catalogue | cart (0 pcs for 0 CZK) | contacts | services | links | business terms

Antiquarian - used bookstore Praha Karlín: NEWS IN ESHOP


Visit also Cheap books Praha - our second eshop.


Suez 1956 - Súmrak tradičného kolonializmu na blízkém východě

Suez 1956 - Súmrak tradičného kolonializmu na blízkém východě

Karol R. Sorby
Veda, Bratislava, 2003, brožovaná, slovenština, slovensky, velmi pěkný stav.


450 Kč

Bozi, bráhmani, lidé - Čtyři tisíciletí hinduismu

Bozi, bráhmani, lidé - Čtyři tisíciletí hinduismu

D. Zbavitel a kol.
Nakladatelství československé akademie věd, Praha, 1964, celoplátěná vazba, na předtitulu a titulním listu marginálie, jinak je kniha v pěkném stavu.


150 Kč

Cesta k prameni - Fatwy islámských učenců k otázkám všedního dne

Cesta k prameni - Fatwy islámských učenců k otázkám všedního dne

Editoři: Iveta Kouřilová, Miloš Mendel
Orientální ústav Akademie věd ČR, Praha, 2003, brožovaná, velmi pěkný stav.


290 Kč

Íránská ropa

Íránská ropa

Roger Howard
Deus, Praha, 2009, vázaná, jako nová. Spojené státy se cítí uvězněné v konfliktu s Íránem, jejich úhlavním nepřítelem od invaze do Iráku. Jak však Roger Howard v této přesvědčivé a provokativní knize argumentuje, pokus o izolaci Íránu může ve skutečnosti podkopat vlastní sílu USA. Pokud Spojené státy nutí zbytek světa, aby si vybral mezi Íránem a Amerikou, potom má Írán v ruce obrovský trumf – na jeho území se totiž nacházejí největší zásoby zemního plynu a nafty na planetě. A s rekordním růstem spotřeby energie ve světě se tyto suroviny stávají stále vzácnějšími. Íránská nafta a plyn už začaly odvádět bývalé americké spojence, například Pákistán a Indii, z amerického vlivu. V příštím desetiletí mohou dodávky íránských surovin radikálně ovlivnit bezpečnost a diplomatické vztahy v Asii a na Blízkém východě. Navíc obchodní embargo uvalené na Írán, provokuje soupeře Spojených států, jako například Čínu, aby se pokusili využít situaci a získat přístup k íránským přírodním zdrojům a vytvořit uskupení zemí, které by působilo jako protiváha americké globální síly, a to politikou usilující o snižování amerického vlivu v oblasti s celosvětově významnými zásobami strategických surovin. Americká přítomnost v Iráku je podle autora této velice zajímavé publikace nekrologem jediné světové supervelmoci.


100 Kč

František Ženíšek

František Ženíšek

Frant. X. Jiřík
Jednota umělců výtvarných, Praha, 1906, polokožená vazba, velmi pěkný stav.


100 Kč

Revolučně demokratické strany na blízkém východě

Revolučně demokratické strany na blízkém východě

Eduard Gombár
Univerzita Karlova, Praha, 1986, brožovaná, dedikace autora, pěkný stav.


150 Kč

Česko - arabská a arabsko - česká konverzace (arabština)

Česko - arabská a arabsko - česká konverzace (arabština)

Charif Bahbouh, Jiří Fleissig
DAR IBN RUSHD, Praha, 1999, laminovaná vazba, rozvolněná vazba, jinak velmi pěkný stav. Česko-arabská a arabsko-česká konverzace.


200 Kč

Vladimír Kopecký - Bouře a Klid

Vladimír Kopecký - Bouře a Klid


Retro Gallery, 2014, vázaná, anglicky a česky, kniha je jako nová.


700 Kč

20 let plzeňské diecéze 1993 - 2013 s důvěrou a nadějí (Plzeň)

20 let plzeňské diecéze 1993 - 2013 s důvěrou a nadějí (Plzeň)

Sestavila: Alena Ouředníková
Biskupství plzeňské, 2013, vázaná, jako nová.


90 Kč

Nejlepší české básně 2009

Nejlepší české básně 2009

Sestavili: Karel Šiktanc, Karel Piorecký
Host, Brno, 2009, brožovaná, pěkný stav.


180 Kč

Páter Pio - Ikona Ukřižovaného (stigmata, spiritualita)

Páter Pio - Ikona Ukřižovaného (stigmata, spiritualita)

Don Nello Castello
Cesta, Brno, 1994, brožovaná, menší formát, pěkný stav. Stigmata se na těle otce Pia objevila náhle v roce 1918 v jeho jednatřiceti letech, aby ho provázela po dalšího půl století. Bylo to přitom vůbec poprvé v dějinách, co se stigmata objevila na těle kněze. Otec Pio se stal velmi brzy mediálně známou osobností, zástupy věřících však k němu přitahovala zejména jeho opravdovost a neustálý kontakt s Bohem. Kromě svého osobního poselství a prožitku zanechal otec Pio dalším generacím i nemocnici nazvanou Domov pro úlevu v utrpení. Jan Pavel II. poděkoval Pánu za to, že nám daroval otce Pia právě v tomto století plném utrpení. Jeho poselství představuje balzám vlitý do ran našeho neklidem zmítaného věku.


60 Kč

Československá filatelie - Světová výstava poštovních známek Praga 1988

Československá filatelie - Světová výstava poštovních známek Praga 1988


Rapid, 1988, laminovaná vazba, filatelie, jako nová.


60 Kč

Nový zákon

Nový zákon


Velehrad nakladatelství dobré knihy v Olomouci, 1947, celoplátěná vazba, upravil, rozčlenil, úvody a poznámkami opatřil Rudolf Col, dobrý stav.


100 Kč

Katalog Praga 88 - Světová výstava poštovních známek (filatelie)

Katalog Praga 88 - Světová výstava poštovních známek (filatelie)


Rapid, 1988, Praha, laminovaná vazba, 239 str., pěkný stav.


60 Kč

Josef Šíma - Obrazy a kresby

Josef Šíma - Obrazy a kresby

Autoři textů: Jiří Kotalík, Monique Fauxová, František Šmejkal
Národní galerie v Praze, 1968, edice Katalogy sv. 2, brožovaná s přebalem, katalog, černobílé obrazové přílohy, katalog kreseb a obrazů, seznam knih ilustrovaných J. Šímou, bibliografie, výstavy, text i ve francouzštině, přebal je v při krajích otřepán, jinak knižní blok v pěkném stavu.


350 Kč

Kočky mluví ze spaní

Kočky mluví ze spaní

František PON.
Lidové noviny, 2003, Praha, vázaná s přebalem, 201 str., pěkný stav.


120 Kč

Poupata - Slabikář našich prababiček a pradědečků

Poupata - Slabikář našich prababiček a pradědečků

Jos. Kožíšek
Paseka, 2007, Praha - Litomyšl, vázaná, 131 str., ilustrace Marie Fischerová - Kvěchová, velmi pěkný stav.

zboží je zadáno

Nahá žena na střeše - Psychoterapeutické aspekty biblických příběhů

Nahá žena na střeše - Psychoterapeutické aspekty biblických příběhů

Prokop Remeš, Alena Halamová
Portál, 2004, Praha, brožovaná, 197 str., velmi pěkný stav. Devatenáct biblickych příběhů popisuje duchovní, existenciální a psychologické aspekty, které vyvstávaly při práci s těmito texty v hagioterapeutických skupinách, jež autoři prožívali spolu se svými klienty v Psychiatrické nemocnici v Praze – Bohnicích. Hagioterapie je formou skupinové psychoterapie existenciálního zaměření, která – i když většinu účastníků tvoří nevěřící lidé – vychází z terapeutické inspirace biblickým textem. Zobecněná zkušenost lidí, kteří společně nad Biblí hledali uzdravení svého života, může být praktickou inspirací pro všechny, kteří hledají spojitost mezi svým prožíváním, psychologickou teorií a křesťanskou kulturní tradicí. Devatenáct biblickych příběhů popisuje duchovní, existenciální a psychologické aspekty, které vyvstávaly při práci s těmito texty v hagioterapeutických skupinách, jež autoři prožívali spolu se svými klienty v Psychiatrické nemocnici v Praze – Bohnicích. Hagioterapie je formou skupinové psychoterapie existenciálního zaměření, která – i když většinu účastníků tvoří nevěřící lidé – vychází z terapeutické inspirace biblickým textem. Zobecněná zkušenost lidí, kteří společně nad Biblí hledali uzdravení svého života, může být praktickou inspirací pro všechny, kteří hledají spojitost mezi svým prožíváním, psychologickou teorií a křesťanskou kulturní tradicí.


190 Kč

Mistři české kresby - Jiří Trnka (1912 - 1969)

Mistři české kresby - Jiří Trnka (1912 - 1969)


Národní galerie v Praze, 1992, Praha, brožovaná, některé listy jsou zcela uvolněné, 72 str., pěkný stav.


100 Kč

Roucho

Roucho

Lloyd C. Douglas
Karmelitánské nakladatelství, 2003, Kostelní Vydří, vázaná, 421 str., velmi pěkný stav. Román Roucho se odehrává v době říše římské za císařů Tiberia a Caliguly, tj. v první polovině 1. století po Kristu. Líčí neobvyklou životní cestu hlavního hrdiny, římského patricije Marcella: Zúčastnil se hostiny na císařském dvoře, kde opilého následníka trůnu hosté oslavovali jako boha. To přišlo Marcellovi k smíchu. Za trest byl proto poslán do nehostinné Gazy v Palestině a ustanoven velitelem tamní římské posádky. Znamenalo to pro něj odloučení od jeho milé dívky Diany i od rodičů, doprovázet ho směl jen věrný otrok Demetrius. Mezi povinnosti posádky římské pevnosti v Gaze patřilo udržovat v Jeruzalémě klid o velikonočních svátcích. Marcellově setnině navíc připadl úkol skutečně „historický“ – ukřižovat Ježíše Krista. Tak se k němu, do jeho vlastnictví dostalo Kristovo roucho. Nebyl to ovšem pouhý kus látky. Brzy se ukázalo, že na toho, kdo se ho dotkne nebo se do něj obleče, mocně působí. Roucho začíná tedy v Marcellově životě zaujímat čím dál tím důležitější místo, až dramaticky změní celý jeho život…//Roucho (poprvé vydáno v roce 1942) může někomu vzdáleně připomínat slavný Sienkiewiczův román Quo vadis? V anglicky mluvících zemích se ho ve 20. století prodalo přes tři miliony výtisků, přeloženo bylo také do mnoha jazyků. Za druhé světové války ho v nacistických zajateckých táborech rozšiřovala křesťanská organizace YMCA.


200 Kč

Babí hodina (podpis autora)

Babí hodina (podpis autora)

Viola Fischerová
Nakladatelství Franze Kafky, 1995, Praha, brožovaná s přebalem, na předtitulu podpis autorky s dedikací, ilustrace Adriena Šimotová, 83 str., pěkný stav.


100 Kč

Narcis a Goldmund

Narcis a Goldmund

Hermann Hesse
Odeon, edice Světová knihovna, 1978, Praha, vázaná s přebalem, 242 str., přebal nese známky užití, jinak pěkný stav.


200 Kč

Lectio Divina (spiritualita, teologie)

Lectio Divina (spiritualita, teologie)

Mario Masini
Karmelitánské nakladatelství, 1993, Kostelní Vydří, brožovaná, 103 str., pěkný stav. Lectio divina je četba Písma svatého. Ale není to obyčejná četba, je to vnikání do Písma svatého až k jeho podstatě. Církevní Otcové i středověcí mniši se živili v modlitbě i v životě Písmem svatým. Později je nahrazovaly rozjímavé knihy, které se čím dále od něho vzdalovaly. II. Vatikánský koncil vyzval k návratu k Písmu svatému, ale neměl možnost vykládat, jak se má číst. To je úkol "ectio divina.


50 Kč

Vražda Rogera Ackroyda (komiks)

Vražda Rogera Ackroyda (komiks)

Bruno Lachard Ongalro
Euromedia Group, 2009, Praha, komiks, vázaná, náhled viz další foto, 54 str., pěkný stav.


250 Kč

Dáváš mi prodlévat na svěžích pastvinách

Dáváš mi prodlévat na svěžích pastvinách

Josef Hrdlička
Karmelitánské nakladatelství, 2012, Kostelní Vydří, laminovaná vazba, 70 str., pěkný stav.


80 Kč

Cestou milosrdenství - V duchu poselství svaté Faustyny Kowalské (spiritualita)

Cestou milosrdenství - V duchu poselství svaté Faustyny Kowalské (spiritualita)

Petr Vrbacký
Aposolicum, brožovaná, 296 str., pěkný stav.


80 Kč

Svatý Filip Neri

Svatý Filip Neri

P. Karel Dachovský
Řád, b.d., brožovaná, 45 str., pěkný stav. Filip Neri se narodil r. 1515 ve Florencii. Ve svých osmnácti letech se rozhodl, že bude sloužit Bohu a odešel do Říma, kde prožil svůj dlouhý život. Stal se knězem a svým příkladem a apoštolátem obrátil morálně i nábožensky Řím.


50 Kč

Věřím - Malý katolický katechismus

Věřím - Malý katolický katechismus


Karmelitánské nakladatelství, 2001, Kostelní Vydří, brožovaná, 155 str., pěkný stav.


50 Kč

Místo člověka v přírodě - Výbor studií

Místo člověka v přírodě - Výbor studií

Pierre Teilhard de Chardin
Svoboda, 1993, Praha, brožovaná, 163 str., dobrý stav.


70 Kč

Kapesní průvodce Novým zákonem

Kapesní průvodce Novým zákonem


Luxpress, 1996, Praha, brožovaná, 95 str., nová.


50 Kč

Putování mysli do Boha

Putování mysli do Boha

Svatý Bonaventura
Krystal OP, 1997, Praha, brožovaná s přebalem, 117 str., místy marginálie tužkou mimo text, jinak pěkný stav. Nejznámější spis sv. Bonaventury obsahuje vše podstatné, co charakterizuje autora jako filosofa, teologa a mystika.


90 Kč

Eucharistie - naše posvěcení (církev, křesťanství)

Eucharistie - naše posvěcení (církev, křesťanství)

Raniero Cantalamessa
Karmelitánské nakladatelství Kostelní Vydří, 1997, brožovaná, 116 str., pěkný stav.


60 Kč

Šest století kostela a kláštera U Panny Marie Sněžné

Šest století kostela a kláštera U Panny Marie Sněžné

Jan Kapistrán Vyskočil
Atlas, 1962, Praha, brožovaná s přebalem, 181 str., některé listy nerozřezány, přebal nese mírné známky užití, jinak pěkný stav.

zboží je zadáno

David Oistrach - Marián Jurík

David Oistrach - Marián Jurík


Supraphon, edice Lyra, 1977, Praha, brožovaná, 66 str., kraje nesou mírné známky užití, jinak pěkný stav.


60 Kč

Tiše se přemisťovati - Výlety do sochařského kraje (Východní Čechy)

Tiše se přemisťovati - Výlety do sochařského kraje (Východní Čechy)

Vladimír Preclík
Kruh, 1989, Hradec Králové, vázaná s přebalem, 227 str., pěkný stav.


80 Kč

Bylo nás pět (edice Spisy Karla Poláčka)

Bylo nás pět (edice Spisy Karla Poláčka)

Karel Poláček
Nakladatelství Franze Kafky, 2001, Praha, celoplátěná vazba, 205 str., velmi pěkný stav.


60 Kč

Praha 1848 - 1914

Praha 1848 - 1914

Čtení nad dobovými fotografiemi

Pavel Scheufler
Panorama, 1986, Praha, vázaná s přebalem, 293 str., obsahuje velké množství dobových fotografií, pěkný stav.


150 Kč

Románek pod pražskými střechami a další povídky

Románek pod pražskými střechami a další povídky

Sergej Levický
Sunny Camp, 2002, Praha, brožovaná, 159 str., pěkný stav.


100 Kč

Nordic Running - Běh s holemi jako zdravější a efektivnější způsob běhání

Nordic Running - Běh s holemi jako zdravější a efektivnější způsob běhání

Milan Kůtek
Smart Press, 2016, Praha, vázaná, 105 str., pěkný stav.


100 Kč


WebDesign - Kryštof Doležal | GraphicDesign - Lukáš Peták