2. pol. 19. stol. Výška 8,5 cm, průměr nahoře 9 cm, velmi dobře zachováno. Více než sto le staré duté sklo foukaného do dřevěné formy. Amalgamové sklo lidově "Selské stříbro" nahrazovalo na venkově v chalupách stříbrné předměty, Amalgamové sklo se vyrábělo hlavně od 2. poloviny 19. stol. a jeho výroba zanikla po II. svět. válce. Jednu z největších a nejmodernějších sklářských továren na výrobu dutého skla v Čechách vybudoval roku 1866 Josef Eduard Schmidt v Anníně (Šumava). této sklárny bylo dvojduté (amalgamové) sklo. Šumavskíé sklárny měly k dispozici dostatek dřeva, takže většina tohoto skla pochází ze Šumavy, Klatovska. Nechybělo skoro v žádné šumavské chalupě, vyráběly se i madony apod. Sklo je velice křehké.
Výška 19,5 cm, 2. pol. 19. stol., bez poškození, pěkný stav. Více než sto le staré duté sklo foukaného do dřevěné formy. Amalgamové sklo lidově "Selské stříbro" nahrazovalo na venkově v chalupách stříbrné předměty, Amalgamové sklo se vyrábělo hlavně od 2. poloviny 19. stol. a jeho výroba zanikla po II. svět. válce. Jednu z největších a nejmodernějších sklářských továren na výrobu dutého skla v Čechách vybudoval roku 1866 Josef Eduard Schmidt v Anníně (Šumava). této sklárny bylo dvojduté (amalgamové) sklo. Šumavskíé sklárny měly k dispozici dostatek dřeva, takže většina tohoto skla pochází ze Šumavy, Klatovska. Nechybělo skoro v žádné šumavské chalupě, vyráběly se i madony apod. Sklo je velice křehké.
2. pol.19. stol. Dva poháry, výška 10,5 cm, průměr nahoře 6,5 cm, motiv bílých květů, pěkný stav. Více než sto le staré duté sklo foukaného do dřevěné formy. Amalgamové sklo lidově "Selské stříbro" nahrazovalo na venkově v chalupách stříbrné předměty, Amalgamové sklo se vyrábělo hlavně od 2. poloviny 19. stol. a jeho výroba zanikla po II. svět. válce. Jednu z největších a nejmodernějších sklářských továren na výrobu dutého skla v Čechách vybudoval roku 1866 Josef Eduard Schmidt v Anníně (Šumava). této sklárny bylo dvojduté (amalgamové) sklo. Šumavskíé sklárny měly k dispozici dostatek dřeva, takže většina tohoto skla pochází ze Šumavy, Klatovska. Nechybělo skoro v žádné šumavské chalupě, vyráběly se i madony apod. Sklo je velice křehké.
2. pol. 19. stol. Výška 15,5 cm, průměr nahoře 10,5 cm, motiv bílých květů a listů, velmi dobře zachováno. Více než sto le staré duté sklo foukaného do dřevěné formy. Amalgamové sklo lidově "Selské stříbro" nahrazovalo na venkově v chalupách stříbrné předměty, Amalgamové sklo se vyrábělo hlavně od 2. poloviny 19. stol. a jeho výroba zanikla po II. svět. válce. Jednu z největších a nejmodernějších sklářských továren na výrobu dutého skla v Čechách vybudoval roku 1866 Josef Eduard Schmidt v Anníně (Šumava). této sklárny bylo dvojduté (amalgamové) sklo. Šumavskíé sklárny měly k dispozici dostatek dřeva, takže většina tohoto skla pochází ze Šumavy, Klatovska. Nechybělo skoro v žádné šumavské chalupě, vyráběly se i madony apod. Sklo je velice křehké.
Hedvábí rozměr 44 x 60 cm, jemná výšivka textu a květinových motivů. S největší pravděpodobností se jedná o perský náboženský text, v jehož horní části je uvedeno datum rok 1326. Výšivka pochází ze 40. let minulého století. V ohybu uprostřed je drobná trhlina, která při případné adjustaci nebude patrná. Zajímavá kuriozita, krásná práce.