katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - mytologie

zvolte stránku: - 1


Slovník řecko - římské mytologie a kultury

Slovník řecko - římské mytologie a kultury

kolektiv autorů
Ewa, 1993, laminovaná vazba, 1. vydání, 303 str., pěkný stav.


200 Kč

Mythologie Řeků a Římanů

Mythologie Řeků a Římanů

Loe Fr. Saska, Fr. Groh
Nakladatelství I. L. Kober, 1949, Praha, původní brož, 264 str., obsahuje četná vyobrazení v textu, výborný stav.


150 Kč

Starověké báje a pověsti

Starověké báje a pověsti

Rudolf Mertlík
Svoboda, Praha, 1972, celoplátěná vazba s přebalem, 509 stran, na ořízce a ve spodní části desek rezavé skvrnky, přebal viz foto.

zboží je zadáno

O lásce Vísy a Rámína

O lásce Vísy a Rámína

Fachruddín Gurgání
Milostný epos, připomínající tristanovskou legendu, zpracoval podle starší předlohy perský básník Gurgání. Ztvárňuje osudovou neodvratnost lásky, čirou radost, nekonečné hoře a rozpor lásky a povinnosti mezi Vísou a Ramínem,bratrem jejího královského manžela Móbada. Kniha zařazená do základního fondu světové literatury, pořádaného organizací UNESCO. Odeon, Praha, 1979, celoplátěná vazba s přebalem, 313 stran, výborný stav.


100 Kč

Příběhy dračích císařů

Příběhy dračích císařů

Mýty staré Číny

Vladimír Ferko
Orbis Pictus Istropolitana, 1993, Bratislava, laminovaná vazba, ilustrováno, 142 str., pěkný stav.


120 Kč

Mýty staré Mezopotámie

Mýty staré Mezopotámie

Sumerská, akkadská a chetitská literatura na klínopisných tabulkách


Odeon, edice Živá díla minulosti, 1977, vázaná s přebalem, 371 str., krásný stav.


300 Kč

Řekové

Řekové

Mýty a fakta

Hazel Mary Martell
Anagram, 2000, laminovaná vazba, nová.


50 Kč

Patrik, syn Irska - Životopisný román o irském patronovi (Irsko)

Patrik, syn Irska - Životopisný román o irském patronovi (Irsko)

Stephen R. Lawhead
BB Art, 2004, Praha, vázaná s přebalem, 439 str., pěkný stav. Román Patrik, syn Irska líčí pohnuté životní osudy legendární osobnosti irských dějin, irského patrona svatého Patrika. Patrik, původním Succat, se narodil v rodině velšských šlechticů; v mládí byl unesen irskými nájezdníky a prodán do otroctví. Lawhead, s mistrovstvím sobě vlastním, dotváří ve své knize obraz jeho života v období, pro které dodnes chybí historické prameny, až po jeho útěk z otroctví a službu jakožto římského vojáka. Líčí, jak se stal druidem a získal jméno patrik, znamenající v kelštině šlechtic. Sledování Patrikova dobrodružného života zavede čtenáře do Říma v době poslední fáze jeho impéria, do Británie v začátcích křesťanské éry i do Irska, do jehož osudu Patrik, posléze přesvědčený o zvláštním poslání – obrátit Iry na křesťanskou víru, nakonec rozhodným způsobem zasáhne. Autor udržuje na uzdě fantazii a nepřijímá do své knihy rozsáhlou mytologii, obklopující tuto postavu a přičítající řádu nadpřirozených vlastností a skutků. Tím kbniha získává na přesvědčivosti. Lawhead, jehož dílo se jako celek vyznačuje silným křesťanským zaujetím, rozvíjí v životopisném románu o irském patronovi také zajímavé téma ztráty a znovunalezení víry v Boha, které bylo osou života tohoto světce.


400 Kč

Pán Amry

Pán Amry

Alois Musil
Vyšehrad, 1948, Praha, poloplátěná vazba, 291 str., obsahuje 35 ilustrací, 4 celostránkové černé, 4 barevné ilustrace Václav Fiala, pěkný stav. Profesor ThDr. Alois Musil (mezi Araby používal také jméno Músa ar Rueili) (30. června 1868, Rychtářov u Vyškova – 12. dubna 1944, Otryby u Českého Šternberka) byl český katolický kněz, orientalista, biblista, cestovatel, etnograf a spisovatel. Je považován za jednoho z největších orientalistů a arabistů přelomu 19. a 20. století. Autor při svých cestách objevil pouštní zámek Amra na arabském poloostrově, historicky významný objekt s nádhernými nástěnnými obrazy. Napsal také knihu Tajemná Amra.


290 Kč

Co vyprávěl kalumet (Indiáni)

Co vyprávěl kalumet (Indiáni)

Vladimír Hulpach
SNDK, 1966, Praha, celoplátěná vazba, ilustrace Miloslav Troup, 241 str., pěkný stav. Pohádky různých indiánských kmenů, které vypráví chlapci předmět pro Indiány nejposvátnější dýmka míru, zvaná "kalumet". Vyprávění o stvoření nebe i země, o původu slunce i měsíce, jak vznikli koně, o Indiánech dobrých i zlých a o jejich zvířecích předcích. Svět totemů a víry v kouzla viděny očima Indiána. Pohádky, které zachovávají názory a myšlenky hynoucího plemene.


80 Kč

Bylo - nebylo - Legendy, povídky a bajky afrických domorodců (Afrika, mytologie, etnografie)

Bylo - nebylo - Legendy, povídky a bajky afrických domorodců (Afrika, mytologie, etnografie)

Jiří V. Kincl
Kvádr, Praha, 1944, původní nakladatelská brož, místy nerozřezáno, formát 25 x 17 cm, 250 stran, kouzelné příběhy, nádherné ilustrace (ukázky viz další náhledy), výborný stav.


350 Kč

Velká kniha bohů a bájných hrdinů

Velká kniha bohů a bájných hrdinů

Ervín Hrych
Regia, Praha, 2000, laminovaná vazba, 663 stran, obsáhlý svazek, jako nová.


350 Kč

Nejkrásnější české pověsti

Nejkrásnější české pověsti

Břetislav Nikl
XYZ, 2008, brožovaná, 454 stran, nová, nečtená. Výběr nejzajímavějších českých lidových pověstí z různých koutů naší vlasti, které se po generace tradovaly, než byly zapsány. Najdete mezi nimi nejen příběhy z Prahy a Čech, ale i z Moravy a Slezska. Seznámíte se nejen s místy dávných dějů, ale také si připomenete významné historické události, které podstatným způsobem ovlivnily život v Čechách i na Moravě. Vzhledem k velkému počtu existujících pověstí, kterých je na stovky a tisíce, nebyl výběr jednoduchý.


290 Kč

Moravskoslezské pověsti

Moravskoslezské pověsti

Adolf Wenig
Levné knihy, 2000, Praha, brožovaná, 214 str., pěkný stav. Adolf Wenig, autor dětské literatury a operních libret, byl také plodným sběratelem pověstí. Další jeho sbírka pověstí, kterou vydává nakladatelství Omega, je zaměřená na moravskoslezský region. Čtenář se dozví o historii kraje a místních jmen a také o nadpřirozených bytostech, které se zde podle pověstí vyskytují.


90 Kč

Poronominare (antropologie, Indiáni)

Poronominare (antropologie, Indiáni)

Mýty a legendy brazilských Indiánů

Pavla Lidmilová
Dauphin, 1995, Liberec, brožovaná, 140 str., pěkný stav.


190 Kč

Hrdinové - Úcta k hrdinům a hrdinství v dějinách

Hrdinové - Úcta k hrdinům a hrdinství v dějinách

Thomas Carlyle
Symposion, 1925, Praha, pěkná dobová polokožená vazba, 251 str., pěkný stav. Obsah: Hrdina jako božstvo - Odin, pohanství a skandinavské báje; Hrdina jako prorok - Mohamed: Islam; Hrdina jako básník - Dante, Shakespeare; Hrdina knězem - Luther, reformace - Knox, puritánství; Hrdina spisovatelem - Johnson - Rousseau - Burns; Hrdina králem - Cromwell - Napoleon - Moderní revolucionářství přeložil Albert Vyskočil.


350 Kč

Od Zalmoxida k Čingischánovi

Od Zalmoxida k Čingischánovi

Mircea Eliade
Argo, 1997, Praha, vázaná s přebalem, 28 str., pěkný stav. Známý autor se věnuje archaickému kulturnímu dědictví v evropských i mimoevropských mýtech, rituálech a zvycích. Jak přišli Dákové, podle praotce evropského dějepisu Hérodota „nejstatečnější a nejspravedlivější" z Thráků, ke svému rodovému jménu, které znamená „vlci"? Je možno považovat Zalmoxida, původně prý Pythágorova otroka, za boha země s mysterickým kultem? Jak si vysvětlit „únavu Boha“ v některých lidových kosmogonických mýtech na Balkáně, ale i ve střední Evropě a v Asii? Co soudit o úloze rituálního lovu v hájích spojených se založením osady, města či státu?Jakou úlohu hraje lidská oběť při stavebních rituálech? Mohl na rumunském venkově přežít šamanismus či kult bylin „života a smrti“? Je odevzdanost pastýře tváří v tvář smrti v nejznámější rumunské lidové baladě Jehnička osudovým povahovým rysem celého národa? Na tyto a mnohé jiné otázky odpovídá Eliade s erudicí a elegancí sobě vlastní, osvětluje je na základě studia archaického kulturního evropského i mimoevropského podloží a snaží se „zaujmout cizince, aby tuto knihu četl s týmž zájmem, jako čte nebo četl o Řecích nebo Afričanech a Indech“. Český čtenář, který se s Eliadovými statěmi seznámí, bude nucen uznat, že se mu to podařilo.


200 Kč

Poetika mýtu

Poetika mýtu

Jeleazar Moisejevič Meletinskij
Odeon, Praha, 1989, celoplátěná vazba s přebalem, přeba má na přední straně skvrnu (stav viz foto), na několika prvních stranách podtrženo tužkou, jinak je knižné blok v pěkném stavu.


400 Kč

Ossianův návrat - Keltské mýty a báje

Ossianův návrat - Keltské mýty a báje

Vladimír Hulpach, il. Miloslav Troup
Albatros, Praha, 1985, celoplátěná vazba s přebalem, dobrý stav.


100 Kč

Perské mýty

Perské mýty

Vesta Sarkhosh Curtisová
NLN, Praha, 1998, brožovaná, menší formát, kniha je jako nová.


70 Kč

zvolte stránku: - 1


WebDesign - Kryštof Doležal | GraphicDesign - Lukáš Peták