katalog | košík (0 ks za 0 Kč) | kontakty | naše služby | odkazy | obchodní podmínky

Antikvariát Praha Karlín - beletrie

| biografie / memoáry | | česká | | historické romány | | romány pro ženy | | romány z lékařského prostředí | | světová | | válečné romány | | životopisné romány |


zvolte stránku: 1 -


Utrpením ke svobodě, 2 svazky

Utrpením ke svobodě, 2 svazky

Vyprávění válečného zajatce

B. Sojka
Bohumil Sojka, Praha, polopátěná vazba, 264 str., pěkný stav.


120 Kč

Nad ledem a Saharou

Nad ledem a Saharou

Kniha vychází z deníku P.W.Stahla, člena Kampfgeschwader 30, vyzbrojené Junkersy 88. Tento deník zpracovaný do podoby autobiografického románu popisuje osudy civilního zkušebního pilota povolaného během obsazení Polska do vojenské služby.

P. W. Stahl
Laser, 1993, Plzeň, laminovaná vazba, obsahuje černobílé fotografie, 252 str., dobrý stav.


70 Kč

Klukoviny v mundúru

Klukoviny v mundúru

Veselé příběhy z vojenského života

Antonín Charouzek
Pragoline, Praha, 2005, vázaná, 271 stran, nová.


70 Kč

Velikost a bída jednoho vítězství

Velikost a bída jednoho vítězství

1. světová válka. Autobiografie Georgese Clemenceaua zabývající se obdobím 1. světové války a následným dojednáním a porušováním mírových smluv. Jde o reakci na dříve se objevivší válečné paměti z pera maršála Ferdinanda Foche, který byl k autorovi kritický s ohledem na jeho roli při Pařížské mírové konferenci.

Georges Clemenceau
Fr. Borový, Praha, 1930, původní zdobená vazba, 415 stran, pěkný stav.


100 Kč

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk

Erich Maria Remarque
Odeon, Praha, 1967, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav.


50 Kč

Kaput

Kaput

Curzio Malaparte
Naše vojsko, edice Světový válečný román, 1969, Praha, vázaná s přebalem, ten nese drobné známky užití, 404 str., pěkný stav.


70 Kč

Operace Bruneval

Operace Bruneval

Jiří Šulc
Euromedia Group, Praha, 2008, vázaná s přebalem, cizí dedikace, jako nová. V únoru 1942 bylo na pobřeží kanálu La Manche v okupované Francii vysazeno sto dvacet britských výsadkářů s úkolem obsadit a rozmontovat německý protiletecký radar Würzburg. Poté se měli vrátit do Anglie s klíčovými součástkami. Na základě důkladného studia události, která vstoupila do vojenských dějin jako Bruneval Raid, popisuje Jiří Šulc v románu jak okolnosti, které operaci předcházely, tak vlastní akci, a současně přidává napínavý fiktivní příběh německého agenta. Poté, co britská rozvědka zjistí, že Němci dokázali významně pokročit při vývoji svého vlastního radaru, podaří se jí objevit místo, kde bylo zařízení instalováno - u vesnice Bruneval na pobřeží severní Francie. Rozhodnutí spustit operaci přijde bezodkladně. Úkol je svěřen nedávno vytvořené Parašutistické brigádě.

zboží je zadáno

Válečný zvěd (1. světová válka)

Válečný zvěd (1. světová válka)

Graham Seton
B. Janda, Sfinx, Praha, 1931, celoplátěná dobová vazba, nepatrně rozvolněná vazba, jinak pěkný stav.


60 Kč

Otroctví - Román z občanské války

Otroctví - Román z občanské války

Upton Sinclair
Vydavatelstvo Družstevní práce, Praha, 1930, celoplátěná vazba, vazba Emanuel Frinta, výborný stav.


70 Kč

Noha, plukovník Zeleného kádru

Noha, plukovník Zeleného kádru

Jan Václav Rosůlek, il. A. L. Salač
Sfinx, B. Janda, Praha, 1928, celoplátěná dobová vazba, část obálky je nalepena na předsádce viz další foto, knižní blok je ve výborném stavu.


100 Kč

Na frontu (1. světová válka)

Na frontu (1. světová válka)

Miroslav Krleža
Vladimír Orel, Praha, 1930, dobová vazba, podpis překladatele, skvrnka na deskách (viz foto), jinak pěkný stav.


80 Kč

Trosečníci z Cap Arcony (koncentrační tábor)

Trosečníci z Cap Arcony (koncentrační tábor)

E. F. Burian
Naše vojsko, 1976, Praha, vázaná s přebalem, 272 str., pěkný stav. Toto dílo se vrací do roku 1945, do závěru druhé světové války a prvních okamžiků svobody. Autor v něm románovou formou zpracoval vlastní zážitky vězně nacistického koncentračního tábora, který poslední dny války prožíval obzvlášť dramaticky: britská letadla napadla po nacistické provokaci loď s politickými vězni a zapálila ji ...


100 Kč

Noc generálů

Noc generálů

Hans Hellmut Kirst
Naše vojsko, 1996, Praha, vázaná s přebalem, 235 str., pěkný stav. Za války jsou objeveny zohavené mrtvoly žen. Policie pátrá po pachateli sexuálních vražd, jímž je údajně německý generál... Varšava 1942, pařížské zákulisí generálského spiknutí v létě 1944, poválečné Drážďany a Berlín 1956 - německé opětovné zbrojení a setkání starých kamarádů - to jsou hlavní momenty tohoto poutavého románu ....


60 Kč

Na frontu - Z cyklu Chorvatský bůh Mars (1. sv. válka)

Na frontu - Z cyklu Chorvatský bůh Mars (1. sv. válka)

Miroslav Krleža
Vladimír Orel, 1930, Praha, převazba, 279 str., pěkný stav. Miroslav Krleža byl nejvýznamnější osobností chorvatské literatury 20. století. Miroslav Krleža se narodil v úřednické rodině, studoval na vojenské akademii v Pešti. Z politických důvodů byl však z kadetky vyloučen. Jako vojín byl poslán na frontu 1. světové války. Po 1. světové válce se Miroslav Krleža věnoval literatuře a publicistice, redigoval levicové časopisy. V době tzv. Nezávislého chorvatského státu v letech 1941 - 45 byl několikrát zatčen, jeho díla pálena. V povídkové tvorbě se autor zaměřil na drastické zážitky z 1. světové války. Povídky psané v expresionistickém stylu vypovídají o životě na frontě a že tento život redukuje lidské hodnoty na základní biologické potřeby. Hrůzy války se stávají generačním traumatem. Tím se Krželovy povídky řadí ke klasické protiválečné próze evropské literatury.


80 Kč

Operace Tortugas

Operace Tortugas

Robert Ludlum
Athena, 1993, brožovaná, jako nová.


50 Kč

Vítězný oblouk (Odeon)

Vítězný oblouk (Odeon)

E. M. Remarque
Odeon, 1978, Praha, vázaná s přebalem, 412 str., přebal nese známky užití viz foto, jinak pěkný stav.


60 Kč

Komu zvoní hrana

Komu zvoní hrana

Ernest Hemingway
Vyšehrad, Praha, 1987, celoplátěná vazba bez přebalu, mírně odřené hrany desek, jinak je knižní blok v pěkném stavu.


60 Kč

Přes řeku a do lesů

Přes řeku a do lesů

Ernest Hemingway
Svobodné slovo - Melantrich, Praha, 1958, celoplátěná vazba s přebalem, obálka je nepatrně při krajích odřená, jinak je kniha v pěkném stavu.


60 Kč

Janovice nikdy více, lepší kouli do palice!

Janovice nikdy více, lepší kouli do palice!

Taková byla vojna za Husáka

Miloslav Lubas, il. Petr Urban
Mladá fronta, Praha, 2012, brožovaná, nová.


100 Kč

Ernest Hemingway - Komu zvoní hrana

Ernest Hemingway - Komu zvoní hrana


Naše vojsko, Praha, 1982, edice Světový válečný román, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav.


100 Kč

Laskavé bohyně (holocaust, fašismus)

Laskavé bohyně (holocaust, fašismus)

Jonathan Littell
Odeon, Praha, 2008, vázaná s přebalem, 872 stran, kniha je nová. Může být tisíc stran téměř jednolitého textu plného suchých historických fakt strhujícím čtením? Ano - francouzsky psaný román Američana Jonathana Littella Les Bienveillantes, který čerpal inspiraci z filmu Clauda Lanzmanna Šoa, je důkazem. Vyprávění přesvědčeného nacisty a důstojníka SS Maximiliena Aueho, syna Němce a Francouzky, nás provede několika různými dějišti druhé světové války, na frontu, do okupovaných oblastí i do zázemí. Text je koncipován jako Aueho fiktivní memoáry sepsané dlouho po válce; Aue se v nich neobhajuje (k otázkám svědomí se staví spíše s vlažným cynismem), nýbrž se snaží po svém vysvětlit, jak a proč funguje jedno malé kolečko v příšerné smrtící mašinérii. Coby administrativní síla se podílí na likvidaci židovského obyvatelstva a nežádoucích živlů na Ukrajině a Kavkaze; zažije holocaust od takříkajíc amatérských začátků až po "průmyslové" období plynových komor, jeho vzpomínky nás zavedou i do válečného Berlína a do hřbitovního inferna obklíčeného Stalingradu. Text, záměrně oproštěný od veškeré poetičnosti, je sice psán stejně suchopárným stylem, jakým Aue sepisuje svá hlášení pro Himmlera, ale zároveň z něj dýchá dojem neutuchajícího hnusu, román se valí jako temná řeka, pod jejíž zdánlivě nevzrušenou hladinou víří páchnoucí freudovské bahno, je až přehnaně dokumentárně přesný a nabitý fakty, ale jeho atmosféra je spíše hororová. Aue sám sebe prezentuje jako útlocitného intelektuála, který se minul povoláním (chtěl psát knihy, skončil jako právník), z jeho osobního příběhu, který se prolíná s nesmírně sugestivním líčením historických událostí, na nás nicméně hledí člověk sexuálně i morálně vyšinutý - nenápadný, seriózně působící psychopat, který koná zlo téměř se slzami v očích, jen a pouze s vědomím historické nevyhnutelnosti. Za svůj monumentální exkurz do duše malé ryby mezi válečnými zločinci (nebo jen obyčejného člověka ve vleku doby?) získal Jonathan Littell v říjnu 2006 Velkou cenu Francouzské akademie, v listopadu téhož roku pak prestižní Goncourtovu cenu.

zboží je zadáno


zvolte stránku: 1 -


WebDesign - Kryštof Doležal | GraphicDesign - Lukáš Peták