Vladimír Procházka SNDK, 1968, Praha, 1. vydání, laminovaná vazba, obsahuje 251 obrázků v textu a 8 stran přílohy, ilustrace František Škoda, 216 str., hrany odřené, desky trochu zašpiněné, knižní blok je v pěkném stavu.
Olga Růžičková SPN, 1965, Praha, laminovaná vazba, ilustrace František Škoda viz další foto, 134 str., pěkný stav. Indiánské výrobky z kaučuku, šťávy tzv. plačících stromů zaujaly už Kolumbijské mořeplavce- čerstvá šťáva latex. Kniha je plná informací o tom jak se za sto let dospělo k výrobkům z kaučuku. Pěkná typografie.
Adolf Hoffmeister SNDK, Praha, 1966, celoplátěná vazba s přebalem, krásné koláže A. Hoffmeister (ukázky viz další fota), přebal je na zadní straně ve spodní části natržen cca 4 cm, přebal je při krajích otřepán (stav viz foto), knižní blok je v pěkném stavu. Ve formě rozhovorů se svým synkem Cvočkem vypráví autor dětem o dalekých krajích a podivuhodnostech života. Líčí své zážitky z evropských zemí, z Afriky, Ameriky i Číny, přibližuje dětskému chápání složité jevy moderního života. V pestré směsici se tak v dalekohledu objeví Kolumbus, indiáni, Velká čínská zeď, Sahara, newyorské mrakodrapy, Verne, Picasso, Pablo Neruda, Robeson, francouzští, čínští, čeští výtvarníci, význačné politické události uplynulých desetiletí - všehochuť vědomostí člověka naší doby.
Jiří Kolář, il. Vladimír Fuka SNDK, Praha, 1964, laminovaná vazba, ukázky ilustrací viz další náhledy, pěkný stav. Ilustrované vtípky, rébusy a hříčky pro děti i dospělé. Na počátku byl nápad nakreslit deník, na každý den jeden obrázek a jedna vtipná historka. Pak se malíř setkal s básníkem Jiřím Kolářem, který napsal texty. Výsledkem je jedinečné umělecké dílo plné humoru, nonsensu a překrásných obrázků s překvapivými detaily. Kniha v roce 1966 dostala prestižní Zlatou medaili na veletrhu dětské knihy v Bologni.