katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - obrazy

zvolte stránku: - 1


Dvě ovce

Dvě ovce

Vojtěch Hynek Popelka
Olej na překližce, rozměr 50 x 66 cm, masivní dobový rám. Žák UMPRUM u prof. E. Dítěte a Jaksche, poté studium na AVU (1911-1912, prof. Schwaigr). Mezi jeho hlavní motivy patřila zvířata, ale byl i krajinářem. Pro nakladatelství Sfinx vytvořil ilustrace k Brehmovu životu zvířat.


9000 Kč

Podzimní krajina, olej na kartonu

Podzimní krajina, olej na kartonu


Olej na kartonu v dobovém rámu, signatura "Š"v pravém dolním rohu (bez určení). Celkový rozměr 50 x 79 cm. Hrany rámu trochu odřeny při krajích.

zboží je zadáno

Partie u Humpolce (Humpolec, Humpolecko)

Partie u Humpolce (Humpolec, Humpolecko)

Karel Novák
Velký obraz, olej na plátně, celkový rozměr 62 x 82 cm včetně dobového zdobeného zlaceného rámu. Signatura v pravém dolním rohu. Autorem je humpolecký rodák Karel Novák (1902 Humpolec – 1978 Praha), který byl žákem UMPUM u prof. V. H. Brunnera.

zboží je zadáno

Domky pod železničním mostem

Domky pod železničním mostem


Olej na plátně (blind rám), signováno Kouba v pravém i levém dolním rohu, 55 x 65 cm, pěkný stav. Jedná se o velmi zdařilý obraz, bohužel bez bližšího určení.


6500 Kč

Dům U Zlatého jelena, pražská domovní znamení - Domovní znamení se sv. Hubertem a jelenem

Dům U Zlatého jelena, pražská domovní znamení - Domovní znamení se sv. Hubertem a jelenem

Pavel Lisý
Litografie, rámováno, tisková plocha 21 x 15 cm, celkový rozměr včetně rámu 25 x 19 cm, signatura v levém dolním rohu, pěkný stav. Pavel Lisý ilustrátor, grafik, portrétista a krajinář. 1912 -1990. Jeho díla nejdeme v majetku Národní galerie, v Muzeu hl. města Prahy, Vojenském historickém muzeu a ve významných uměleckých sbírkách. Domovní znamení se sv. Hubertem a jelenem se připisuje F. M. Brokofovi.


450 Kč

První světová válka - Vojáci u chalupy

První světová válka - Vojáci u chalupy


Olej na kartonu, dobová koláž, kombinovaná technika s fotografií, rozměr 40 x 32 cm, bez rámu, nesignováno, pěkný stav.


900 Kč

Červánky

Červánky

Jaroslav Šámal
Originální signovaná litografie, datováno 1969, signováno v pravé dolní části viz foto, číslovaná 10/50, celkový rozměr 47 x 62 cm, obraz je zasklený. Na fotografiích jsou místy odlesky od blesku, stav je však výborný. Jaroslav Šámal Jaroslav Šámal byl významným českým malířem ,členem mnoha skupin s kterými hojně vystavoval - Český fond výtvarných umění (ČFVU), Svaz českých výtvarných umělců (SČVU), Spolek výtvarných umělců Mánes (SVU Mánes). Věnoval se malbě venkovské krajiny a zemědělské techniky, malbě nearanžovaných venkovských zátiší, malbě a realizacím pro architekturu. Východiskem k litografii byla technika barevného pastelu. Panoramatické pohledy doplňoval detaily. Zabýval se také knižní ilustrací a interiérovou tvorbou. Účastnil se pražských Salonů. V roce 1984 obdržel Výroční ceny SČVU a ČFVU.


3500 Kč

Cesta březovým hájem

Cesta březovým hájem

Eduard Černý
Starý obraz, asi kolem roku 1920, olej na plátně, adjustováno v klasickém dubovém rámu, signováno v pravé dolní části viz další foto, rozměr 49 x 59 cm, pěkně zachováno.

zboží je zadáno

Senoseč

Senoseč

Milada Benešová - Špálová
Olej na plátně v dobovém rámu, celkový rozměr 37 x 47 cm, signováno v pravé dolní části, datováno 1950, pěkný stav. Milada Benešová - Špálová byla česká malířka. V letech 1900-1905 studovala na UMPRUM v Praze a na škole prof. W. Thora v Mnichově. V letech 1906-1915 pracovala pro umělecké družstvo Artěl v Praze a v červnu 1915 se provdala za Františka Špálu. Poté žila na Podkarpatské Rusi ( Sevluš, Užhorod). Malovala krajinu a zátiší, zejména květiny a náměty z Českého ráje, Turnovska a Podkarpatské Rusi. Její manžel František byl bratrem malíře Václava Špály.


2800 Kč

Zátiší s citronem a česnekem

Zátiší s citronem a česnekem

Jindřich Stehlík
Olej na kartonu, signován v pravé dolní části viz další náhled, celkový rozměr obrazu 46 x 61 cm, na zadní straně štítek viz další náhled, pěkný stav. Malíř Jindřich Stehlík vystudoval obchodní školu v Písku. Poté pracoval v obchodě s osvětlovacími tělesy, později si založil vlastní obchod. Zpočátku se umělecky vzdělával soukromě, po válce vystudoval krajinářskou školu profesora Otakara Nejedlého na Akademii výtvarných umění v Praze. Po roce 1945 jezdil s Nejedlým a dalšími malíři na studijní cesty po Evropě. Po roce 1948 se stal svobodným umělcem. V 60tých letech žil v Rotavě, poté se vrátil do Prahy. V roce 1978 se usadil v Sedleci-Prčice, kde tvořil až do konce života. Věnoval se zejména krajinomalbě. Je označován za malíře


3500 Kč

Vodní tvrz

Vodní tvrz

Alois Kirnig
Olej na kartonu, zaskleno, rozměr včetně rámu 46 x 62 cm, rozměr ve výřezu 35 x 50 cm, signováno v pravé dolní části, krásný zlacený dobový rám. Narodil se 10.6.1840 v Praze a zemřel 25.11.1911 v Praze. Již ve 14 letech byl žákem F. Lepié. Od útlého věku putoval po Čechách a kreslil zejména architekturu českých měst. Studoval na pražské AVU u prof. Haushofera, současně i v Mnichově u Ed. Schleicha. Záhy začíná vystavovat své krajinářské práce, které se nesou ve stylu Haushoferovy staré školy. V roce 1866 si otvírá v Praze soukromou krajinářskou školu. Kromě alpských a italských krajin maloval jak partie z okolí Prahy (Šárka, Podbaba, Troja atd.) tak i motivy staré Prahy. Vzhledem k tomu, že se jedná o mistrovské dílo staré německé školy, na aukcích se pohybují ceny děl tohoto autora velmi vysoko (až 700 000), doporučujeme koupi jako vhodnou investici. Foto bez skla a detail signatury viz další náhled.


65000 Kč

Motýl a luční kvítí

Motýl a luční kvítí

Václav Stárek
Akvarel, rozměr ve výřezu pasparty 33 x 18 cm, celkový rozměr 48 x 32 cm, signováno v levém dolním rohu, zaskleno, pěkný stav.


800 Kč

Velký ženský akt - Dáma sedící v lázni

Velký ženský akt - Dáma sedící v lázni

Jaroslav Štika
Kombinovaná technika tuš, pastel na kartonu, rozměr 104 x 74 cm, nesignováno, pěkný stav. Jaroslav Štika 1906 - 1940 byl český malíř a grafik, studoval AVU u prof. Obrovského, poté v Římě na Akademii di B. Arti.


2500 Kč

Domy s podloubím

Domy s podloubím

Jana Reinerová
Litografie, rámováno, rozměr tiskové plochy 43 x 32 cm, celkový rozměr 61 x 46 cm, pěkný stav.


1200 Kč

zvolte stránku: - 1


Web: KD