Cyril Purkyně Matice česká, Praha, 1932, původní nakladatelská brož, podrobná, úzce odborná publikace našeho geologa o cestě lodí a pobytu na geologických exkurzích po jižní Africe na území dnešní Namibie, RSA, Mozambiku, Zimbabwe, nejen o geologii jižní Afriky, obsahuje 82 obrazů a mapku s přehledem útvarů, čistá trhlinka na přebalu ve vnější drážce, jinak pěkný stav.
Lumír Pecold Blesk, 1992, Ostrava, laminovaná vazba, 151 str., pěkný stav. Speleologie (česky jeskyňářství) je vědní disciplína, zabývající se výzkumem jeskyní. Představuje jeden z podoborů karsologie, zabývající se výzkumem krasu. Ekvivalentem názvu oboru je termín karstologie, vědy, zabývající se komplexním výzkumem krasu. V širším slova smyslu se dnes termín speleologie nebo jeskyňářství používá i pro zájmovou a sportovní činnost provozovanou v jeskyních a dalších podzemních prostorách, zejména speleoalpinismus.
G. P. Gorškov Naše vojsko, Praha, 1951, brožovaná, obsahuje fotografické přílohy (viz další náhled), mapa, obálka stav viz foto, knižní blok v pěkném stavu.
Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl, Dušan Slivka Aventinum, Praha, 2008, laminovaná vazba s přebalem, obsáhlá velmi zdařilá publikace na křídovém papíře, 519 stran, kniha je nečtená, nová. Velká encyklopedie minerály, Velká obrazová encyklopedie minerály.
Gustav Daněk Nákladem Československé grafické unie v Praze, 1935, původní poloplátěná vazba, obsahuje 237 obrazů v textu, 29 barevných tabulí a 3 mapy, krystalografie, drahokamy, vulkanismus, krápníkové jeskyně aj., obsahuje v přílohách velkou barevnou mapu mineralogie a geologie a čb mapu nalezišť užitkových hornin, rud a minerálů (ta je natržena), desky zašlé s dírkou ve hřbetu, kompletní.
Stanislav Chábera a kolektiv Jihočeské nakladatelství, České Budějovice, 1985, celoplátěná vazba s přebalem, 269 stran, fotografická přílohy, výborný stav. Horopis - geologický vývoj a stavba - výskyt nerostů - nerostné suroviny - geomorfologie - klimatické poměry - vodopis - půdy - chráněná přírodní území geologického charakteru. Neživá příroda je dalším svazkem rozsáhlého edičního záměru Jihočeská vlastivěda, který odbornou i populární formou seznámí čtenáře s jednotlivými oblastmi vývoje přírody, dějin, kultury, techniky apod. přibližně v dnešním regionu Jihočeského kraje. Text je doplněn původními fotografiemi, přehledovými tabulkami, grafy a kresbami, které přibližují popisované jevy.
Antonín Fryč Svázaný časopis Vesmír, devatenáctý ročník, Antonín Fryč nákladem vlastním, polokožená dobová vazba, ukázky viz další náhledy, kůže ve hřbetu u hran odřená, pouze na str. 3 a 79 ustřižený horní růžek, jinak pěkný stav. Časopis s tradicí od roku 1871 se nevěnuje astronomii, ale všeobecně přírodním vědám všech oborů s pěknou dobovou výzdobou z oblasti např. Biologie, botanika a palaeophytologie, mineralogie, geologie, hmyz, rybářství, antropologie atd.