katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - beletrie

| biografie / memoáry | | česká | | historické romány | | romány pro ženy | | romány z lékařského prostředí | | světová | | válečné romány | | životopisné romány |


zvolte stránku: 1 -


Skleněné zázraky - Tři muži a jejich dílo (optika, Carl Zeiss, Ernst Abbe, Otto Schott)

Skleněné zázraky - Tři muži a jejich dílo (optika, Carl Zeiss, Ernst Abbe, Otto Schott)

F. Scheffel
Nakladatelství Orbis, Praha, 1941, nakladatelská brož s přebalem, 249 str., přebal je při krajích otřepán (viz foto), jinak knižní blok je v pěkném stavu. Carl Zeiss (11. září 1816 Výmar – 3. prosince 1888 Jena) byl německý průmyslník a optik, známý především jako zakladatel společnosti Carl Zeiss AG. V roce 1846 získal povolení od vrchního stavebního úřadu v Jeně k otevření dílny, kde zahájil výrobu fotografických objektivů. V následujících letech se jeho jméno stalo značkou optiky známou po celém světě.


60 Kč

Laurence Olivier - Hercova zpověď

Laurence Olivier - Hercova zpověď


Práce, 1989, Praha, vázaná s přebalem, 262 str., nová.


50 Kč

Charles Spencer Chaplin

Charles Spencer Chaplin

P. Ataševa, Š. Achuškov
Československé filmové nakladatelství, Praha, 1946, jako 2. svazek Amerického filmu ve sbírce Materiály k historii světového filmového umění, celoplátěná vazba s přebalem, obálka Josef Hesoun, přebal nese známky užití (viz foto), knižní blok je v pěkném stavu.


100 Kč

Posel úsvitu (paravůz, paraloď)

Posel úsvitu (paravůz, paraloď)

Jaroslav V. Vávra, il. Josef Paukert
Československý spisovatel, Praha, 1977, vázaná s přebalem, 607 stran, pěkný stav. Je zásluhou autora a jeho románu, že jméno našeho prvního konstruktéra paravozu a paralodi a mnohostranného vynálezce Josefa Božka bylo zachráněno z hlubin zapomění. jeho osudy a dílo jsou po mnoha stránkách typické pro poměry v české společnosti na počátku 19. století, kdy věda a teorie jsou nuceny se přizpůsobovat praktickým potřebám prvních podnikatelů. Josef Božek.


90 Kč

Přízračný svět Branwella Brontëa (Branwell Brontë)

Přízračný svět Branwella Brontëa (Branwell Brontë)

Daphne du Maurier
Odeon, Praha, 1970, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Životopis bratra trojice slavných anglických spisovatelek, nadaného romantického rozervance typu našeho K. H. Máchy, jenž se pro chorobu a řadu životních okolností nedovedl prosadit, ať již jako malíř, básník či prozaik, a přesto, jak se soudí, byl ze sourozenců nejnadanější a měl vliv na literární začátky svých sester. Autorka vychází přísně z autentických záznamů, ověřených informací a údajů.


70 Kč

Muž, nazývaný Shakespeare (životopisný román, William Shakespeare)

Muž, nazývaný Shakespeare (životopisný román, William Shakespeare)

Konrád Haemmerling
Symposion, 1941, Praha, celoplátěná vazba, 460 str., ilustrováno, pěkný stav. Životopisný román nejslavnějšího světového dramatika, od mládí po nejslavnější tvorbu a epilog života. Nádherné ilustrace Jan Konůpek - viz další ukázky.


120 Kč

Básník a svět - Život, lásky a smrt básníka P. B. Shelleyho

Básník a svět - Život, lásky a smrt básníka P. B. Shelleyho

André Maurois
Odeon, Praha, 1926, 2. vydání, celoplátěná vazba, titulní list Karel Teige (viz další náhled), překlad J. Zaorálek, velmi pěkný stav.


100 Kč

Hannah (Helen Rubinstein)

Hannah (Helen Rubinstein)

Paul - Loup Sulitzer
EWA Edition, Praha, 1993, brožovaná, obálka nese mírné známky užití, knižní blok ve velmi pěkném stavu. Barvitý životopisný román inspirovaný osudem zakladatelky kosmetického průmyslu Heleny Rubinsteinové. Helen začíná podle matčina receptu vyrábět své první kosmetické krémy a v rekordním čase zakládá síť obchodů s vlastními výrobky. Zakrátko odjíždí do Paříže jako úspěšná podnikatelka a v několika letech svou kosmetikou doslova dobývá Evropu.


120 Kč

Solná princezna - Tajná milenka císaře Františka Josefa

Solná princezna - Tajná milenka císaře Františka Josefa

Hubert Pointinger
Ikar, Praha, 2009, laminovaná vazba s přebalem, jako nová. Desetiletí, kdy se František Josef stýkal se svou tajnou milenkou (Theresie Pointingerová, dcera sedláka), lze označit jako úsek života, v němž s velkou pravděpodobností prožíval naplnění svých potřeb jako muž - o čemž mimo jiné svědčí jejich čtyři děti. Přes stavovské rozdíly to byl velmi důvěrný, milostný vztah, provázený vzájemnou citovou závislostí, jenž by navíc nepochybně trval mnohem déle, kdyby se o císařovu milenku s úspěchem neucházel místní hraběcí myslivec, který později sloužil samotnému císaři.


120 Kč

Mrs. Poe

Mrs. Poe

Lynn Cullenová
Metafora, Praha, 2015, vázaná s přebalem, kniha je nová. Zakázaná láska k autorovi Havrana a jiných hrůzných příběhů může být nebezpečná... Zčásti fikce, zčásti životopis, zčásti milostná romance a zčásti děsuplný příběh s atmosférou starých časů. Píše se rok 1845. Edgar Allan Poe, autor Havrana a jiných temných básní i strašidelných příběhů, je hvězdou newyorské společnosti. A zatímco New York, posedlý vším senzačním, se zamiloval do něho, slavný spisovatel propadl zničující lásce k nesmělé básnířce Frances Osgoodové. Bohužel je však ženat, se svou vlastní sestřenicí, Frances je zase vdaná za malíře, zaneprázdněného věčnými milostnými aférami. Přijměte pozvání do časů, kdy se po Broadwayi projížděly kočáry a v salonech zbohatlíků se pod světly plynových lamp předváděly luxusní róby, recitovala poezie a probíraly všemožné skandály.

zboží je zadáno

Náhle českým velvyslancem (Keňa, Albánie)

Náhle českým velvyslancem (Keňa, Albánie)

Jan Drábek
Ivo Železný, Praha, 1997, laminovaná vazba, pěkný stav. Autobiografický román z prostředí vyslanectví v daleké cizině čerpá z autorovy osobní zkušenosti, coby velvyslance v Keni a Albánii. Svérázné poměry ve svérázné republice nabízejí neustálý proud komických až absurdních situací.


70 Kč

Lionardo da Vinci (číslovaný výtisk)

Lionardo da Vinci (číslovaný výtisk)

Příběh malíře, který se odvážil pohlížeti bohu a světu v tvář

Leo Weismantel
Rudolf Škeřík, Praha, 1941, edice Symposion 141, překlad Lída Faltová-Pospíšilová, vyšlo 200 výtisků na Simili japan, tento výtisk č. 124, vazba Karel Svolinský, celoplátěná vazba, obsahuje reprodukce malířových děl viz fota, výborný stav. Nevšední beletrizovaný životopis Leonarda da Vinci. Jeho nejznámější díla a vynálezy zasadil autor do kontextu doby a z dochovaných historických faktů k nim vytvořil vzrušující příběhy, které umožňují nahlédnout do vnitřního světa tohoto génia. Skvělé byla kapitoly o spiknutí pro Medicejským nebo o popravě Girolama Savonaroly. Kniha končí příběhem o nalezení Jidáše na obraze Večeře Páně. (Leonardo da Vinci)


200 Kč

Posvátnější je pravda (číslovaný výtisk) - Román Keplerova boje za pravdu v době temna

Posvátnější je pravda (číslovaný výtisk) - Román Keplerova boje za pravdu v době temna

Olaf Saile
Rudolf Škeřík, Praha, 1941, edice Symposion 144, překlad Jan Bedrna, vyšlo 200 výtisků na Simili japan, tento výtisk č. 53, vazba Karel Svolinský, původní celoplátěná vazba se zlacením, přiložen portrét Keplerův od neznámého umělce, který jako ruční heliogravuru vytiskl M. Pergassi (viz další náhled), pěkný stav. (Johannes Kepler)


150 Kč


zvolte stránku: 1 -


Web: KD