Břetislav Tolman Nákladem České Matice technické 1924, poloplátěná dobová vazba, tisk na hřbetě knihy. Z obsahu: stavební pomůcky a stroje, piloty a štětové stěny, jejich zarážení, odstraňování a únosnost. Titulní list opravován, místy podtrženo v textu tužkou či bar. pastelkou, obsahuje množství nákresů, fotografií, tabulek, (407 vyobrazení) 237 stran, dobrý stav.
Břetislav Tolman Nákladem České Matice technické 1925, původní brož. 96 stran. Zakládání v otevřených stavebních jámách a v jímkách. 164 vyobrazení, dobrý stav.
Richard M. Gold Geronimo Collection, 2002, Praha, brožovaná, 150 str., pěkný stav. Kniha poskytuje mnoho užitečných informací, ze kterých se mohou poučit jak vinaři tak milovníci vína vlastnící svůj vlastní sklípek. První polovina knihy se zabývá převážně stavebními problémy. Druhá část knihy je věnovaná výběru a nákupu vína, otázkám jeho skladování, výběru pomůcek ke správnému podávání vína, vedení sklepní knihy, pořádání řízených degustací, vertikálních či horizontálních a řadě dalších užitečných rad začínajícím, či pokročilým milovníkům vína.
Vladimír Kočí a kolektiv Česká rada pro šetrné budovy, 2012, vázaná, velmi pěkný stav. Publikace je určena širokému spektru čtenářů, především pak těm, kteří jsou profesně zaměřeni na oblast stavebnictví a zajímají se o environmentální dopady stavebních produktů, budov a staveb. Přínosná je zvláště pro ty, jejichž cílem je nejen zjistit, ale i smysluplně využít získané poznatky o environmentálních dopadech svých produktů jak k jejich snižování, tak i k prosazením svých výrobků v konkurenčním prostředí trhu.
Jan Fischer, Ondřej Fischer Academia, Praha, 1985, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Publikace se snaží postihnout historický vývoj projektování a stavby pražských mostů a uličních tunelů od prvního kamenného mostu přes Vltavu do 80. let 20. stol. Autory knihy jsou stavební inženýři-konstruktéři, kteří však vedle řady konstrukčních podrobností doplněných detaily o pozadí výstavby moderních pražských mostů přibližují i historii, dopravní řešení či výzdobu těchto technických staveb. Zároveň posuzují, jak jednotlivé mosty slouží svému účelu, jak vyhovují svému prostředí a jaké místo zaujímají v celkovém obrazu Prahy. - Vlastnímu historickému nástinu předchází kapitola vysvětlující základní pojmy z mostního stavitelství. V další části se autoři věnují středověkým prostředkům k překonávání dopravních překážek (brody, přívozy, dřevěné mosty) a poté plynule přecházejí nejprve ke středověkým a posléze k novověkým kamenným mostům. I v dalších kapitolách jsou popisované mosty rozděleny podle materiálů a způsobu konstrukce (železné mosty visuté, železné mosty trámové a obloukové, mosty betonové, mosty ze železobetonu, mosty z předpjatého betonu, moderní mosty ocelové). Poslední dvě kapitoly pojednávají o pražských uličních tunelech a několika drobnějších mostních stavbách.
Václav Hájek a kol. SNTL, 1980, Praha, laminovaná vazba, 287 str., pěkný stav. Učebnice je druhým dílem čtyřsvazkového souboru nazvaného Pozemní stavitelství. Seznamuje především s některými stavebními konstrukcemi pozemních staveb, např. stropními konstrukcemi, ztužujícími pozedními věnci a zedními kleštinami, podlahami, schodišti a předsazenými konstrukcemi. Nejrozsáhlejší část je věnována zastřešení budov. Laminovaná vazba, na přídeští staré majitelské razítko a 2 rezavé skvrnky, jinak dobře zachováno, 287 stran, obsahuje velké množství plánků, nákresů, doplněno o fotografie.
Antonín Chlum Bureau of Water Development, Praha, 1962, brožovaná, text je anglicky, knižní blok je čistě odlepen od obálky, ta má lehce otřepaný horní kraj, jinak pěkná. Obsahuje zajímavé fotografie průběhu přehradních staveb (ukázka viz další náhled).
Jindřich lebr SNTL, 1970, Praha, poloplátěná vazba, 301 str., obsahuje 63 tabulek a mnoho výkresů podrobností i důležitých schémat - 200 obrázků a součástí jsou 2 vložené přílohy (tabulky A, B, C), pěkný stav. Zařizování ústředního vytápění (navrhování, výpočty, otopná tělesa, zásobování teplem a vodou, ohřívání užitkové vody, izolace, zařízení kotelen atd.) a rozvádí základy výpočtů, druhy otopných zařízení, popisy kotlů, ohříváky, potrubí, armatury, nutné izolace a nátěry, věnuje se i montáži a tlakovým a topným zkouškám, regulaci otopného systému a jeho převzetí. Popisuje projektová řešení, rozpis prací, dodávky materiálu, provoz a údržbu ústředního vytápění.