Robinson Jeffers Mladá fronta, 1965, vázaná s přebalem, dobrý stav. Titánská poema slavného amerického básníka je vážným varováním před mesianismem, blouznivou zaujatostí a velikášstvím, které za sebou vždy zanechávají mrtvé. Ústřední postavou je člověk, který šel hlásat pod vlivem zla, rozpoutaného první světovou válkou, nové náboženství, založené na neomezeném uvolnění primitivních pudů. Strhl za sebou v kalifornských horách celé zástupy vyznavačů, ale nakonec pod tíhou vlastních bludů zešílel a skončil bídně jako zvíře v zapomenuté šachtě dolů. Báseň útočí proti chátrající civilizaci, v níž byla možná válka a volá po novém zvážení starých hodnot. Tato vážná a tragická báseň je do jisté míry i satirou lidské domýšlivosti.
Isaac Bashevis Singer Isaac Bashevis Singer (jidiš: Jicchok Baševis Zinger, יצחק באַשעװיס זינגער; nar. 21. listopadu 1902, Leoncin v Polsku – 24. července 1991 Miami, USA) byl americký spisovatel židovského původu, nositel Nobelovy ceny za literaturu (1978). Mladá fronta, Praha, 1993, vázaná s přebalem, krásný stav.
Anthony Oneill Ikar, 2002, pevná vazba, 455 str., pěkný stav. Šeherezáda si svým vypravěčským uměním zachrání život. Avšak když se jí podaří získat lásku krále i celého Bagdádu, je unesena. Podle dávného proroctví ji může vysvobodit hrstka námořníků, z nichž pouze jediný přežije a dočká se odměny. Pátrání po královně začíná…
Robert Ludlum Domino, 2001, vázaná s přebalem, 549 str., pěkný stav. V jednom kabaretu v Hongkongu se objeví jméno vepsané do louže lidské krve. Jméno, které chtěl celý svět zapomenout: Jason Bourne. Legendární zabiják brutálně zavraždil čínského vícepremiéra. Šéfové světových velmocí si v hrůze kladou tytéž otázky: Proč se Bourne vrátil? Kdo ho platí? Kdo to odnese příště? Pouze oficiální americká místa znají šokující pravdu: žádný Jason Bourne neexistuje. Bylo to jen krycí jméno pro Davida Webba, použité při pátrání po nechvalně známém teroristovi Carlosovi. Bourneovu totožnost na sebe tentokrát vzal někdo jiný, a pokud se jeho řádění neučiní přítrž, svět zaplatí strašlivou cenu. Jediný, kdo tomu může zabránit, je právě David Webb, jenž vede poklidný život univerzitního profesora a nehodlá na tom nic měnit. Když mu však už podruhé vyrvou z náručí jeho ženu, Webb pochopí, že musí oprášit dávno zapomenutou minulost a vydat se do kalných vod mezinárodní špionáže, v jejichž hlubinách se skrývá nebezpečný, přísně utajovaný plán.
Andrej Vozněsenskij Odeon, 1986, Praha, vázaná s přebalem, 228 str., dobrý stav. Prózy a eseje Andreje Vozněsenského z počátku 80. let 20. století: vzpomínkový text Je mi čtrnáct let (1980, č. 1981), fantaskní próza