katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - beletrie

| biografie / memoáry | | česká | | historické romány | | romány pro ženy | | romány z lékařského prostředí | | světová | | válečné romány | | životopisné romány |


zvolte stránku: 1 - 2 -


Klukoviny v mundúru

Klukoviny v mundúru

Veselé příběhy z vojenského života

Antonín Charouzek
Pragoline, Praha, 2005, vázaná, 271 stran, nová. Veselé příběhy z vojenského života.


70 Kč

Válečný zvěd (1. světová válka)

Válečný zvěd (1. světová válka)

Graham Seton
B. Janda, Sfinx, Praha, 1931, celoplátěná dobová vazba, nepatrně rozvolněná vazba, jinak pěkný stav.


60 Kč

Noha, plukovník Zeleného kádru

Noha, plukovník Zeleného kádru

Jan Václav Rosůlek, il. A. L. Salač
Sfinx, B. Janda, Praha, 1928, celoplátěná dobová vazba, část obálky je nalepena na předsádce viz další foto, knižní blok je ve výborném stavu.


100 Kč

Na frontu - Z cyklu Chorvatský bůh Mars (1. sv. válka)

Na frontu - Z cyklu Chorvatský bůh Mars (1. sv. válka)

Miroslav Krleža
Vladimír Orel, 1930, Praha, převazba, 279 str., pěkný stav. Miroslav Krleža byl nejvýznamnější osobností chorvatské literatury 20. století. Miroslav Krleža se narodil v úřednické rodině, studoval na vojenské akademii v Pešti. Z politických důvodů byl však z kadetky vyloučen. Jako vojín byl poslán na frontu 1. světové války. Po 1. světové válce se Miroslav Krleža věnoval literatuře a publicistice, redigoval levicové časopisy. V době tzv. Nezávislého chorvatského státu v letech 1941 - 45 byl několikrát zatčen, jeho díla pálena. V povídkové tvorbě se autor zaměřil na drastické zážitky z 1. světové války. Povídky psané v expresionistickém stylu vypovídají o životě na frontě a že tento život redukuje lidské hodnoty na základní biologické potřeby. Hrůzy války se stávají generačním traumatem. Tím se Krželovy povídky řadí ke klasické protiválečné próze evropské literatury.


80 Kč

Ve jménu cti (ponorky)

Ve jménu cti (ponorky)

Stát se velitelem válečné ponorky není jednoduché

David Robbins
BB Art, 2001, Praha, vázaná s přebalem, 226 str., pěkný stav. Válečný román. Brashearův životní příběh by byl dostatečně silný, i kdyby šlo o fikci. Avšak nejde. Černoch Carl Brashear je skutečná postava historie amerického námořnictva. Dnes už legenda, uvedená do Síně slávy.


80 Kč

Generál

Generál

C. S. Forester
Karel Voleský, Praha, 1937, celoplátěná vazba, pěkný stav.


120 Kč

Živ buď, neumírej (vzpomínky z nacistického vězení ve Zwickau)

Živ buď, neumírej (vzpomínky z nacistického vězení ve Zwickau)

Karel Dvořáček
Václav Petr, edice ATOM, 1947, Praha, 1. vydání, originální pevná vazba s přebalem, vazba a grafická úprava Jaroslav Šváb, 322 str., velmi pěkný stav.


90 Kč

Problémy nadporučíka Knapa

Problémy nadporučíka Knapa

Jiří Mucha
Práce, Praha, 1946, původní nakladatelská brož, pěkně zachováno. Román přibližuje účast Čechoslováků v pekle ústupových bojů ve Francii v roce 1940 a pokračování jejich boje proti hitlerovskému Německu na straně Velké Británie. Autor - spisovatel a válečný zpravodaj - patří k nejvýraznějším postavám české literatury 20. století.


60 Kč

To především

To především

Eric Knight
A. Neubert, Praha, 1948, individuální polokožená vazba na hlubokou drážku, pěkný stav.


150 Kč

Počátek eposu a jiné povídky

Počátek eposu a jiné povídky

Jerzy Putrament
Lidové nakladatelství, Praha, 1976, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Výbor obsahuje osm povídek (Jeden a druhý břeh mostu, Svatá kulkol, Počátek eposu, Velikonoce, Boldynovy začátky, Prázdné oči, Nehoda v Krasnostavu a Ultima Thule) z díla významného polského prozaika, publicisty a šéfredaktora časopisu Literatura. Náměty pro své povídky, vyznačující se dramatičností a publicistickou zkratkou, čerpal z tragických událostí druhé světové války.


60 Kč

Černý obelisk (bez přebalu)

Černý obelisk (bez přebalu)

Erich Maria Remarque
Naše vojsko, 1972, Praha, vázaná, 332 str., pěkný stav.


50 Kč

Kaput (edice Světový válečný román)

Kaput (edice Světový válečný román)

Curzio Malaparte
Naše vojsko, edice Světový válečný román, 1969, Praha, vázaná s přebalem, 404 str., vazba mírně rozvolněná, jinak pěkný stav. Autor v první světové válce bojoval v Ardenách, roku 1918 získal francouzský Válečný kříž a medaili za chrabrost. Literatuře se začal plně věnovat až po roce 1927. Od roku 1922 byl aktivním členem fašistické strany. Za druhé světové války působil jako frontový zpravodaj na Severní a Východní frontě (Ukrajina, Polsko, Norsko a Finsko), poté emigroval do Švédska a stal se styčným důstojníkem mezi Spojenci a italským odbojem. Za tuto činnost byl zatčen a převezen do Říma, odkud se mu však podařilo uprchnout do Neapole. Po vstupu americké armády do Itálie působil jako styčný důstojník s americkou armádou. Curzio Malaparte většinu popisovaných zážitků prožil na vlastní kůži. Svědčí o tom naturalismus a zevrubnost, s jakou líčí válečné hrůzy, stejně jako množství rozhovorů s německými či italskými pohlaváry.


100 Kč

Osudný podzim (napadení Polska Německem 1939)

Osudný podzim (napadení Polska Německem 1939)

Jan Józef Szczepański
Naše vojsko, Praha, 1976, edice Světový válečný román, celoplátěná vazba s přebalem, přebal stav viz foto, knižní blok pěkný stav.


80 Kč

Rudolf Petershagen - Svědomí

Rudolf Petershagen - Svědomí


SNPL, Praha, 1958, celoplátěná vazba s přebalem, přebal je při krajích nepatrně odřený, jinak kniha pěkný stav. Bývalý plukovník fašistického wehrmachtu, nositel rytířského kříže napsal tuto knihu, která poukazuje na události z jednoho červencového dne roku 1942, kdy plk. Petershagen v čele motorizovaného pluku pancéřových granátníku pronikl až k Volze. Plnil jen svou povinnost, co by důstojník fašistické armády, jak později dodává ve své knize.tažen z granátového trychtýře u Stalingradu s rozdrcenou nohou skončil v lazaretu na tehdy kolaborující Ukrajině. Později v zázemí pověřen obranou baltického města odmítl "heroickou sebevraždu" mnoha lidí při "zápase do posledního muže a kamene" a eulenspiegelovsky předal město bez boje Sovětům....


80 Kč

Spiknutí - Román o událostech 20. července 1944 (atentát na Hitlera)

Spiknutí - Román o událostech 20. července 1944 (atentát na Hitlera)

Hans Hellmut Kirst
Naše vojsko, Praha, 1987, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Události 20. července 1944 - pokus o atentát na představitele fašistického Německa Adolfa Hitlera ve Vlčím doupěti ve Východním Prusku a činnost vojenské skupiny hnutí odporu v Bendlerstrasse v Berlíně tvoří hlavní dějovou linii tohoto románu. Příběh o dalekosáhlých rozhodnutích, zoufalé bezmoci, činech vzdorujících smrti, hořkých selháních a trýznivém umírání. Vypráví o dnech naplněných přípravami k činu, detailně popisuje den, kdy došlo k atentátu - od půlnoci do půlnoci zaznamenává nejdůležitější okamžiky a na závěr podává zprávu o náhlém krvavém konci: o porážce vzpoury, prezidentu Lidového soudního dvora Freislerovi a vražedné justici pracující na plné obrátky, o odsouzení a popravě hrdinů. Dozvíme se, jak třináctiletá krvavá fašistická diktatura a demagogie zdeformovala mravní profil a vědomí většiny německého národa, zbavila ho smyslu pro lidskou důstojnost a místo ní mu naočkovala ubohý kariérismus a alibismus, ale především strach, strach ze všeho a z každého.


80 Kč

Červenec 1941

Červenec 1941

Grigorij Baklanov
Naše vojsko, Praha, 1966, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Román jednoho vojenského útvaru z prvého měsíce nacistického vpádu do SSSR. Nejde ani tak o osudy velitelů a vojáků odříznutého a obklíčeného sboru, jako spíš o vystižení ovzduší, z jakého se zrodily ty tragické a absurdní události začátků války, atmosféry pochybování i víry, beznaděje i osobní statečnosti. Davová psychóza lhostejnosti a strachu let těsně předválečných se tu prolíná s dokumentárně otřesnými scénami válečnými. Vinni jsou všichni, kdož věděli o masovém zatýkání poctivých lidí a popravách schopných velitelů, ale v zájmu svého bezpečí a klidu mlčeli. Ani historie vše dosud neosvětlila.


70 Kč

Stav ohrožení

Stav ohrožení

Steve Pieczenik
BB Art, Praha, 2002, vázaná s přebalem, pěkný stav. Americký autor Steve Pieczenik zúročil své obsáhlé osobní zkušenosti z působení v mocenské centrále USA – na ministerstvu zahraničí – a přichází s mistrně autentickým románem o druhé občanské válce v Americe.


50 Kč

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu - Já proti Rommelovi

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu - Já proti Rommelovi

Spike Milligan
Naše vojsko, 1994, Praha, laminovaná vazba, velmi pěkný stav. První dva díly Milliganovy válečné trilogie. První díl je inspirován autorovým nástupem k dělostřelectvu a pobytem ve výcvikovém táboře. Díl druhý se odehrává během nasazení v severní Africe. Vtipný a zábavný deník britského vojáka líčí období armádního výcviku v roce 1942 a posléze vylodění a boje v Africe až do vítězného konce.


80 Kč

Athénská domácnost

Athénská domácnost

Glenway Wescott
Václav Petr, Praha, 1947, poloplátěná vazba, úprava J. Šváb, náklad 5500 výtisků, edice ATOM, pěkný stav. Příběh řecké rodiny, která v době 2. světové války a okupace Řecka nacisty musí sdílet svůj byt s německým důstojníkem. Konfrontace dvou světů odhaluje podstatu nacistického smýšlení.


80 Kč

Topol za řekou (Velká vlastenecká válka Rusko, 2. světová válka)

Topol za řekou (Velká vlastenecká válka Rusko, 2. světová válka)

S. Holovanivskyj
Naše vojsko, Praha, 1977, edice Světový válečný román, vázaná s přebalem, pěkný stav. Románová epopej o obraně vodního díla Dněprogres v době Velké vlastenecké války. V r. 1943 ustupovaly německé jednotky k Dněpru a k přehradě i k elektrárně jsou sovětskou vládou svoláni lidé, kteří mají za úkol zneškodnit nálože a znemožnit nepříteli vyhodit hráz do vzduchu.


100 Kč

Zrada na křídlech Huriccanu (odboj, II. světová válka)

Zrada na křídlech Huriccanu (odboj, II. světová válka)

František Kavan
Novinář, edice Hit, 1970, Praha, brožovaná, 110 str., obálka Stanislav Haštaba, 110 str., desky nesou známky užití, jinak je kniha v dobrém stavu. Příběh jedné z nemnohých záporných postav odboje z dob II. světové války a boje českého lidu proti nacistickým okupantům je podaný faktografickou formou s využitím všech doažitelných materiálů: vyšetřovacích spisů, svědeckých výpovědí, protokolů soudních líčení, vzpomínek pamětníků. Všechna jména jsou autentická. RAF


120 Kč

Jak jsem vyhrál válku

Jak jsem vyhrál válku

Patrick Ryan
Knižní klub, Praha, 1994, laminovaná vazba, pěkný stav. Dle vyprávění poručíka Ernesta Goodbodyho zapsal Patrick Ryan.


60 Kč

Listerovo dědictví (válečný román)

Listerovo dědictví (válečný román)

Jan Drábek
Knižní klub, 1996, Praha, vázaná s přebalem, 254 str., pěkný stav. Román z druhé světové války, který líčí událost z roku 1944, kdy spojenci zjistili, že Němci se snaží vyvinout zákeřnou bakteriologickou zbraň ... spojenci a odboj situaci chtějí zvrátit. Bakteriologická zbraň.


80 Kč

Zkouška důvěry (2. světová válka)

Zkouška důvěry (2. světová válka)

Filip Jánský
Práce, edice Kamarád, 1985, Praha, brožovaná, 189 str., velmi pěkný stav. Soubor povídek z prostředí letectva ze západní i východní fronty.


50 Kč

Nad ledem a Saharou (válečný román)

Nad ledem a Saharou (válečný román)

P. W. Stahl
Laser, 1993, Praha, laminovaná vazba, 253 str., pěkný stav. Kniha vychází z deníku P.W.Stahla, člena Kampfgeschwader 30, vyzbrojené Junkersy 88. Tento deník zpracovaný do podoby autobiografického románu popisuje osudy civilního zkušebního pilota povolaného během obsazení Polska do vojenské služby.


80 Kč

Výchova před Verdunem

Výchova před Verdunem

Arnold Zweig
Družstevní práce, 1936, celoplátěná vazba, obálka vevázána v zadní části (viz další náhled), frontispice Emanuel Frinta, obálku upravil Ladislav Sutnar, pěkný stav.


100 Kč


zvolte stránku: 1 - 2 -


Web: KD