katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - umění

| architektura / design / typo | | biografie | | katalogy výstav | | monografie | | teorie a dějiny umění | | umělecká fotografie | | umělecké pohlednice čeští autoři | | umělecké pohlednice zahraniční autoři | | užité umění / sklo/ porcelán |


zvolte stránku: 1 -


Československé lidové výtvarnictví (lidové umění)

Československé lidové výtvarnictví (lidové umění)

N. Melniková-Papoušková
Orbis, 1948, poloplátěná vazba, plátno natrženo ve hřbetě 2 cm, 120 stran textu, 64 stran příloh (ukázky viz další náhledy), fotografie Dagmnar Hochová, 1. vydání, dobrý stav. Malby na skle, malovaná skříň, lidová malovaná truhla, malování pece prstem, malba zdí kukuřičným klasem, hrnce, talíře, kraslice, hliněné nádobí, sošky, hračky, loutky, těstové těsto, perník, vánoční figurky aj.


150 Kč

Tentokrát 1996 This Time, šperk a drahokam

Tentokrát 1996 This Time, šperk a drahokam


VIII. sympozium šperk a drahokam v Turnově, Mezinárodní sympozium šperku s českými granáty v Turnově, Výstava prostor a šperk II. v Praze - VŠUP, Sympozium fi. Hejral ve Smržovce. Katalog, 1999,


180 Kč

Das grosse Bilderlexikon der Antiquitäten

Das grosse Bilderlexikon der Antiquitäten

kol. autorů
Lexikon- Verlag, Gütersloh, 1968, celoplátěná vazba, 494 str., obsahuje množství černobílých i barevných vyobrazení, jazky německý, pěkný stav.

zboží je zadáno

More Work

More Work


Katalog Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace, 2013. Drobné poškození na hřbetu přebalu jednoho svazku, jinak velmi pěkný stav. Obsáhlá šestisetstránková dvousvazková publikace More Work dokumentuje různý přístup jednotlivých studentů a jejich hledání neotřelých cest. Řešení tematických úkolů je mnohdy odvážné až provokativní, ale vždy schopné realizace. Ateliér grafického designu a vizuální komunikace připravuje studenty pro činnost ve všech oborech grafického designu jako samostatné tvořivé osobnosti, schopné cíleně reagovat na grafické zadání, komunikovat v určeném prostoru a dopracovat vytyčený úkol do nejmenšího detailu. Kromě akademických úkolů studenti v Ateliéru GDVK prof. Rostislava Vaňka realizovali např. vizuální styly pro tyto instituce: Úřad na ochranu osobních údajů, Ministerstvo kultury, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Středočeský kraj, Městská část Praha 6, Městská část Praha 5, Městská část Praha 10 a mnoho dalších. Kniha More Work s bohatým obrazovým i textovým doprovodem mapuje uplynulých sedm let ateliéru. Publikace byla oceněna v soutěži Nejkrásnější knihy roku 2013 a European Design Awards 2014.


390 Kč

Španělské sklo ze sbírek Ermitáže - Spanish Glass in the Hermitage

Španělské sklo ze sbírek Ermitáže - Spanish Glass in the Hermitage


Celoplátěná vazba, obsahuje 108 celostránkových fotografií (viz další fota), v zadní části určení a datace všech vyobrazených exponátů. Text v angličtině a ruštině. Velmi pěkný stav.


400 Kč

Bergamo 98

Bergamo 98

Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová
Publikace byla vydána nákladem autorů jako vzpomínka na výstavu v Bergamu v roce 1998, brožovaná, množství celostránkových fotografií, anglický i český jazyk, pěkný stav. Stanislav Libenský byl český sklářský výtvarník, sochař a pedagog. Ještě za svého života se stal legendou. Jeho pedagogická práce a sklářské umění vytvářené téměř půl století v nedílné spolupráci s jeho spolupracovnicí a partnerkou Jaroslavou Brychtovou proměnily osobnost Stanislava Libenského v autoritu, které si dodnes váží celý odborný svět. Přispěl výrazným osobním vkladem k formování vývoje moderního uměleckého skla a měl velký podíl na tom, že tzv. skleněná plastika patří v současnosti k nejznámějším reprezentantům českého výtvarného umění v zahraničí


500 Kč

Užitá grafika 93

Užitá grafika 93


Carolinum, 1993, Praha, brožovaná, obsahuje množství 142 str., pěkný stav. Z obsahu: Jiří Páv, Jiří Ernest, František Jelínek, Adam Hoffmeister, Luboš Grunt a další


150 Kč

Svět starožitností

Svět starožitností

Slavomír Ravik
Mladá fronta, edice Dobrý vítr, 1972, Praha, vázaná s přebalem, 377 str., pěkný stav. Dějiny výtvarných a stavebních slohů, informace o pohybu cen antikvit, o zajímavých interiérech prominentních sběratelů. Kniha je určena nejen antikvářům, ale i sběratelům starožitností, a slouží i jako učebnice k doplnění znalostí v oboru.


100 Kč

Současná Americká sklářská tvorba - Contemporary American glass sculpture

Současná Americká sklářská tvorba - Contemporary American glass sculpture


Katalog výstavy Residence amerického velvyslanectví Praha, b.d., brožovaná, obsahuje množství obrazového materiálu, zadní strana zvlněna, jinak dobrý stav.


50 Kč

Japonská sbírka Severočeského muzea v Liberci - The Japanese Collection of the North Bohemian Museum in Liberec (Japonsko)

Japonská sbírka Severočeského muzea v Liberci - The Japanese Collection of the North Bohemian Museum in Liberec (Japonsko)

Filip Suchomel, Oldřich Palata
Národní galerie v Praze, 2000, Praha, brožovaná s přebalem, formát , obsahuje množství barevného obrazového materiálu viz další fota, 140 str. + anglické resumé v , přebal nese drobné známky užití, jinak pěkný stav. Sklo, keramika, cloisonné, pleteniny, kov, lakové výrobky.


200 Kč

David Ghezelbash - Archeologie (Řecko, Řím, Egypt)

David Ghezelbash - Archeologie (Řecko, Řím, Egypt)


IADAA, 2011, France, katalog výstavy, obsahuje množství vyobrazení viz další fota, 47 str., pěkný stav. David Ghezelbash galerie představuje výběr archeologických uměleckých děl specializovaných na středomořskou oblast - řecké, římské, egyptské a orientální umění.


80 Kč

Památky výtvarné z českoslovanské výstavy národopisné 1895

Památky výtvarné z českoslovanské výstavy národopisné 1895


Podrobná bibliografie Péčí a nákladem národopisného odboru výtvarného a církevního, Praha, 1898. Světlotisk a knihtisk Karla Bellmanna, 1898, 120 světlotiskových obrazů s textem, celkem 499 celostránkových obrazů. Velký formát 43 x 33 cm. Obsahuje: Bohoslužebné náčiní, roucha, nábytek, řezby, rukopisy s drobnomalbami a knihové vazby, výšivky, současti krojové a krajky, keramika, majolika, sklo, smalt, předměty kované, tepané, lité. Celoplátěná vazba s věcným popisem na hřbetu, plátno zašlé, vnitřek knihy výborný, ukázky viz další náhledy.


700 Kč


zvolte stránku: 1 -


Web: KD