katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - sport / sportovní sbírky

| atletika | | fotbal, kopaná | | hokej | | horolezectví | | ostatní | | ostatní sporty | | rychlobruslení, krasobruslení, lyžování | | Sokol | | sportovní pohlednice a fotografie | | tenis |


zvolte stránku: 1 -


Cerro Torre (horolezectví)

Cerro Torre (horolezectví)

Tragédie na skalní jehle

Reinhold Messner
Brána, Praha, 2009, vázaná s přebalem, 256 stran, nová. V napínavém horolezeckém příběhu se zabývá Reinhold Messner jednou z největších hádanek dějin alpinismu: tragédií Cesareho Maestriho, Toniho Eggera a Cesarina Favy. Pouze dva z nich přežili prvovýstup na Cerro Torre, respekt budící skalní stěnu v Patagonii. Autor, sám legendární horolezec, odkrývá pletivo pozlátka, utrpení a ztroskotání, očekávání, protimluvů a ospravedlňování. Bez dechu čtenář dospívá k překvapivým objasněním a dozvídá se, kdo je vlastně hrdinou jednoho z nejobtížnějších horských výstupů.


250 Kč

V ladových vrchoch Yukonu (horolezectví)

V ladových vrchoch Yukonu (horolezectví)

Dušan Macko
Obzor, Bratislava, 1989, celoplátěná vazba s přebalem, slovenština, slovenský jazyk, velmi pěkný stav.


100 Kč

Horolezec (č. 168161)

Horolezec (č. 168161)


Pohlednice, MF, neprošlá poštou, na rubu nepatrná stopa po nalepení, pěkný stav. Horolezectví.


60 Kč

Jasná - Nízké Tatry, Slovensko

Jasná - Nízké Tatry, Slovensko


Osveta n. P., Martin, 1953, celoplátěná vazba s přebalem, přebal je otřepán, desky mají v horní části dvě skvrnky, jinak je vnitřek knihy v pěkném stavu. Obsahuje krásné celostránkové hlubotiskové fotografie viz další náhledy – starý autobus, lanovky, sněhová fréza, lyžaři, horolezci, interiéry chat, Jasnaplán, traktorový pluh, zaniklé horské chaty apod. Autoři fotografií: Alojz Ftorek, Ján Hajduch, Ján Halaša, Emil Hirth, Rudolf Kmeť, Vladimír Košťál, Alojz Lutonský, Štefan Marton.


150 Kč

Království dalekých rozhledů (Český ráj, skalní město, okrajově horolezectví)

Království dalekých rozhledů (Český ráj, skalní město, okrajově horolezectví)

Skalami Českého ráje

Aleš Kraus
Kruh, Hradec Králové, 1985, celoplátěná vazba s přebalem, nová.


70 Kč

Babí lom (horolezectví, speleologie – jeskyně, turistika)

Babí lom (horolezectví, speleologie – jeskyně, turistika)

Jan Černohlávek a kol.
Vydal PhDr, Karel Kovařík, nakladatelství Littera, Brno, 2009, laminovaná vazba, jako nová. Komplex výrazného kopce severně od Brna Babí lom s krásnou rozhlednou, odkud je Brno jak na dlani a odkud je možno přehlédnout celý Jihomoravský kraj, je nejen specifickým fenoménem přírodním, významným prvkem krajinným a cílem turistickým, ale i historickým objektem ve vztahu k Brnu. Babí lom je po Moravském krasu nejvýznamnějším turistickým objektem kraje a počátky turistiky se datují již od první poloviny devatenáctého století. Publikace je spíše odborná, obsahuje mj. mapy, odborné podrobné články. Doplněno fotografiemi.


350 Kč

Kde končí země (horolezectví a potápění)

Kde končí země (horolezectví a potápění)

Svět ledu, Střecha světa, Tajemství oceánů

Thayer Willis, Geoffrey Hindley, Carl Proujan
Albatros, 1980, Praha, laminovaná vazba, 495 str., množství velmi zajímavého obrazového materiálu, pěkný stav. Polární kraje, vrcholy světa, mořské hlubiny Když člověk definitivně uvěřil, že je Země kulatá, začal se zajímat o to, co je na pólech. Pro dřevěné křehké lodě byli dlouho nepřekonatelnou bariérou mohutné ledy a pro lidi krutý mráz a surové povětrnostní podmínky. Ale člověk krůček po krůčku přece jen pronikal do krajin věčného ledu a sněhu a nakonec dobyl i oba póly. Potom postupně prochodil zamrzlé kraje a v Antarktidě založil nespočetné výzkumné polární stanice. Tam v mírové jednotě z nových hledisek zkoumá svou rodnou planetu i vliv nejbližšího vesmíru na ni. Člověk se usadil na rovinách, v údolích řek, na úpatí pohoří, a jen pomalu se odvažoval k vrcholům. Bál se jich, ale zároveň ho přitahovaly. Nejdříve to byli jen nebojácní jedinci, kteří neodolali volání hor. Pak odvážných lezců přibývalo, až se narodilo horolezectví. Člověk kolektivně překonával »hranice svých možností« a vrcholy světových horstev až po ten nejvyšší. Člověk je tvor suchozemský a z obrovských vodných rozloh dlouho znal jen hladinu pobřežních moří. O hloubkách oceánů dlouho nevěděl nic. Až výzkumné cesty mořeplavců leccos odhalili, avšak programově zkoumat mořské hlubiny začali vědci až v devatenáctém století. A ponořování se desítky metrů pod hladinu a budovaní stanic na mořském dně, to je věc posledních desetiletí. Kdo, kdy a za jakých podmínek objevil ten který bod v neznámém zamrznutém světě, o tom hovoří první část této encyklopedické knihy. Kdo, kdy a za jakých podmínek zdolal ten který vrchol, o tom se čtenář dozví z druhé části, a kdo, kdy a za jakých podmínek sestoupil do mořských hlubin, o tom hovoří poslední část obsažné, poutavé a bohatě ilustrované kroniky lidského hrdinství, vynalézavosti, zdatnosti, moudrosti a tak trochu i dobrodružství. Hranice Země. Kde jsou? Čtěte!


140 Kč

K2 8611m - Příběh horolezce, který bez použití kyslíkového přístroje vystoupil na druhou nejvyšší horu světa (horolezectví)

K2 8611m - Příběh horolezce, který bez použití kyslíkového přístroje vystoupil na druhou nejvyšší horu světa (horolezectví)

Josef Rakoncaj, Miloň Jasanský
Kruh, 1986, Hradec Králové, vázaná s přebalem, 138 str., součástí obrazová příloha, pěkný stav.


100 Kč

Američané na Everestu (horolezectví)

Američané na Everestu (horolezectví)

James Ramsey Ullman
Olympia, 1964, Praha, laminovaná vazba, 222 str. + 8 str. příloh, pěkný stav. Účastník americké horolezecké výpravy na nejvyšší horu světa v létě r. 1963 vypráví poutavě o všem, co předcházelo této úspěšné expedici, jak probíhaly přípravy, zmiňuje se o setkáních s místním obyvatelstvem a popisuje životv základním táboře ve výšce 5425 m. Nejnapínavější stati jsou věnovány vlastním výstupům. Tragickou kapitolou je vylíčení jedné z prvních průzkumných cest, při které zahynul jeden člen výpravy. Jemu je také celá kniha věnována.Závěr knihy vyplňují ryze technické a vědecké poznámky a pozorování. Několik fotografií přiblíží čtenářům tváře významných členů expedice.


100 Kč

Schody pod vesmír (horolezectví)

Schody pod vesmír (horolezectví)

Vilém Heckel
Olympia, Praha, 1970, celoplátěná vazba, 118 autorových fotografií z výpravy na Hindúkuš, pěkný stav. Soubor skvělých fotografických snímků V. Heckela, z nichž některé jsou i barevné, zachycuje momenty, které zažila československá horolezecká expedice mezi 12. červnem a 30. srpnem 1967. Měla za svůj cíl výstup na Tirič Mir, vysoký 7708 m, v pákistánském Hindúkuši. Komentář V. Šmídy je vlastně stručným cestopisem této výpravy. Fotografie mají smysl pro vzácné a výrazné okamžiky, neomezují se však pouze na zobrazení horské karavany a krajiny, nýbrž všímají si z části také života pákistánských obyvatel.


120 Kč

Expedice Kavkaz (horolezectví)

Expedice Kavkaz (horolezectví)

Vilém Heckel
Svět sovětů, Praha, 1965, celoplátěná vazba s přebalem, průvodní text napsal Arnošt Černík, mapy: Jindřich Průša a Antonín Pavlík, přebal je při krajích otřepán a na zadní straně má menší ztrátu, jinak knižní blok pěkný stav. Černobílými i barevnými fotografiemi doprovázené vyprávění o výpravě skupiny československých horolezeckých reprezentantů v roce 1962 do oblasti Centrálního Kavkazu.


100 Kč

Himálaj (horolezectví)

Himálaj (horolezectví)

Milan Daniel, Jan Kalvoda
Academia, Praha, 1978, brožovaná, pěkný stav. Autoři se účastnili již několik výprav do Vysoké Asie, naposledy do oblasti Makalu 1973. V průběhu jejich výzkumu vznikla publikace v naší i světové literatuře v době vydání zatím ojedinělá. Shrnuli přírodovědné zkušenosti, geologický vznik horstva, vodstvo, rostlinstvo a zvířenu, a samostatná kapitola se zabývá lidmi, žijícími na úpatí Himaláje. Bohatý unikátní obrazový materiál pořídili autoři v terénu, kniha obsahuje také mapy.


100 Kč

S občanským průkazem na střechu světa (horolezectví, Pamír)

S občanským průkazem na střechu světa (horolezectví, Pamír)

František Janouch
Svět sovětů, Praha, 1966, celoplátěná vazba s přebalem, obsahuje zajímavé fotografie (ukázka viz další náhled), přebal je opraven lepenkou a při krajích místy odřený (stav viz foto), jinak je kniha v pěkném stavu.


100 Kč

O vrcholek světa - Nepřemožitelný Mount Everest (horolezectví, Himaláje)

O vrcholek světa - Nepřemožitelný Mount Everest (horolezectví, Himaláje)

Antonín Veverka
Nakladatelství Jaromíra Veláta, Praha, 1948, poloplátěná vazba, silně odřené a vyšisované desky (viz foto), obsahuje fotografické přílohy, vnitřek je v pěkném stavu.


90 Kč


zvolte stránku: 1 -


WebDesign - Kryštof Doležal | GraphicDesign - Lukáš Peták