katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - hobby

| karty / šachy / zábava | | ostatní | | ruční práce / textil / móda |


zvolte stránku: 1 -


Neobyčejná užití obyčejných věcí

Neobyčejná užití obyčejných věcí

Více než 2000 způsobů jak ušetřit peníze a čas


Readers Digest Výběr, 2006, Praha, vázaná, velký formát, obsahuje množství vyobrazení, 368 str., velmi pěkný stav. V knize najdete 2787 způsobů jak ušetřit peníze za pomoci octa, jedlé sody, soli, pasty na zuby a dalších běžných prostředků. Ředěný čpavek výborně odstraňuje mastnotu. Jedlá soda skvěle myje nádobí. Ocet pročistí sprchovou hlavici, odstraní lepidlo, zbaví obuv skvrn od soli. Zubní pasta zase dokáže vyhladit škrábance na skle. Proč utrácet těžce vydělané peníze, když stačí otevřít tuhle knížku a rozhlédnout se po domácnosti. Mohutný svazek, 368 stran. Moc užitečná knížka, obsahuje spoustu receptů pro domácnost, zdraví, atd. Spousta z nich různě koluje po internetu, objevuje se v časopisech i v televizních pořadech, ale málokdy si něco takového schováme nebo zapamatujeme a v knížce je všechno přehledně seřazeno. Důležitý je rejstřík, který zahrnuje velké množství hesel, a tak se k jednomu tématu obvykle můžete dostat více cestami. Škoda jen, že lecos z toho, co znaly a používaly naše babičky, dnes upadlo v zapomnění a musíme to znovu hledat v knize.

zboží je zadáno

Jak se vrátit živý - Jedinečná příručka pro všechny, kteří vyrážejí na cesty - kamkoliv a jakkoliv

Jak se vrátit živý - Jedinečná příručka pro všechny, kteří vyrážejí na cesty - kamkoliv a jakkoliv

Robert Young Pelton
Euromedia Group, Praha, 2004, vázaná, jako nová. Jedinečná a nepostradatelná příručka pro všechny, kteří vyrážejí na cesty - kamkoliv a jakýmkoliv způsobem. Přináší rady, jak přežít nástrahy, živelné katastrofy, únosy, napadení nejrůznějšími zvířaty a další nebezpečí moderního cestování a života. Nezáleží na tom, zda se chystáte na služební cestu, exotickou dovolenou nebo na víkendovou pěší túru, kniha Jak se vrátit živý vás poučí i pobaví v poušti, v džungli i při táboření v lese, který máte pár set metrů za domem. Dozvíte se, jak řešit problémy na dobrodružné cestě, ve válečném pásmu či když se stanete nedobrovolnými účastníky teroristické akce nebo zločinu. Stejně tak vás však naučí předcházet problémům ve městě, a dokonce v bezpečí vlastního domova - tedy na místě, kde se do nesnází dostanete podle statistik nejpravděpodobněji. (Příručka pro přežití, příručka přežití, příručka jak přežít)


150 Kč

Grónsko - Takussagut (cestování)

Grónsko - Takussagut (cestování)

Karin Pavlosková
Akácie, 2004, vázaná, obsahuje množství barevných fotografií, 150 str., velmi pěkný stav. Cestopisná reportáž přináší množství informací o ostrově, o jeho historii a o životě jeho obyvatel.Autorka přibližuje čtenáři vzdálené Grónsko, ostrov ledu a sněhu, které několikrát navštívila a formou krátkých reportáží seznamuje s krásami panenské drsné přírody, s historií původních obyvatel, kteří tvoří 80% současné populace ostrova, s jejich zvyklostmi a tradicemi a životem v extrémních životních podmínkách. Doplněno praktickými informacemi pro turisty.


350 Kč

Prázdniny pod stanem (stanování)

Prázdniny pod stanem (stanování)

Miloš Zapletal
Albatros, 1971, Praha, laminovaná vazba, 242 str., pěkný stav. Putovní tábor, Torna nebo batoh, Táborový kruh, Podsady, Lesní ateliér, Nouzové přístřešky, Spaní pod širákem, Tři indiánské hry, Stavba týpí, Ohniště atd. Skautská tematika, rozkládací mapy. do závorky (stanování). Pozn.: Miloš Zapletal (* 13. ledna 1930 Prostějov) je český spisovatel literatury pro mládež, skautský redaktor a činovník. Je považován za pokračovatele Jaroslava Foglara, s nímž také spolupracoval. Vystudoval Pedagogickou fakultu UK, obor tělesná výchova, v Praze. V Pardubicích a Liberci vedl skautský oddíl.


200 Kč

Lyžař - Rady a návody k plnění a získání odznaku odbornosti

Lyžař - Rady a návody k plnění a získání odznaku odbornosti


Mladá fronta, Odznak odbornosti, 1978, Praha, brožovaná, malý formát, 128 str., obsahuje množství vyobrazení a ilustrací, nevyplněno, pěkný stav. Pionýr.


70 Kč

Průzkumník - Rady a návody k plnění a získání odznaku odbornosti

Průzkumník - Rady a návody k plnění a získání odznaku odbornosti


Mladá fronta, Odznak odbornosti, 1979, Praha, brožovaná, malý formát, 147 str., obsahuje množství vyobrazení, nevyplněno, pěkný stav. Pionýr, busola, topografie, azimuty, orientace v terénu.


150 Kč

Malometrážní byty - Úpravy a rekonstrukce

Malometrážní byty - Úpravy a rekonstrukce

Helena Černíková
Grada Publishing, 2011, brožovaná, nová. Zařídit malý byt účelně, prakticky a zároveň pohodlně je velkou výzvou. Skladba obyvatel takového bytu bývá velmi pestrá - bydlí zde mladé páry, skupinky studentů, rodiny s jedním i dvěmi dětmi, ale i senioři, kterým už velký byt z různých důvodů nevyhovuje. Návod jak vyhovět těmto rozmanitým věkovým skupinám si dala za úkol bytová architekta s dlouholetou praxí.


70 Kč

Orientace v přírodě

Orientace v přírodě

A. Kotrlík
Orbis, 1953, Praha, brožovaná, 69 str., pěkný stav. Orientace pomocí - mapa, buzola, kompas.


150 Kč

Pionýři přírody

Pionýři přírody

Jindřich Vydra
Naše vojsko, Praha, 1971, edice Azimut, vázaná, menší formát, desky stav viz foto, knižní blok ve velmi pěkném stavu. Příručka pro mladé táborníky přináší slovem i kresbou stručné rady i soubory informací a podnětů, které se týkají pozorování rostlin, zvířat i oblohy, bydlení, vaření a orientace v přírodě.


130 Kč

Zálesácká kuchyně (skauting)

Zálesácká kuchyně (skauting)

F. A. Elstner
Naše vojsko, Azimut, 1970, Praha, vázaná s přebalem, ilustrace František Škoda, 213 str., přebal nese známky užití, jinak je kniha v pěkném stavu. Souhrn užitečných rad, jak náležitě upravit tábornické prostředí, zejména místo pro vaření a všechny potřeby s ním spojené, je autorem poskytován spolu s množstvím receptů na zálesáckou krmi, ale také na samostatné domácí pořízení jídla. Lze tu nalézt návody k přípravě našich běžných pokrmů i některých specialit a poučit se, "jak se bourá maso" a "jak se ruší zvěřina", jak čistit a připravit ryby a raky...


70 Kč

Kreslíme a malujeme

Kreslíme a malujeme

Jaroslav Masák
Práce, edice Delfín, 1976, Praha, vázaná s přebalem, 208 str., obsahuje množství obrazového materiálu, přebal nese známky užití viz foto, knižní blok v pěkném stavu.


70 Kč


zvolte stránku: 1 -


Web: KD