tyranií a extravagancí, jelikož je znám nařízením mnoha poprav či sebevražd. Neblaze proslul zločiny spáchanými na svých příbuzných nebo blízkých, především vraždou vlastní matky Agrippiny, manželky Octavie, adoptivního bratra Britannika a vychovatele Senecy. Seneca ho vychoval a napsal o něm: Vychoval jsem tygra a chtěl jsem ho držet na uzdě. Nepodařilo se mi to. Šelma vyrazila z klece.
Nikos Kazantzakis Odeon, Praha, 1980, celoplátěná vazba s přebalem, nečtená, výborný stav. Historický román odhrávající se na Krétě na sklonku minulého století v předvečer a za průběhu velkého povstání Řeků proti turecké vládě nad ostrovem.