Morávek - Wirth Původní brož, 20 stran, vydáno u příležitosti výstavy konané pod záštitou presidenta republiky Dr. E. Beneše 1947, tisk V. Neubert a synové, 15 hlubotiskových fotografií, Eckert, Gubčevský, Sudek, Štenc, složená mapa PH, pěkný stav
Emanuel Poche - Jan Krofta SNKLU, 1956, dílo má 139 reprodukcí a rozkládací přílohu, celoplátěná vazba s přebalem, ten nepatrně pošozen ve hřbetu u hlavy, knižní blok v pěkném stavu.
J. Doležal, E. Veselý Sportovní a turistické nakladatelství, Praha, 1967, laminovaná vazba, malý formát, obsahuje množství fotografií, rozměr 12 x 11 cm, pěkný stav.
Orbis, Praha, volné listy v obálce, dva soubory, celkem 18 barevných reprodukcí, ukázka viz další náhledy, u jednoho souboru opravena obálka lepenkou, jinak pěkný stav.
Čeněk Zíbrt Místní odbor ústřední matice školské pro král. Vyšehrad a okolí, Praha, 1910, původní brož, ukázka viz další náhled, obsahuje fotografické přílohy, obálka je ve hřbetu u hlavy a paty mírně natržena cca 2 cm, obálka je oddělena od knižního bloku, jinak je kniha v pěkném stavu (viz foto).
Anna Skýbová Panorama, Praha, 1982, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. České korunovační klenoty jsou souborem předmětů ze sbírky Svatovítského pokladu a sloužily jako odznaky (insignie) vlády a moci českých králů. Udělovaly se při korunovaci. Soubor zahrnuje Svatováclavskou korunu, královské žezlo, královské jablko, dále kožená pouzdra na korunu, žezlo a jablko, podušku pod korunu, korunovační plášť s hermelínovými doplňky, štólu, pás a tzv. manipul. Svatováclavskou korunu nechal v letech 1345 až 1346 zhotovit Karel IV. ke své korunovaci českým králem, což ji dělá čtvrtou nejstarší v Evropě. Ostatní předměty se staly součástí později. Spolu s korunovačními klenoty bývá vystavován zlatý relikviářový kříž, zvaný korunovační, a obřadní korunovační meč svatého Václava. Korunovační klenoty jsou národní kulturní památkou, za niž byly prohlášeny v roce 1962 na druhém místě po Pražském hradě. Uloženy jsou v Korunní komoře chrámu sv. Víta v Praze, odkud jsou vynášeny jen při zvláštních příležitostech. Korunovační klenoty jsou trvale uloženy v těžko přístupné Korunní komoře nad jižním vchodem do chrámu sv. Víta na Pražském hradě (za mozaikou Posledního soudu). Vstupní dveře, které se nacházejí v kapli sv. Václava, jsou opatřeny sedmi zámky. Klíče k těmto zámkům mají v držení prezident republiky, předseda vlády, arcibiskup pražský, předseda Poslanecké sněmovny, předseda Senátu, probošt Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze a primátor hlavního města Prahy. Zámky jsou odemykány pouze při zvláštních příležitostech, kdy jsou korunovační klenoty vystaveny veřejnosti. Resumé angličtina, němčina, španělština, ruština. Dárek vhodný pro cizince.
Emanuel Poche, Josef Ehm Orbis, Praha, 1958, Praha, celoplátěná vazba, na titulu cizí dedikace, obsahuje hlubotiskové fotografie, pěkný stav (viz foto).
Česká katolická charita, Praha, 1988, brožovaná s přebalem, ukázky viz další náhledy, krásný stav. Kniha autorů Věry Remešové a Ladislava Pokorného přibližuje historii malé Strany v Praze, paláce, církevní stavby a památky. Popisuje vznik uměleckého díla, jeho historii, uložení a vznik legendy. Uvádí příběhy, které se k němu váží. To vše doprovázeno dokument. fotografiemi. (Jesulus Pragensis, The Infant Jesus of Prague).