katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - beletrie

| biografie / memoáry | | česká | | historické romány | | romány pro ženy | | romány z lékařského prostředí | | světová | | válečné romány | | životopisné romány |


zvolte stránku: 1 -


Akta Golgata

Akta Golgata

Philipp Vandenberg
Knižní klub, Praha, 2005, vázaná s přebalem, 334 stran, jako nová. Přes kilo a půl tmavohnědé rosolovité tkáně – lidská játra určená pro transplantaci. Pro profesora Gropiuse, vynikajícího chirurga z univerzitní kliniky v Mnichově, jsou tyto operace rutinní záležitostí. A přesto pacient, slavný archeolog Schlesinger, při zákroku zemře. To, co nejprve vypadá jako odborné pochybení, se záhy ukáže jako cílený útok. Chirurg se v zoufalství rozhodne hledat stopy na vlastní pěst. Jeho cesta vede do Itálie, Izraele, Čech a do Španělska. Pozvolna se potvrzuje domněnka, že útok nesouvisí s mezinárodní mafií obchodující s lidskými orgány, nýbrž byl namířen přímo na archeologa, jenž se chystal uveřejnit akta, která by vzbudila světovou senzaci. Je tu však nebezpečný protivník, jenž tomu hodlá za každou cenu zabránit – Vatikán.

zboží je zadáno

V poryvech větru

V poryvech větru

Belva Plainová
Knižní klub, Praha, 1994, vázaná, desky nesou známky užití (stav viz foto), desky jsou prasklé ve vnější drážce, jinak je knižní blok v pěkném stavu.


60 Kč

Do posledného dychu

Do posledného dychu

Luis Bunuel
Slovenský spisovateľ, 1986, Bratislava, vázaná s přebalem, 488 str., slovenský jazyk, slovenština, pěkný stav.


80 Kč

Dva (k)roky od šťastia (podpis autora)

Dva (k)roky od šťastia (podpis autora)

Jaroslav Holiga
REKLAMAzv, Zvolen, 2015, vázaná, podepsáno autorem, slovenština, slovenský jazyk, kniha je jako nová.


80 Kč

Trauma

Trauma

Ken McClure
Columbus, Praha, 1996, vázaná s přebalem, pěkný stav. Když se tulák John McKirrop stane náhodným svědkem hrůzné událosi v noci na hřbitově, kdy byl tajně otevřen hrob malého chlapce. Thriller z lékařského prostředí se odehrává převážně na jednotce intezivní péče, kam se sbíhají nitky podivných událostí. Děj má spád a šokující zápletku. Výborné čtení na dovolenou.

zboží je zadáno

Jak jej příroda stvořila - O chlapci, kterého vychovávali jako děvče

Jak jej příroda stvořila - O chlapci, kterého vychovávali jako děvče

John Colapinto
Triton, Praha, 2001, vázaná s přebalem, dobrý stav. V roce 1967 se malý chlapec podrobil obřízce, která se nepodařila. Jeho rodina se poté dohodla, že dítě postoupí radikální léčbu. Na radu renomovaného odborníka na otázky pohlavní identity a změny pohlaví prodělalo v Nemocnici Johnse Hopkinse operaci, aby mohlo žít jako děvče. Tento významný případ, o němž se zpočátku psalo, že probíhá velice úspěšně, byl jěště pozoruhodnější proto, že chlapec se narodil jako jedno z jednovaječných dvojčat. Jeho bratr, jehož vychovávali jako chlapce, posloužil v experimentu coby kontrolní osoba v dokonalé srovnávací dvojici. Kniha je děsivým příběhem o aroganci lékařů, ale především popisuje drama snahy o přežití jednoho člověka...

zboží je zadáno

Připravte operační sál

Připravte operační sál

Zdena Frýbová
Melantrich, Praha, 1979, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav.


80 Kč

Africká zima (Jižní Súdán, Afrika)

Africká zima (Jižní Súdán, Afrika)

V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic

Tomáš Šebek
Paseka, 2017, Praha, brožovaná, 284 str., jako nová. Toto je autentická zpověď z Jižního Súdánu, nejmladšího státu světa, jehož území už celá desetiletí sužují ozbrojené konflikty. Na začátku roku 2017, kdy zemi navíc zasáhla vlna kritického nedostatku potravin, se do míst, kde se až příliš daří infekčním a tropickým nemocem, vydal na misi Lékařů bez hranic chirurg Tomáš Šebek.

zboží je zadáno

Přes mrtvoly

Přes mrtvoly

Michael Palmer
INA, 1992, vázaná s přebalem, pěkný stav. Thriller z lékařského prostředí.


60 Kč

Noční služba

Noční služba

Priscilla Mastersová
Euromedia Group, Praha, 2003, laminovaná vazba, jako nová. Podobně jako ve svém předchozím románu Fatální řez líčí britská autorka Priscilla Mastersová příběh lékařky, která se vydává na stopu zločinu. Harriet Lamontová je povolána k případu Reubena Carnfortha, starého muže, který žije na kraji lesa. Při přepravě do nemocnice ji umírající Reuben požádá o pomoc: před deseti lety se mu ztratila šestiletá vnučka a Reuben nyní po lékařce chce, aby její zmizení objasnila. Pouští do pátrání po dívce - a po jejím vrahovi…

zboží je zadáno

Peklo návratů

Peklo návratů

Michael Palmer
Aktuell, 1996, vázaná s přebalem, 407 str., pěkný stav.


60 Kč

Fatální řez

Fatální řez

Priscilla Mastersová
Knižní klub, 2002, Praha, laminovaná vazba, 239 str., pěkný stav. Napínavý thriller z nemocničního prostředí budete číst jedním dechem do poslední stránky... V areálu nemocnice bylo nalezeno mrtvé tělo. Pitva prokázala násilnou smrt a posmrtný chirurgický zákrok. Vyšetřováním je pověřen inspektor David Forrest. K hrůze všech jde pouze o první ze série činů masového vraha, který má podivnou zálibu v práci chirurgů a přes snahu policistů i povolaného soudního psychiatra stále uniká. Proč záhadný chirurg operuje své oběti poté, co je usmrtí? Co o tom ví patoložka Karys Harperová?

zboží je zadáno

Doktor v úzkých

Doktor v úzkých

Richard Gordon
Ivo Železný, Praha, 1995, brožovaná, velmi pěkný stav.


50 Kč

Doktor k mání

Doktor k mání

Richard Gordon
Ivo Železný, Praha, 1994, brožovaná, velmi pěkný stav.


50 Kč

Doktor a duchové

Doktor a duchové

Richard Gordon
Ivo Železný, Praha, 1999, laminovaná vazba, velmi pěkný stav.


50 Kč

Chirurg

Chirurg

Alain Thiery
Sfinga, 1995, Ostrava, vázaná s přebalem, 296 str., pěkný stav. Plastická chirurgie, thriller z lékařského prostředí.


70 Kč

Skulina

Skulina

Ota Dub, il. Milan Grygar
Severočeské nakladatelství, 1976, edice Nová próza, 1. vydání, celoplátěná vazba s přebalem, ilustrace a obálka Milan Grygar, kniha je v pěkném stavu.


70 Kč

Blízký konec, Horečka, Muž, který si hrál na Boha - 3 x vědeckofantastické lékařské horory

Blízký konec, Horečka, Muž, který si hrál na Boha - 3 x vědeckofantastické lékařské horory

Robin Cook
Ikar, Praha, 1992 a 1993, vázané s přebaly, tři svazky, v jedné z knih je nesouvisející dedikace, pěkné stavy. Robin Cook je americký lékař a spisovatel, který se proslavil zejména literárními díly z oblasti medicíny, která píše ve formě thrilleru. Velmi pozitivní je, že autor je odborník. Témata jsou většinou hraniční, genetické a jiné pokusy na lidech, obchody s orgány, zneužití farmakologie a to vše většinou z rukou lékařů. Jeho romány jsou natolik strhující, že se od čtení nelze odtrhnout.


240 Kč

Kořeny zla, Deformace, Smrtelný strach - 3 x vědeckofantastické lékařské horory

Kořeny zla, Deformace, Smrtelný strach - 3 x vědeckofantastické lékařské horory

Robin Cook
Ikar, Praha, 1994, vázané s přebaly, tři svazky, pěkné stavy. Robin Cook je americký lékař a spisovatel, který se proslavil zejména literárními díly z oblasti medicíny, která píše ve formě thrilleru. Velmi pozitivní je, že autor je odborník. Témata jsou většinou hraniční, genetické a jiné pokusy na lidech, obchody s orgány, zneužití farmakologie a to vše většinou z rukou lékařů. Jeho romány jsou natolik strhující, že se od čtení nelze odtrhnout.


240 Kč


zvolte stránku: 1 -


Web: KD