Vyplněná částečně, dobrý stav, pouze na deskách 2 otvory děrovačkou, 1944 vystavena - 16 stran, ukázka viz další náhled, dobrý stav. Pro území Protektorátu Čechy a Morava (1939-45) byla PK zavedena Vládním nařízením ze dne 26. června 1941. Důvodem bylo plné využití pracovní síly českého obyvatelstva ve prospěch Velkoněmecké říše . Průkaz potvrzoval pracovní poměr u jednotlivých zaměstnavatelů (razítka), včetně záznamů z období před rokem 1941. PK byla rovněž využívána pro výběr českých občanů na dobrovolnou, později na nucenou práci pro Říši (tzv. totální nasazení). Používání PK pokračovalo po válce, až do roku 1947.
Pracovní průkaz v počátku 50. let 20. století. Původní brož, 32 stran, vyplněno pouze částečně. Na deskách 2 dírky po děrovačce. Vystaven 1948 v Praze.
Legitimace, rozměr 14 x 9,5 cm, rub viz další náhled, razítko Inspektorát státních a zemských škol menšinových v Plzni, Svaz českého učitelstva, stav viz foto.
Papírový obal na vkladní knížku, kolem roku 1920, rozměr 17,5 x 12 cm, zažloutlý a ohmataný, drobné natržení, druhá strana viz další náhled. Kuriozita.
a) Kennkarte..První povinná legitimace byla zavedena během německé okupace 17. března 1939 nařízením říšského protektora Konstantina von Neuratha. Tento průkaz byl navržen podle podobného dokumentu s fotografií z Třetí říše a byl přezdíván kennkarta (německy die Kennkarte je průkaz totožnosti, doslovně poznávací karta). Protektorát , vystaveno 1942. b) Durchlasschein – propustka k účasti na filmu In Flagranti. (Hajná, Věra –sekretářka produkce, pracovní smlouva s firmou Bavaria Filmkunst GmbH, která působila v českých atelierech Prag – Barradov). Propustka je datována 1943, podepsána bez razítka. (Informace o Věře Hajné získány na stránkách Národního filmového archivu.) c) Kolkované a orazítkované potvrzení totožností ředitelem Městské odborné školy pro ženská povolání – na rubu bromostříbrné fotografie atelieru Langhans.