katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - beletrie

| biografie / memoáry | | česká | | historické romány | | romány pro ženy | | romány z lékařského prostředí | | světová | | válečné romány | | životopisné romány |


zvolte stránku: 1 - 2 -


Klukoviny v mundúru

Klukoviny v mundúru

Veselé příběhy z vojenského života

Antonín Charouzek
Pragoline, Praha, 2005, vázaná, 271 stran, nová. Veselé příběhy z vojenského života.


70 Kč

Válečný zvěd (1. světová válka)

Válečný zvěd (1. světová válka)

Graham Seton
B. Janda, Sfinx, Praha, 1931, celoplátěná dobová vazba, nepatrně rozvolněná vazba, jinak pěkný stav.


60 Kč

Noha, plukovník Zeleného kádru

Noha, plukovník Zeleného kádru

Jan Václav Rosůlek, il. A. L. Salač
Sfinx, B. Janda, Praha, 1928, celoplátěná dobová vazba, část obálky je nalepena na předsádce viz další foto, knižní blok je ve výborném stavu.


100 Kč

Na frontu - Z cyklu Chorvatský bůh Mars (1. sv. válka)

Na frontu - Z cyklu Chorvatský bůh Mars (1. sv. válka)

Miroslav Krleža
Vladimír Orel, 1930, Praha, převazba, 279 str., pěkný stav. Miroslav Krleža byl nejvýznamnější osobností chorvatské literatury 20. století. Miroslav Krleža se narodil v úřednické rodině, studoval na vojenské akademii v Pešti. Z politických důvodů byl však z kadetky vyloučen. Jako vojín byl poslán na frontu 1. světové války. Po 1. světové válce se Miroslav Krleža věnoval literatuře a publicistice, redigoval levicové časopisy. V době tzv. Nezávislého chorvatského státu v letech 1941 - 45 byl několikrát zatčen, jeho díla pálena. V povídkové tvorbě se autor zaměřil na drastické zážitky z 1. světové války. Povídky psané v expresionistickém stylu vypovídají o životě na frontě a že tento život redukuje lidské hodnoty na základní biologické potřeby. Hrůzy války se stávají generačním traumatem. Tím se Krželovy povídky řadí ke klasické protiválečné próze evropské literatury.


80 Kč

Ve jménu cti (ponorky)

Ve jménu cti (ponorky)

Stát se velitelem válečné ponorky není jednoduché

David Robbins
BB Art, 2001, Praha, vázaná s přebalem, 226 str., pěkný stav. Válečný román. Brashearův životní příběh by byl dostatečně silný, i kdyby šlo o fikci. Avšak nejde. Černoch Carl Brashear je skutečná postava historie amerického námořnictva. Dnes už legenda, uvedená do Síně slávy.


80 Kč

Problémy nadporučíka Knapa

Problémy nadporučíka Knapa

Jiří Mucha
Práce, Praha, 1946, původní nakladatelská brož, pěkně zachováno. Román přibližuje účast Čechoslováků v pekle ústupových bojů ve Francii v roce 1940 a pokračování jejich boje proti hitlerovskému Německu na straně Velké Británie. Autor - spisovatel a válečný zpravodaj - patří k nejvýraznějším postavám české literatury 20. století.


60 Kč

To především

To především

Eric Knight
A. Neubert, Praha, 1948, individuální polokožená vazba na hlubokou drážku, pěkný stav.


150 Kč

Počátek eposu a jiné povídky

Počátek eposu a jiné povídky

Jerzy Putrament
Lidové nakladatelství, Praha, 1976, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Výbor obsahuje osm povídek (Jeden a druhý břeh mostu, Svatá kulkol, Počátek eposu, Velikonoce, Boldynovy začátky, Prázdné oči, Nehoda v Krasnostavu a Ultima Thule) z díla významného polského prozaika, publicisty a šéfredaktora časopisu Literatura. Náměty pro své povídky, vyznačující se dramatičností a publicistickou zkratkou, čerpal z tragických událostí druhé světové války.


60 Kč

Osudný podzim (napadení Polska Německem 1939)

Osudný podzim (napadení Polska Německem 1939)

Jan Józef Szczepański
Naše vojsko, Praha, 1976, edice Světový válečný román, celoplátěná vazba s přebalem, přebal stav viz foto, knižní blok pěkný stav.


80 Kč

Rudolf Petershagen - Svědomí

Rudolf Petershagen - Svědomí


SNPL, Praha, 1958, celoplátěná vazba s přebalem, přebal je při krajích nepatrně odřený, jinak kniha pěkný stav. Bývalý plukovník fašistického wehrmachtu, nositel rytířského kříže napsal tuto knihu, která poukazuje na události z jednoho červencového dne roku 1942, kdy plk. Petershagen v čele motorizovaného pluku pancéřových granátníku pronikl až k Volze. Plnil jen svou povinnost, co by důstojník fašistické armády, jak později dodává ve své knize.tažen z granátového trychtýře u Stalingradu s rozdrcenou nohou skončil v lazaretu na tehdy kolaborující Ukrajině. Později v zázemí pověřen obranou baltického města odmítl "heroickou sebevraždu" mnoha lidí při "zápase do posledního muže a kamene" a eulenspiegelovsky předal město bez boje Sovětům....


80 Kč

Spiknutí - Román o událostech 20. července 1944 (atentát na Hitlera)

Spiknutí - Román o událostech 20. července 1944 (atentát na Hitlera)

Hans Hellmut Kirst
Naše vojsko, Praha, 1987, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Události 20. července 1944 - pokus o atentát na představitele fašistického Německa Adolfa Hitlera ve Vlčím doupěti ve Východním Prusku a činnost vojenské skupiny hnutí odporu v Bendlerstrasse v Berlíně tvoří hlavní dějovou linii tohoto románu. Příběh o dalekosáhlých rozhodnutích, zoufalé bezmoci, činech vzdorujících smrti, hořkých selháních a trýznivém umírání. Vypráví o dnech naplněných přípravami k činu, detailně popisuje den, kdy došlo k atentátu - od půlnoci do půlnoci zaznamenává nejdůležitější okamžiky a na závěr podává zprávu o náhlém krvavém konci: o porážce vzpoury, prezidentu Lidového soudního dvora Freislerovi a vražedné justici pracující na plné obrátky, o odsouzení a popravě hrdinů. Dozvíme se, jak třináctiletá krvavá fašistická diktatura a demagogie zdeformovala mravní profil a vědomí většiny německého národa, zbavila ho smyslu pro lidskou důstojnost a místo ní mu naočkovala ubohý kariérismus a alibismus, ale především strach, strach ze všeho a z každého.


80 Kč

Červenec 1941

Červenec 1941

Grigorij Baklanov
Naše vojsko, Praha, 1966, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Román jednoho vojenského útvaru z prvého měsíce nacistického vpádu do SSSR. Nejde ani tak o osudy velitelů a vojáků odříznutého a obklíčeného sboru, jako spíš o vystižení ovzduší, z jakého se zrodily ty tragické a absurdní události začátků války, atmosféry pochybování i víry, beznaděje i osobní statečnosti. Davová psychóza lhostejnosti a strachu let těsně předválečných se tu prolíná s dokumentárně otřesnými scénami válečnými. Vinni jsou všichni, kdož věděli o masovém zatýkání poctivých lidí a popravách schopných velitelů, ale v zájmu svého bezpečí a klidu mlčeli. Ani historie vše dosud neosvětlila.


70 Kč

Stav ohrožení

Stav ohrožení

Steve Pieczenik
BB Art, Praha, 2002, vázaná s přebalem, pěkný stav. Americký autor Steve Pieczenik zúročil své obsáhlé osobní zkušenosti z působení v mocenské centrále USA – na ministerstvu zahraničí – a přichází s mistrně autentickým románem o druhé občanské válce v Americe.


50 Kč

Athénská domácnost

Athénská domácnost

Glenway Wescott
Václav Petr, Praha, 1947, poloplátěná vazba, úprava J. Šváb, náklad 5500 výtisků, edice ATOM, pěkný stav. Příběh řecké rodiny, která v době 2. světové války a okupace Řecka nacisty musí sdílet svůj byt s německým důstojníkem. Konfrontace dvou světů odhaluje podstatu nacistického smýšlení.


80 Kč

Topol za řekou (Velká vlastenecká válka Rusko, 2. světová válka)

Topol za řekou (Velká vlastenecká válka Rusko, 2. světová válka)

S. Holovanivskyj
Naše vojsko, Praha, 1977, edice Světový válečný román, vázaná s přebalem, pěkný stav. Románová epopej o obraně vodního díla Dněprogres v době Velké vlastenecké války. V r. 1943 ustupovaly německé jednotky k Dněpru a k přehradě i k elektrárně jsou sovětskou vládou svoláni lidé, kteří mají za úkol zneškodnit nálože a znemožnit nepříteli vyhodit hráz do vzduchu.


100 Kč

Listerovo dědictví (válečný román)

Listerovo dědictví (válečný román)

Jan Drábek
Knižní klub, 1996, Praha, vázaná s přebalem, 254 str., pěkný stav. Román z druhé světové války, který líčí událost z roku 1944, kdy spojenci zjistili, že Němci se snaží vyvinout zákeřnou bakteriologickou zbraň ... spojenci a odboj situaci chtějí zvrátit. Bakteriologická zbraň.


80 Kč

Nad ledem a Saharou (válečný román)

Nad ledem a Saharou (válečný román)

P. W. Stahl
Laser, 1993, Praha, laminovaná vazba, 253 str., pěkný stav. Kniha vychází z deníku P.W.Stahla, člena Kampfgeschwader 30, vyzbrojené Junkersy 88. Tento deník zpracovaný do podoby autobiografického románu popisuje osudy civilního zkušebního pilota povolaného během obsazení Polska do vojenské služby.


80 Kč

Spor o seržanta Gríšu

Spor o seržanta Gríšu

Arnold Zweig
Družstevní práce, 1938, celoplátěná vazba, obálka vevázána v zadní části (viz další náhled), frontispice Otakar Mrkvička, obálku upravil Ladislav Sutnar, v knižním bloku místy drobné rezavé skvrnky, jinak pěkný stav.


100 Kč

Tragedie obrněnce (námořní bitvy, lodě)

Tragedie obrněnce (námořní bitvy, lodě)

Paul Chack
L. Mazáč, 1930, Praha, původní vazba, 252 str., vazba mírně rozvolněná, hřbet nese známky užití, knižní blok v pěkném stavu. Další z knih Paula Chacka, zachycující dění na moři v období 1 .sv války. Velmi čtivě napsána a doložena dobovými fotografiemi viz další fota.


50 Kč

Žoldák a voják

Žoldák a voják

Bodo Uhse
Naše vojsko, 1963, Praha, vázaná s přebalem, 259 str., přebal nese známky užití, knižní blok v pěkném stavu.


100 Kč

Voják sedmé velmoci - Vzpomínky novináře (Rusko, legie)

Voják sedmé velmoci - Vzpomínky novináře (Rusko, legie)

Pavel Fink
Novela, 1945, Brno, původní brož, obálka, vazba a grafická úprava K. Dostál, 250 str., obálka má velkou ztrátu viz foto, v knižním bloku místy ve spodní části staré majitelské razítko, jinak dobrý stav. Vzpomínky novináře /vydáno 1945/ na legie - Sibiř, Rusko, ale i na jiné období První republiky. Zážitky válečného zpravodaje. Pavel Fink V roce 1914 narukoval do 1. světové války na ruskou frontu, kde byl v prosinci téhož roku zajat a pobýval na Sibiři a na Urale. V Rusku mezi jiným vydával krajanský časopis Šlehy. Dne 18. prosince 1917 se v Rusku oženil s Annou Skudre. Měsíc před sňatkem se přihlásil do československých legií. Po počáteční vojenské službě v legiích byl přidělen do redakce Československého deníku vycházejícího na Sibiři; zde v roce 1919 působil jako vojenský zpravodaj v Omsku a počátkem roku 1920 v Čitě. Legie opustil v roce 1920 v hodnosti poručíka.


80 Kč

Tři diktatury: Zápas o řízení války ve Francii 1914-1918

Tři diktatury: Zápas o řízení války ve Francii 1914-1918

Charles Bugnet
J. Otto, 1940, Praha, vázaná s přebalem, 290 str., součástí rozkládací mapka, pěkný stav. První světová válka, 1. sv. válka.


150 Kč

Konvoj do Murmanska - Boj o konvoj PQ - 16 (válečný román)

Konvoj do Murmanska - Boj o konvoj PQ - 16 (válečný román)

Alistair Maclean
Odeon, 1955, Praha, brožovaná, 320 str., kniha je čtená, pěkný stav. jedna z nejkrutějších námořních bitev 2. světové války,


70 Kč

Skrze skutky jejich (2. světová válka)

Skrze skutky jejich (2. světová válka)

Karel Houba
Svobodné slovo, 1962, Praha, vázaná s přebalem, autor fotomontážní obálky a frontispis Vladimír Bidlo, 214 str., přebal nese mírné známky užití viz foto, knižní blok v pěkném stavu. Román, jehož děj se odehrává kolem 2. svět. války v Německu. Vypráví o skupince vězňů, kterým se podaří uniknout z havarovaného policejního kamionu vezoucího je na smrt.


60 Kč

Velká válka (námořní pěchota v Pacifiku)

Velká válka (námořní pěchota v Pacifiku)

Anton Myrer
Naše vojsko, Praha, 1988, celoplátěná vazba s přebalem, velmi pěkný stav. Proslulý americký válečný román odehrávající se za 2.sv.války v Tichomoří na ostrově Feneráhan - smrt a život, život a smrt v divoké džungli.


90 Kč

Kruté moře (námořní bitvy, ponorky)

Kruté moře (námořní bitvy, ponorky)

Nicholas Monsarrat
Naše vojsko, Praha, 1989, celoplátěná vazba s přebalem, velmi pěkný stav. Příběh Compass Rose, korvety třídy Flower a samozřejmě hlavně její posádky. Korvety třídy Flower sloužily jako doprovody válečných konvojů a jejich protiponorková ochrana, přičemž v knížce sledujeme nejen doprovázení konvojů a lov ponorek, ale i vztahy námořníků s lidmi na pevnině, jejich úzkost z kajut pod čárou ponoru, z ponorek schovaných kdesi v hlubinách atd.


80 Kč


zvolte stránku: 1 - 2 -


Web: KD