catalogue | cart (0 pcs for 0 CZK) | contacts | services | links | business terms

Antiquarian - used bookstore Praha Karlín - fiction

| biografie / memoáry | | Czech | | historické romány | | romány pro ženy | | romány z lékařského prostředí | | World | | válečné romány | | životopisné romány |


choose page: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 -


Nesmělý prezident

Nesmělý prezident

Michael Simmons
Volvox Globator, 1993, životopis Václava Havla, laminovaná, 219 stran, pěkný stav.


50 Kč

Glejt

Glejt

Boris Pasternak
SNKLU, 1965, vázaná s přebalem, pěkný stav.


90 Kč

Velký doktor (Albert Schweitzer)

Velký doktor (Albert Schweitzer)

Radim Kalfus
Nakladatelství Kruh, 1988, celoplátěná vazba s přebalem, vzpomínky na dr. Alberta Schweitzera, 161 str., mírně otřepané okraje obálka, jinak pěkný stav. Albert Schweitzer (14. ledna 1875, Kaysersberg, Horní Alsasko, dnes Francie – 4. září 1965, Lambaréné, dnes Gabon) byl francouzský protestantský teolog, misionář, filozof, etik, muzikolog (proslul především jako jeden z nejvýznamnějších znalců, vykladačů a interpretů díla Johanna Sebastiana Bacha), varhanní virtuóz a lékař. V roce 1952 obdržel Nobelovu cenu za mír za svůj altruismus, úctu k životu a neúnavnou humanitární práci, která pomohla uvést do života myšlenku bratrství mezi lidmi a národy.


50 Kč

František Šimáček - Jeho život a působení

František Šimáček - Jeho život a působení

Adolf Srb
Matice lidu, 1910, Praha, původní celoplátěná vazba, menší formát, pěkný stav.


100 Kč

Apollinaire

Apollinaire

Julia Hartwigová
Odeon, Praha, 1966, celoplátěná vazba s přebalem, cizí dedikace, 416 stran, přebal při krajích otřepán (viz foto), jinak kniha v pěkném stavu.Tato kniha o uměleckém životě bohémské Paříže počátku minulého století nedává nahlédnout pouze do života Guillauma Apollinaira, ale propojuje jeho příběh s osudy řady literátů, malířů a dalších umělců, kteří tvořili okruh jeho nejbližších známých. Před očima se zde čtenáři rozvíjejí životní osudy tak notoricky známých osobností jako Pablo Picasso, Georges Braque, Alfred Jarry či Henri Rousseau. Výborně napsaný životopis, podrobný, vtipný a nezapomenutelný.


70 Kč

Fiktivní deník Oscara Wildea (Oscar Wilde)

Fiktivní deník Oscara Wildea (Oscar Wilde)

Peter Ackroyd
Orsini, Praha, 2006, vázaná s přebalem, nová.


290 Kč

Jó, to tenkrát ...

Jó, to tenkrát ...

aneb Slavní čeští senioři

Vašek Vašák
Forma, Praha, 1996, vázaná s přebalem, nová.


60 Kč

Život a umění Emy Destinnové (Ema Destinnová)

Život a umění Emy Destinnové (Ema Destinnová)

Bohumil Plevka
AZ Servis, Praha, 1994, celoplátěná vazba s přebalem, nová.


80 Kč

Zamilovaná princezna

Zamilovaná princezna

Anna Pasternaková
NAVA, Plzeň, 1995, vázaná s přebalem, jako nová. Tato kniha vypovídá o lásce mezi mužem a ženou, která byla plná vášně i naděje a přece nakonec beznadějná. Tou ženou byla Diana, princezna z Walesu, tím mužem byl kapitán James Hewitt. Jejich láska trvala skoro pět let; zde je její příběh.


50 Kč

Krajina a lidé mého srdce

Krajina a lidé mého srdce

Vilém Závada
Profil, Ostrava, 1975, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav (viz foto).


70 Kč

Profesionální žena (nové vydání)

Profesionální žena (nové vydání)

Vladimír Páral
Baronet, 1998, Praha, vázaná s přebalem, 366 str., pěkný stav.


60 Kč

Jak myslí Steve Jobs - Tajemství úspěchu společnosti Apple

Jak myslí Steve Jobs - Tajemství úspěchu společnosti Apple

Leander Kahney
Computer Press, 2009, Brno, brožovaná, 304 str., dobrý stav. České vydání amerického bestselleru Inside Steve‘s Brain „Tam, kde někteří vidí posedlost kontrolou, vnímají jiní touhu vytvořit dokonalou uživatelskou zkušenost od začátku do konce. Na perfekcionismus lze pohlížet jako na snahu o dokonalost. A na despotický řev jako na vášnivé zaujetí toužící proměnit vesmír. Steve Jobs zkrátka proměnil své osobnostní rysy v podnikatelskou filozofii. Jak to celé dělá?“ Kniha Jak myslí Steve Jobs je průřezem kultu osobnosti, jenž Jobse obklopuje. Leander Kahney v knize odhaluje tajemství jeho neuvěřitelných výsledků. Odkrývá Jobsovo skutečné já – ne jeho srdce nebo jeho známý temperament, ale jeho mysl. Takže, jak skutečně Jobs myslí? Co se odehrává v jeho mozku? Podle Leandera Kahneyho, který se Jobsovi věnuje od počátku 90. let minulého století, jde o neskutečně rozporuplnou osobnost. Kahney rozkrývá principy, jimiž se Jobs řídí, když do prodeje uvolňuje přelomové produkty, které až fanaticky přitahují loajální zákazníky. Zároveň odhaluje jeho práci při řízení světově nejvlivnějších obchodních značek, jako je iPod, iMac, iPhone a jiných. Výsledkem je tato unikátní kniha, která je částečně biografií a částečně manažerskou příručkou. Kniha poskytuje pohled do útrob Jobsova mozku a možná vás naučí něco o tom, jak vytvořit váš vlastní kult inovace.


190 Kč

Hitler

Hitler

Harald Steffahn
Votobia, Olomouc, 1996, brožovaná, velmi pěkný stav.


120 Kč

F. D. Roosevelt

F. D. Roosevelt

Stanislav Budín
Orbis, Praha, 1965, edice Portréty, brožovaná, pěkný stav.


40 Kč

Emil Filla

Emil Filla

Čestmír Berka
Melantrich, edice Odkazy pokrokových osobností naší minulosti, 1989, Praha, vázaná s přebalem, 382 str., nová.


200 Kč

Pod příkrovem času

Pod příkrovem času

Endre Nemes
Akropolis, 2003, Praha, vázaná s přebalem, 323 sr., nová. Paměti Endre Nemese (10. 11. 1909 – 22. 9. 1985), známějšího dnes víc ve světě než u nás doma, mají pro nás zvláštní půvab. Tento malíř, který nikdy neopomněl připomínat své pražské kořeny, se totiž pohyboval v Praze 20. a 30. let, v době, kdy se formoval jeho umělecký naturel (studoval na pražské Akademii výtvarných umění u Willi Nowaka, byl mj. členem Umělecké besedy). Jeho vzpomínky jsou svědectvím široké kosmopolitní společnosti předválečné Prahy, přibližují také zmizelý svět bohatých pražských německo-židovských mecenášů a jejich „salonů“, kam zvali chudé umělce na večeře, a pomáhali jim při uměleckém startu. Kniha zachycuje nejen ovzduší meziválečného Československa, ale i autorovy dramatické osudy v exilu, kde se nakonec ve švédském prostředí prosadil jako významný umělec (mj. zakladatel skupiny Minotaur, spoluzakladatel sdružení Umělci v exilu, účastnil se práce Skupiny 54, postupně získal švédskou státní cenu, medaili Prince Eugena za mimořádnou uměleckou tvorbu, byl jmenován členem Královské akademie pro svobodná umění, obdržel ceny na nejrůznějších mezinárodních bienále), ale i jako vysokoškolský pedagog (byl jmenován rektorem Valandské školy výtvarných umění, která se pod jeho vedením stala mezinárodně uznávaným uměleckým učilištěm). Prosadil používání netradičních materiálů u monumentálních děl, jeho práce zdobí nejen nejrůznější veřejná prostranství a budovy, školy, nemocnice, spořitelny, ale naleznete je třeba i v göteborgské univerzitě či ve švédském parlamentě.


250 Kč

Václav Černý - Tvorba a osobnost I. - II. (2 svazky)

Václav Černý - Tvorba a osobnost I. - II. (2 svazky)


Odeon, 1992, Praha, 2 svazky, vázané s přebaly, krásné stavy.


450 Kč

Kapitoly o Jakubu Arbesovi (Jakub Arbes)

Kapitoly o Jakubu Arbesovi (Jakub Arbes)

Karel Krejčí
Československý spisovatel, Praha, edice Postavy a dílo - malá řada, 1955, původní nakladatelská brož, obálka je ve hřbetu u hlavy i paty malinko natržena, jinak pěkný stav.

this item is not available at the moment

Marie Langerová - Weiner

Marie Langerová - Weiner


Host, 2000, Brno, vázaná s přebalem, 134 str., pěkný stav. Richard Weiner je jistě jednou z nejpozoruhodnějších postav české literatury 20. století. Monografie Marie Langrové je pokusem o systematické uchopení jeho života a tvorby. Je cenná především komplexním zpracováním Weinerovy tvorby prozaické, básnické i žurnalistické, zejména s ohledem na tematické souvislosti a inspirační zdroje, z nichž jeho dílo vyrůstá. Organickou součástí monografie je rovněž práce se sekundární literaturou a inspirativní odkazy na autorovu korespondenci. Do knihy jsou zařazeny i reprodukce archivních materiálů, dokumentů a fotografií.

this item is not available at the moment

Max Frisch - Denník (1966 - 1971)

Max Frisch - Denník (1966 - 1971)


Slovenský spisovateľ, 1997, Bratislava, vázaná s přebalem, slovenský jazyk, slovenština, 309 str., pěkný stav.


180 Kč

MUDr. Jan Cimický - Životní zpověď i osudová setkání

MUDr. Jan Cimický - Životní zpověď i osudová setkání

Jan Cimický, Zbyněk Stárek
Fragment, 2008, Praha, laminovaná vazba, 166 str., pěkný stav. Pikantní zpověď známého psychiatra osobností ze světa showbyznysu vám přiblíží nejen zajímavosti z jeho osobního života, ale i perličky z mnohaleté praxe. Kniha obsahuje i celou řadu zajímavých psychotestů pro vás i vaše blízké.


80 Kč

Tomáš Halík - Ptal jsem se cest

Tomáš Halík - Ptal jsem se cest

Jan Jandourek
Portál, 1997, Praha, vázaná s přebalem, 287 str., jako nová. Životopisný rozhovor je svědectvím o hledání vlastní cetsy v duchovní životě, ve filozofii i v soudobé společnosti.


80 Kč

Jako řeka, jež plyne - Vyprávění z let 1998 - 2005

Jako řeka, jež plyne - Vyprávění z let 1998 - 2005

Paulo Coelho
Euromedia Group, Praha, 2006, vázaná s přebalem, velmi pěkný stav.


100 Kč

Gogo - Kluk z internetu (youtube, youtuber)

Gogo - Kluk z internetu (youtube, youtuber)


Tatran, 2016, Bratislava, brožovaná, 190 str., pěkný stav. Bam, čaute, tu je GoGo! Tento pozdrav se ozývá z desítek videí, jež získala neuvěřitelné množství fanoušků. Jejich autorem je GoGo, vlastním jménem Daniel Štrauch, ulítlý, kurážný a především vtipný mladík z bratislavské Petržalky, jehož životním snem byla kariéra úspěšného youtubera. Za svým cílem kráčí vytrvale a úspěšně, dnes mu patří nejvíce sledovaný slovenský kanál na Youtubu, jenž vykazuje 1,1 milionu odběratelů. GoGo se zařadil k nejpřednějším celebritám nastupující generace a je výmluvným důkazem toho, kam až to může dotáhnout člověk, který je plný tvořivé energie, z komorního prostředí svého oranžového pokoje. V této knížce poutavě vylíčil svůj příběh a odkryl zákulisí své práce, úskalí, jež musel překonat, ale i ledacos ze svého osobního života. A nejen to...!


70 Kč

Vzpomínky na Jaromíra Johna (podpis autora)

Vzpomínky na Jaromíra Johna (podpis autora)

Helena Šmahelová
Albatros, 1979, Praha, vázaná s přebalem, na titulu podpis autorky viz další foto, 173 str., velmi pěkný stav.


120 Kč

Ženy nacistů - matčiny dcery

Ženy nacistů - matčiny dcery

Max Melbo
Československý spisovatel, 2010, 2. vydání, přeložila Ivana Vízdalová, brožovaná, 293 stran, jako nová. Proč ženy milují vrahy: (Eva Hitlerová, Magda Goebbelsová, Karin a Emmy Göringová, Geli Raubalová, Leni Riefenstahlová, Unity Mitfordová, Hanan Reitschová, Gerda Bormannová, Láda Baarová).


100 Kč


choose page: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 -


Web: KD